Wypracowanie – charakterystyka Rubeusa Hagrida, J. K. Rowling

Rubeus Hagrid jest jedną z postaci występujących w serii  powieści o przygodach Harrego Pottera napisanych przez J. K. Rowling. Hagrid był synem czarodzieja i olbrzymki. Był bardzo wysoki i potężnie zbudowany, znacznie przewyższał wzrostem zwykłych ludzi. Miał ciemne oczy i wiecznie poplątane, rozwichrzone włosy. Jego twarz porastała gęsta broda, która niemal zakrywała mu twarz. Nie posiadał wielkich zdolności magicznych, w Hogwarcie był przeciętnym uczniem, dlatego nie ukończył szkoły. Był jednak szczery, uczciwy i dobry. Cieszył się zaufaniem Dumbledora, dyrektora szkoły magicznej. Był również lubiany przez Harrego i jego przyjaciół. Jednak przez niektórych uważany był za nieudacznika i ofermę.

Wypracowanie zawiera  461 wyrazów / 3185 znaków.

Rubeus Hagrid był jedną z postaci występujących w serii  powieści o przygodach Harrego Pottera napisanych przez J. K. Rowling. Hagrid był synem czarodzieja i olbrzymki. Nie posiadał wielkich zdolności magicznych, w Hogwarcie był przeciętnym uczniem, dlatego nie ukończył szkoły. Pełnił rolę gajowego Hogwartu i mieszkał na skraju Zakazanego Lasu.

Był bardzo wysoki i potężnie zbudowany, znacznie przewyższał wzrostem zwykłych ludzi. Miał ciemne oczy i wiecznie poplątane, rozwichrzone włosy. Jego twarz porastała gęsta broda, która niemal zakrywała mu twarz. Zwykle ubierał się w skórzany płaszcz z wieloma kieszeniami, w których przechowywał swoje skarby.

Był człowiekiem szczerym, uczciwym i dobrym. Miał złote serce, zawsze pomagał potrzebującym i nigdy nie odmawiał pomocy. Cieszył się ogromnym zaufaniem Dumbledora, dyrektora szkoły magicznej. To dla niego w tajemnicy wykonywał specjalne zadania. Zawsze można było na niego liczyć.

Był człowiekiem spokojnym, łagodnym i niezwykle uczuciowym. Bywał jednak bardzo naiwny i bezmyślny, łatwo go można było oszukać. Przez swoją łatwowierność często popadał w różne kłopoty. Dla niektórych był po prostu nieudacznikiem i ofermą, a nawet kozłem ofiarnym.

W związku z tym, ze nie ukończył Hogwartu nie mógł posługiwać się różdżką, która została złamana. W tajemnicy przed władzami szkoły czasem korzystał z magii za pomocą kawałków różdżki.

Hagrid był to prostoduszny, nieco naiwny, ale i dobry człowiek o złotym sercu. Bardzo lubił Harrego i jego przyjaciół, ale starał się tego nie okazywać. Prowadził w szkole zajęcia z opieki nad magicznymi stworzeniami, fascynował się hodowaniem niebezpiecznych zwierząt. Miał do nich słabość.

Rubeus Hagrid to niezwykła i dość tajemnicza postać, która skrywała wiele sekretów. Niechętnie opowiadał o swojej przeszłości, gdyż nie była ona różowa. Miał trudne dzieciństwo, często popadał w różne kłopoty. Kiedyś był nawet więźniem w Azkabanie, bo uznano go winnego za napaści na uczniów Hogwartu. Został jednak uniewinniony, gdy wyszło na jaw, że za całą sprawą stał Voldemort i  bazyliszek.

Hagrid prowadził również lekcje z opieki nad magicznymi zwierzętami. Jednak nie wszystkim odpowiadał sposób prowadzenia zajęć, bowiem wielu uczniów uważało je za nudne bądź przerażające. Wielu bało się zwierząt, które pokazywał im nauczyciel. Tylko nieliczni z uwagą słuchali Hagrida i jego nauk.

Hagrid był wspaniałym człowiekiem i odważnym bohaterem. Nie bał się narażać życia dla przyjaciół. Cenił sobie Harrego i bardzo go lubił, chociaż starał się tego nie okazywać. Miał dobre serce i próbował realizować, dobre jego zdaniem cele, ale nie zawsze mu się to udawało. Pozostawał jednak wytrwały w swoich działaniach. Wielokrotnie udowodnił swoimi czynami, że jest oddany, wierny, uczciwy, ale i dzielny waleczny i niezwykle odważny. Nie bał się śmierci, działał czynnie w Zakonie Feniksa, walczył o Hogwart.

Hagrid był również bardzo wrażliwy i uczuciowy, przezywał śmierć Dumbledora, którego traktował jak własnego ojca. Przeżywał również rzekomą śmierć Harrego Pottera, którego uważał za swojego przyjaciela.

Jednym słowem Hagrid był wspaniałym i dobrym człowiekiem oraz wiernym i bardzo oddanym przyjacielem.

„Na Anioł Pański” interpretacja wiersza, Kazimierz Przerwa Tetmajer
„Na Anioł Pański” interpretacja wiersza Kazimierza Przerwy Tetmajera „Na Anioł Pański ” to tytuł wiersz Kazimierza Przerwy Tetmajera. Cały utwór...
„Janko Muzykant” H. Sienkiewicza - wypracowanie: Analiza społeczeństwa polskiego
Obraz społeczeństwa w noweli „Janko Muzykant” H. Sienkiewicza Dziecko kojarzy się przede wszystkim z niewinnością i bezradnością. Rodząc się...
Gandalf – charakterystyka postaci, J. R. R. Tolkien
Jednym z bohaterów trylogii J. R. R. Tolkiena pod tytułem „Władca pierścieni” jest Gandalf. Był czarodziejem, jednym z „istari” –wiedzących,...
Jacek Czarnecki - charakterystyka postaci, H. Ożogowska
Jacek Czarnecki jest tytułowym bohaterem książki autorstwa Hanny Ożogowskiej „Chłopak na opak, czyli z pamiętnika pechowego Jacka. Mieszka z...
Codzienne życie społeczeństwa wiejskiego w "Chłopach" Reymonta
Chłopi powieść o życiu natury „Chłopi” Władysława Reymonta  to powieść o życiu gromady wiejskiej na tle natury, posiadająca wiele cech naturalistycznych....

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *