Ula Zalewska – charakterystyka postaci, I. Jurgielewiczowa, wypracowanie

Ula Zalewska była jedną z bohaterek książki pod tytułem „Ten obcy” napisanej przez I. Jurgielewiczową. Ula była półsierotą wychowywaną przez ciotki. Jej rodzice rozstali się, gdy była jeszcze mała a w niedługim czasie zmarła jej mama. Dziewczynka bardzo tęskniła za mamą i często pisywała listy do zmarłej kobiety. Miała również żal do ojca, ze ją zostawił i że przestał się nią interesować. I chociaż ojciec pisywał do niej listy, to ciotki dziewczynki uznały, że lepiej jej będzie bez ojca, który i tak miał już nową rodzinę. Chciały, by dziewczynka o nim zapomniała. Ula była wspaniałą dziewczynką, dobrą, uczciwą, uczynną, pomocną i bardzo pracowitą. Była bardzo dojrzała jak na swój wiek i odpowiedzialna. Doświadczenia życiowe sprawiły, że bohaterka bardzo szybko znalazła wspólny język z Zenkiem Wójcikiem, który też wiele przeszedł w swoim życiu. Swoim zachowaniem i postepowaniem wzbudziła zaufanie Zenka i zdobyła jego przyjaźń.

Wypracowanie zawiera 469 wyrazów / 3232 znaki.

Ula Zalewska była jedną z bohaterek książki pod tytułem „Ten obcy” napisanej przez I. Jurgielewiczową. Ula była półsierotą wychowywaną przez ciotki. Jej rodzice rozstali się, gdy była jeszcze mała a w niedługim czasie zmarła jej mama.

Bohaterka była szczupłą, wysoką i bardzo ładną dziewczynką o zielonych oczach.

Dziewczynka bardzo tęskniła za mamą i często pisywała listy do zmarłej kobiety. Miała również żal do ojca, że ją zostawił i że przestał się nią interesować. I chociaż ojciec pisywał do niej listy, to ciotki dziewczynki uznały, że lepiej jej będzie bez ojca, który i tak miał już nową rodzinę. Chciały, by dziewczynka o nim zapomniała.

Ula była wspaniałą dziewczynką, dobrą, uczciwą, uczynną, pomocną i bardzo pracowitą. Była bardzo dojrzała jak na swój wiek i odpowiedzialna. Doświadczenia życiowe sprawiły, że bohaterka bardzo szybko znalazła wspólny język z Zenkiem Wójcikiem, który też wiele przeszedł w swoim życiu. Swoim zachowaniem i postepowaniem wzbudziła zaufanie Zenka i zdobyła jego przyjaźń.

Życie sprawiło, że dziewczynka stała się bardzo samodzielna, umiała gotować, udzielać pierwszej pomocy, potrafiła zajmować się domem. Swoje obowiązki wykonywała bardzo dokładnie i solidnie.  Była także bardzo pracowita, potrafiła ciężko pracować by zwrócić skradzione przez Zenka pieniądze. Była bardzo uczynną osobą. Była również bardzo wrażliwym człowiekiem, skłonnym do wzruszeń i emocji. Była jednak bardzo skryta, bo nie lubiła ich okazywać, nie była zbyt wylewną osobą. Wszystkie swoje troski i niepokoje skrywała głęboko w sobie. Czasem próbowała zwierzyć się koleżance Pestce, ale ona nie potrafiła tak naprawdę jej zrozumieć i postawić się w jej sytuacji.

Ula była bardzo wrażliwą dziewczynką, bardzo łatwo było ją zasmucić czy zranić. Do wszystkiego podchodziła bardzo emocjonalnie. Potrafiła współczuć pokrzywdzonym, umiała postawić się w ich sytuacji. Zawsze starała się pomagać przyjaciołom, wspierać potrzebujących. Nigdy nikomu nie odmawiała pomocy. Była bardzo ciepłą i przyjacielską osobą.

Dziewczynka czuła się bardzo samotna i niekochana, ciężko jej było zapomnieć o krzywdach i bólu jakie sprawił jej ojciec, opuszczając ją i jej matkę dla innej kobiety. Nawet, gdy się z nim widywała myślała, że ojciec jej nie kocha, bo nie okazywał jej miłości i czułości. Czasem to ona zachowywała do niego ogromny dystans i traktowała go chłodno. Z upływem czasu dostrzegła starania ojca i potrafiła zaufać mu ponownie. Potrafiła również się otworzyć i obdarzyć ojca miłością, której tak jej brakowało i której tak bardzo potrzebowała.

Ula Zalewska była wspaniałą bohaterką. Sprawdzała się doskonale jako przyjaciółka. Była wierna, oddana i cierpliwa, potrafiła dochować sekretu. W każdej sytuacji można było na nią liczyć. Zawsze starała się postępować mądrze i rozważnie. Jej działania zawsze pokierowane były odpowiedzialnością. Stroniła od głupich występków i nieprzemyślanych działać. Swoją odpowiedzialnością i dojrzałością zyskała szacunek u Zenka i zdobyła jego przyjaźń. Była bardzo zaradną i pracowitą dziewczynką. Ula posiadała wiele pozytywnych cech, które z pewnością powinniśmy naśladować. Nie poddawała się przeciwnościom losu, uparcie dążyła do celu i nie poddawała się nawet w chwilach słabości.

Goplana – charakterystyka postaci fantastycznej, „Balladyna” J. Słowacki
Jedną z postaci fantastycznych w utworze „Balladyna” J. Słowackiego była Goplana. Była ona nimfą i królową jeziora Gopło, dobrą wróżką, troszczącą...
„Do Marka Aurelego” interpretacja wiersza Zbigniewa Herberta
„Do Marka Aurelego” interpretacja wiersza  Zbigniewa Herberta Wiersz zatytułowany „Do Marka Aurelego” autorstwa Zbigniewa Herberta ukazuje rozdźwięk...
Człowiek i Bóg w ujęciu św. Augustyna, wypracowanie
Filozofia św. Augustyna Sylwetka św. Augustyna to jedna z czołowych postaci, która odegrała ogromną role w epoce średniowiecza. Twierdzenia i...
„Prometeusz” – streszczenie mitu, wypracowanie
Prometeusz był bardzo mądrym, potężnym i silnym tytanem. Był potomkiem pierwszych bogów Gai i Uranosa. Zawsze chętnie służył radą i pomocą Zeusowi,...
Obraz Żyda w literaturze
W literaturze polskiej znajdujemy wiele motywów, haseł czy też tematów, które przez wieki poruszane były przez artystów. Niewątpliwie jednym...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *