Diana Barry – charakterystyka bohaterki L. M. Montgomery

Diana Barry  była jedną z bohaterek występujących w książce pod tytułem „Ania z Zielonego Wzgórza” napisanej przez L. M. Montgomery. Była postacią drugoplanową i najlepszą przyjaciółką Ani. Była wierną i oddaną towarzyszką, którą Ania nazywała „przyjaciółką od serca”. Ania zwierzała jej się swoich kłopotów i zmartwień. Diana pochodziła ze szczęśliwej i kochającej się rodziny. Była dobrze wychowaną, grzeczną i miłą osobą. Nie sprawiała kłopotów wychowawczych. Trudno jej jednak było być posłuszną matce, gdy ta po niefortunnym podwieczorku, gdzie zamiast soku porzeczkowego Ania omyłkowo podała przyjaciółce wino,  zabroniła Dianie wszelkich kontaktów z Anią. Diana była dziewczyną bez większych aspiracji. Marzyła tylko o szczęśliwym i spokojnym życiu, podobnym do tego, jakie wiedli jej rodzice. Pragnęła być dobrą żoną i matką, a także nienaganną gospodynią. Tak właśnie wychowywała ją matka. Wypracowanie zawiera 355 wyrazów / 2407 znaków.

Diana Barry  była jedną z bohaterek występujących w książce pod tytułem „Ania z Zielonego Wzgórza” napisanej przez L. M. Montgomery. Była postacią drugoplanową i najlepszą przyjaciółką Ani.

Diana to niezwykle ładna dziewczyna „o pięknych czarnych oczach i włosach swej matki, różowych policzkach i wesołym usposobieniu, odziedziczonym po ojcu”. Bohaterka pochodziła ze szczęśliwej kochającej się rodziny. Matka wychowywała ją na dobrą żonę, matkę i gospodynię. Nie marzyła o wykształceniu dla córki, a i ona sama nie miała wielkich dążeń czy aspiracji. Jedyne czego chciała Diana to szczęśliwego i spokojnego życia w Avonlea. Diana była grzeczną, spokojną i dobrze wychowaną dziewczynką. Zawsze starała się być posłuszna i zdyscyplinowana. Nie sprawiała kłopotów wychowawczych. Trudno jej jednak było być posłuszną matce, gdy ta po niefortunnym podwieczorku, gdzie zamiast soku porzeczkowego Ania omyłkowo podała przyjaciółce wino,  zabroniła Dianie wszelkich kontaktów z Anią.  

Diana z całą pewnością nie była typem buntowniczki. Była dobrze wychowaną, grzeczną i miłą osobą. Szybko zaprzyjaźniła się z Anią i została jej „przyjaciółką od serca”. Diana Była osobą godną zaufania, szczerą o oddaną. Była wierną towarzyszką Ani, która zwierzała jej się swoich kłopotów i zmartwień.

Diana Barry była dziewczyną bez większych aspiracji. Marzyła tylko o szczęśliwym i spokojnym życiu, podobnym do tego, jakie wiedli jej rodzice. Pragnęła być dobrą żoną i matką, a także nienaganną gospodynią. Czasem jednak zazdrościła Ani jej asertywności, odwagi i wytrwałości w dążeniu do celu. Sama jednak nie miała wielkich marzeń ani szczytnych celów. Była zwykłą niczym niewyróżniającą się dziewczyną i nie przeszkadzało jej to.

Diana Barry zawsze była dobra i życzliwa dla innych, nigdy nie kłamała, chociaż zdarzały jej się małe sekreciki, które łączyły ją z Anią. Chętni pomagała innym, z szacunkiem odnosiła się do dorosłych i osób starszych. Dla kolegów była miła, a wobec nauczycieli zawsze posłuszna i zdyscyplinowana.

Pomimo iż wiele różniło ją od Ani, bardzo się do niej przywiązała, nie wyobrażała sobie życia bez przyjaciółki u boku. Pozostała jej wierna do końca i kibicowała jej w jej dalszych sukcesach zawodowych.

Diana Barry pomimo swej przeciętności, posiadała wiele zalet, za które można ją cenić. Miała dobre serce, była uczynna i pomocna. Była wspaniałą przyjaciółką, ale także kochającą i kochaną córką.

Edyp, bohater tragedii Sofoklesa
Tragedia Sofoklesa pt. tytułem „ Król Edyp” ukazuje postać głównego a zarazem tytułowego bohatera, Edypa. Edypa poznajemy jako dorosłego mężczyznę,...
Dyrektor – charakterystyka, „Jądro ciemności”, wypracowanie
Jednym z bohaterów książki J. Conrada pod tytułem „Jądro ciemności” był Dyrektor stacji centralnej, a poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę...
„Strąceni z niebiosów. Lucifer” interpretacja wiersza, Tadeusz Miciński
„Strąceni z niebiosów. Lucifer” interpretacja wiersza Tadeusza Micińskiego Tadeusz Miciński urodził się 09.11. 1873 roku w Łodzi. Poeta z wykształcenia...
Problematyka społeczno - polityczna w powieści Zofii Nałkowskiej „Granica”
Zofia Nałkowska dzięki swoim bogatym doświadczeniom życiowym napisała powieść psychologiczną  pt „Granica”. W powieści tej możemy poznać podziały...
„Do Marka Aurelego” interpretacja wiersza Zbigniewa Herberta
„Do Marka Aurelego” interpretacja wiersza  Zbigniewa Herberta Wiersz zatytułowany „Do Marka Aurelego” autorstwa Zbigniewa Herberta ukazuje rozdźwięk...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *