Zuzanna Pevensie – charakterystyka bohaterki „Opowieści z Narnii”

Wypracowanie stanowi charakterystykę Zuzanny Pevensie, bohaterki występującej w powieści pod tytułem „Opowieści z Narnii”. Zuzanna była młodszą siostrą Piotra i starszą siostrą Edmunda i Łucji, za których czuła się odpowiedzialna. Była troskliwa i opiekuńcza, czasem zarozumiała i przemądrzała. W życiu kierowała się logiką, dlatego zdawała się być najrozsądniejszą z całej czwórki. Zuzanna była dziewczyną o łagodnym usposobieniu, ale to nie przeszkadzało jej podjąć walki z wojskami Złej Czarownicy. I chociaż początkowo zaprzeczała istnieniu Narnii, to z czasem oddała całą siebie dla ratowania istot w niej mieszkających. Polubiła Aslana, zaufała mu i poddała się jego rozkazom. Bardzo przeżywała jego śmierć. W Narnii „Zuzanna wyrosła na smukłą, pełną wdzięku dziewczynę o czarnych, opadających prawie do stóp włosach. Nazywaną ją królową Zuzanną Łagodną”, a o jej rękę starali się królowie z zamorskich krajów.

Wypracowanie zawiera 372 wyrazy / 2664 znaki.

Wypracowanie stanowi charakterystykę Zuzanny Pevensie, bohaterki występującej w powieści pod tytułem „Opowieści z Narnii” Clivea Staplesa Lewisa. Zuzanna była młodszą siostrą Piotra i starszą siostrą Edmunda i Łucji, za których czuła się odpowiedzialna.

Zuzanna była bardzo ładną i szczupłą dziewczyną. Miała ciemne włosy i jasne oczy, pięknie się uśmiechała i wzbudzała zainteresowanie wśród chłopców.

Była troskliwa i opiekuńcza, czasem zarozumiała i przemądrzała. W życiu kierowała się logiką, dlatego zdawała się być najrozsądniejszą z całej czwórki. Zuzanna była dziewczyną o łagodnym usposobieniu, ale to nie przeszkadzało jej podjąć walki z wojskami Złej Czarownicy. I chociaż początkowo zaprzeczała istnieniu Narnii, to z czasem oddała całą siebie dla ratowania istot w niej mieszkających. Od św. Mikołaja otrzymała łuk, strzały i magiczny róg.  Polubiła Aslana, zaufała mu i poddała się jego rozkazom. Bardzo przeżywała jego śmierć. Bardzo ucieszyła się z jego odrodzenia i dalszego wsparcia. Świadczyło to o wielkiej wrażliwości dziewczyny, która przeżyła utratę bliskiej osoby. Powrót Aslana rozbudził w niej nową nadzieję na lepsze czasy.

Zuzanna szybko się uczyła, doskonale opanowała posługiwanie się łukiem, była wspaniałą łuczniczką, nieprzejednaną w boju. Magiczny róg zawsze pomagał jej w trudnych chwilach, za każdym razem gdy w niego zadęła, pojawiała się pomoc i wsparcie. Była bardzo zdolną i zaradną dziewczyną. Nie poddawała się nawet w najtrudniejszych dla niej momentach, ważniejsze było dla niej dobro innych niż jej samej. Nie pozostawiła rodzeństwa samemu sobie, walczyła do końca. Była silna, wytrwała i waleczna. Szybka, sprawna i energiczna. Walczyła z wszelkimi przeciwnościami losu.

Zuzanna Pevensie swoim postępowaniem wzbudza sympatię, ponieważ postępowała roztropnie, ale i zgodnie z własnym sumieniem. Dbała o rodzeństwo, ważne były dla niej losy mieszkańców Narnii. Z pełną świadomością i odpowiedzialnością podjęła się misji pokonania Złej Czarownicy, która nękała Narnię. Mimo łagodnego usposobienia Zuzanna była dzielną wojowniczką i mądrą młodą kobietą. Potrafiła pokonać własny strach i odstawić obawy. Dziewczyna, która dotąd starała się unikać niebezpieczeństw podjęła świadomą decyzję o udzieleniu pomocy Faunowi Tumnusowi i Aslanowi.

W Narnii „Zuzanna wyrosła na smukłą, pełną wdzięku dziewczynę o czarnych, opadających prawie do stóp włosach. Nazywaną ją królową Zuzanną Łagodną”, a o jej rękę starali się królowie z zamorskich krajów.

Zuzanna Pevensie była wspaniałą i godną naśladowania bohaterką. Była troskliwa i odpowiedzialna, ale i odważna i waleczna. Dokonała wielu bohaterskich czynów. Była szlachetną dziewczyną i wspaniałą królową.

„Schyłek wieku” Wisława Szymborska – interpretacja wiersza
Analiza utworu „Schyłek wieku” Wisławy Szymborskiej Wiersz zatytułowany „Schyłek wieku” napisała Wisława Szymborska. Jego tytuł jest bezpośrednio...
Mit o „Czterech wiekach ludzkości” – streszczenie, wypracowanie
Od zarania dziejów ludzkość interesowała się swoim istnieniem i podejmowała próby wyjaśniające swoje powstanie. Po świecie krążyło wiele legend...
"Zasypie wszystko, zawieje…" Włodzimierz Odojewski – wypracowanie
Zasypie wszystko, zawieje…” Włodzimierz Odojewski – wypracowanie Włodzimierz Odojewski jest autorem powieści zatytułowanej: “Zasypie,...
„Przesłanie Pana Cogito” - interpretacja wiersza Zbigniewa Herberta
„Przesłanie Pana Cogito” interpretacja wiersza Zbigniewa Herberta Podejmując się analizy utworu Zbigniewa Herberta pan Cogito należy zaznaczyć,...
Matka Antka – charakterystyka B. Prus "Antek", wypracowanie
Jedną z bohaterek występujących w noweli B. Prusa pod tytułem „Antek”, była matka głównego bohatera. Była prostą kobietą ze wsi. Miała troje...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *