Zuzanna Pevensie – charakterystyka bohaterki „Opowieści z Narnii”

Wypracowanie stanowi charakterystykę Zuzanny Pevensie, bohaterki występującej w powieści pod tytułem „Opowieści z Narnii”. Zuzanna była młodszą siostrą Piotra i starszą siostrą Edmunda i Łucji, za których czuła się odpowiedzialna. Była troskliwa i opiekuńcza, czasem zarozumiała i przemądrzała. W życiu kierowała się logiką, dlatego zdawała się być najrozsądniejszą z całej czwórki. Zuzanna była dziewczyną o łagodnym usposobieniu, ale to nie przeszkadzało jej podjąć walki z wojskami Złej Czarownicy. I chociaż początkowo zaprzeczała istnieniu Narnii, to z czasem oddała całą siebie dla ratowania istot w niej mieszkających. Polubiła Aslana, zaufała mu i poddała się jego rozkazom. Bardzo przeżywała jego śmierć. W Narnii „Zuzanna wyrosła na smukłą, pełną wdzięku dziewczynę o czarnych, opadających prawie do stóp włosach. Nazywaną ją królową Zuzanną Łagodną”, a o jej rękę starali się królowie z zamorskich krajów.

Wypracowanie zawiera 372 wyrazy / 2664 znaki.

Wypracowanie stanowi charakterystykę Zuzanny Pevensie, bohaterki występującej w powieści pod tytułem „Opowieści z Narnii” Clivea Staplesa Lewisa. Zuzanna była młodszą siostrą Piotra i starszą siostrą Edmunda i Łucji, za których czuła się odpowiedzialna.

Zuzanna była bardzo ładną i szczupłą dziewczyną. Miała ciemne włosy i jasne oczy, pięknie się uśmiechała i wzbudzała zainteresowanie wśród chłopców.

Była troskliwa i opiekuńcza, czasem zarozumiała i przemądrzała. W życiu kierowała się logiką, dlatego zdawała się być najrozsądniejszą z całej czwórki. Zuzanna była dziewczyną o łagodnym usposobieniu, ale to nie przeszkadzało jej podjąć walki z wojskami Złej Czarownicy. I chociaż początkowo zaprzeczała istnieniu Narnii, to z czasem oddała całą siebie dla ratowania istot w niej mieszkających. Od św. Mikołaja otrzymała łuk, strzały i magiczny róg.  Polubiła Aslana, zaufała mu i poddała się jego rozkazom. Bardzo przeżywała jego śmierć. Bardzo ucieszyła się z jego odrodzenia i dalszego wsparcia. Świadczyło to o wielkiej wrażliwości dziewczyny, która przeżyła utratę bliskiej osoby. Powrót Aslana rozbudził w niej nową nadzieję na lepsze czasy.

Zuzanna szybko się uczyła, doskonale opanowała posługiwanie się łukiem, była wspaniałą łuczniczką, nieprzejednaną w boju. Magiczny róg zawsze pomagał jej w trudnych chwilach, za każdym razem gdy w niego zadęła, pojawiała się pomoc i wsparcie. Była bardzo zdolną i zaradną dziewczyną. Nie poddawała się nawet w najtrudniejszych dla niej momentach, ważniejsze było dla niej dobro innych niż jej samej. Nie pozostawiła rodzeństwa samemu sobie, walczyła do końca. Była silna, wytrwała i waleczna. Szybka, sprawna i energiczna. Walczyła z wszelkimi przeciwnościami losu.

Zuzanna Pevensie swoim postępowaniem wzbudza sympatię, ponieważ postępowała roztropnie, ale i zgodnie z własnym sumieniem. Dbała o rodzeństwo, ważne były dla niej losy mieszkańców Narnii. Z pełną świadomością i odpowiedzialnością podjęła się misji pokonania Złej Czarownicy, która nękała Narnię. Mimo łagodnego usposobienia Zuzanna była dzielną wojowniczką i mądrą młodą kobietą. Potrafiła pokonać własny strach i odstawić obawy. Dziewczyna, która dotąd starała się unikać niebezpieczeństw podjęła świadomą decyzję o udzieleniu pomocy Faunowi Tumnusowi i Aslanowi.

W Narnii „Zuzanna wyrosła na smukłą, pełną wdzięku dziewczynę o czarnych, opadających prawie do stóp włosach. Nazywaną ją królową Zuzanną Łagodną”, a o jej rękę starali się królowie z zamorskich krajów.

Zuzanna Pevensie była wspaniałą i godną naśladowania bohaterką. Była troskliwa i odpowiedzialna, ale i odważna i waleczna. Dokonała wielu bohaterskich czynów. Była szlachetną dziewczyną i wspaniałą królową.

„Król olch” – interpretacja utworu Goethego
Nokturn jest to krótki i nastrojowy utwór, zazwyczaj grany na fortepianie. Nie jest to utwór jedynie muzyczny, gdyż może być również dziełem...
Ksiądz Siennicki – charakterystyka postaci; W. Gomulicki
Jednym z bohaterów książki W. Gomulickiego zatytułowanej „Wspomnienia niebieskiego mundurka” jest ksiądz Siennicki. Ksiądz wiedzie żywot typowego...
„Życie” interpretacja wiersza Juliana Tuwima, wypracowanie
„Życie” interpretacja wiersza Juliana Tuwima Julian Tuwim urodził się 13. 09. 1894 roku w Łodzi, z wykształcenia był prawnikiem i filozofem z...
„Melodia mgieł nocnych” interpretacja wiersza, Kazimierz Przerwa Tetmajer
„Melodia mgieł nocnych” interpretacja wiersza Kazimierza Przerwy Tetmajera Kazimierz Przerwa Tetmajer urodził się 12.02.1865 w Ludźmierzu, z...
Justyna Orzelska – bohaterka „Nad Niemnem”, charakterystyka
Justyna Orzelska była jedną z bohaterek powieści E. Orzeszkowej pod tytułem „Nad Niemnem”. Justyna Orzelska była córką Ignacego Orzelskiego,...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *