Triss Merigold – charakterystyka postaci „Krew elfów”, wypracowanie

Jeśli potrzebujesz charakterystyki Triss Merigold, jednej z bohaterek powieści „Krew elfów” Andrzeja Sapkowskiego to zapoznaj się z poniższym wypracowaniem. Może się okazać, że praca jest właśnie tym, czego potrzebujesz na przygotowanie się do lekcji języka polskiego. Wypracowanie stanowi pełną charakterystykę tej bohaterki. Triss Merigold była piękną młodą czarodziejką, która podkochiwała się w Geralcie. Miała „długie, połyskujące złotem, puszyste pukle o kolorze świeżego kasztana. (…)Piękne, długie i rozpuszczone włosy były rzadkością, wyznacznikiem pozycji, statusu, znakiem kobiety wolnej, pani samej siebie. Znakiem kobiety niezwykłej – bo „zwykłe” panny nosiły warkocze, „zwykłe” mężatki ukrywały włosy pod czepcami lub zawiciami. Panie wysokiego rodu, wliczając królowe, trefiły włosy i układały je. Wojowniczki strzygły się krótko. Tylko druidki i czarodziejki – i nierządnice – obnosiły się z naturalnymi grzywami, by podkreślić niezależność i swobodę”.”

Wypracowanie zawiera 486 wyrazów / 3414 znaków.

Jedną z bohaterek występujących w powieści A. Sapkowskiego pod tytułem „Krew elfów” była Triss Merigold. Była ona czarodziejką, która cieszyła się poszanowaniem wśród wiedźminów. Była ona jedną z pierwszych opiekunek dziecka niespodzianki – Cirilli.

Triss Merigold była piękną młodą czarodziejką, która podkochiwała się w Geralcie. Miała „długie, połyskujące złotem, puszyste pukle o kolorze świeżego kasztana. (…)Piękne, długie i rozpuszczone włosy były rzadkością, wyznacznikiem pozycji, statusu, znakiem kobiety wolnej, pani samej siebie. Znakiem kobiety niezwykłej – bo „zwykłe” panny nosiły warkocze, „zwykłe” mężatki ukrywały włosy pod czepcami lub zawiciami. Panie wysokiego rodu, wliczając królowe, trefiły włosy i układały je. Wojowniczki strzygły się krótko. Tylko druidki i czarodziejki – i nierządnice – obnosiły się z naturalnymi grzywami, by podkreślić niezależność i swobodę”.”

Triss była czarodziejką specjalizującą się w uzdrawianiu za pomocą eliksirów. Używa swej magii dla dobra wszelkich stworzeń. Sama wielokrotnie została wyratowana z objęć śmierci dzięki magii. „Nie pożałowano nam najsilniejszych czarów – podjęła głucho – zaklęć, eliksirów, amuletów i artefaktów. Niczego nie mogło zabraknąć dla okaleczonych bohaterów ze Wzgórza. Wyleczono nas, połatano, przywrócono dawny wygląd, oddano włosy i wzrok. Prawie nie widać śladów.” Jednak z powodu blizn odniesionych w czasie bitw ubierała się skromnie, z sukienką zapiętą po samą szyję, zrezygnowała z wydekoltowanych strojów, pomimo iż miała piękne i zgrabne ciało. Była bardzo szczupła, jej dumą była wąska talia.

Czarodziejka Triss była zwolenniczką pokoju wśród ras. Jak sama o sobie mówiła: „Walczę z przyczynami, a nie skutkami. Dlatego jestem w radzie Follesta z Temerii, zasiadam tam razem z Fercartem i Keirą Metz. Radzimy, jak nie dopuścić do wojny, a gdyby do niej doszło, jak się obronić.” Była kobietą, odważną i waleczną, nie bała się walczyć i narażać swoje życie. Walczyła o pokój i sprawiedliwość. Wielokrotnie swoimi czynami przysłużyła się dla dobra ras. W walce była nieugięta i wytrwała, nigdy się nie poddawała. Magii używała tylko dla dobrych celów, takich jak uleczanie i do pokonywania wrogów.

Triss była kobietą niezależną i  wolną, nie lubiła, gdy ktoś narzucał jej swoją wolę. Posiadała wielkie umiejętności magiczne, była doskonałą czarodziejką i bardzo waleczną wojowniczką. Nie bała się śmierci. Była zahartowana w boju.

Była również wspaniałą i wrażliwą opiekunką. Dla Ciri była dobra i czuła. Szybko się z nią zaprzyjaźniła. Jako jej opiekunka spisała się bardzo dobrze. To ona potwierdziła zdolności magiczne dziewczyny i zasugerowała wiedźminom oddanie jej pod opiekę Yennefer, która zajęłaby się jej szkoleniem na czarodziejkę. Triss troszczyła się o Ciri i martwiła się o nią. Bardzo zależało jej na dobru dziewczyny. Przejmowała się, gdy dziewczyna wracała poturbowana i posiniaczona ze szkoleń wiedźminów. Chciała, by traktowano ją bardziej ulgowo ze względu na to, że była dziewczynką.

Triss Merigold była wspaniałą kobietą o dobrym, ciepłym i wrażliwym sercu. Szczerze kochała Geralta, ale bez wzajemności. Czuła zazdrość i niechęć do Yennefer, swojej rywalki, ale potrafiła ją przezwyciężyć dla dobra sprawy, próbowała się zaprzyjaźnić z Yennefer. Była troskliwa dla swej podopiecznej, wspierała Geralta, wspólnie z nim walczyła. Była bohaterką gotową do poświęceń i wyrzeczeń, nigdy się nie poddawała.

„Tren X” interpretacja utworu Jan Kochanowski, wypracowanie
Jan Kochanowski „Tren X” analiza utworu Tren jako gatunek literacki był znany już w starożytności, to pośmiertny utwór pisany na cześć bohaterów,...
Przyczyny i skutki reformacji w Europie – wypracowanie, referat z historii
Pod koniec wieków średnich nastąpił wyraźny upadek autorytetu i znaczenia Kościoła katolickiego. Szczególnie wyraźne było to tam, gdzie Kościół...
„Zielono mam w głowie” interpretacja wiersza Kazimierza Wierzyńskiego
Kazimierz Wierzyński „Zielono mam w głowie” analiza utworu Kazimierz Wierzyński to jeden z bardziej znanych poetów polskich, jak wiadomo jego...
„Róża” interpretacja wiersza Tadeusza Różewicza
„Róża” interpretacja wiersza Tadeusza Różewicza Wiesz zatytułowany „Róża” autorstwa Tadeusza Różewicza ukazuje nam dwa motywy. Pierwszy to wzrost...
Aragorn - „Władca pierścieni” – wypracowanie
Aragorn jest jednym z bohaterów trylogii J. R. R. Tolkiena pod tytułem „Władca pierścieni”. Jest synem Arathorna i prawowitym dziedzicem tronu...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *