Peregrin Tuk – charakterystyka postaci, „Władca pierścieni”

Poniższe wypracowanie jest charakterystyką Pippina, jednego z bohaterów książki J. R. R. Tolkiena „Władca pierścieni”. Pippin jest kuzynem Merrego i krewnym Froda. W wieku 29 lat zostaje najmłodszym członkiem Bractwa Pierścienia i razem z przyjaciółmi udaje się na niezwykle niebezpieczną misję zniszczenia Pierścienia. Jego podróż nie była planowana, ale gdy dowiedział się o wyprawie Froda, nie chciał, by przyjaciel odbył tę podróż samotnie. Okazał się wiernym i oddanym przyjacielem. W niezwykłej podróży wykazuje wiele cech godnych miana prawdziwego bohatera. To on uratował Faramira przed spaleniem na stosie, gdy jego ojciec popadł w szaleństwo i obłęd, odnajdując Gandalfa i informując go o niebezpieczeństwie, jakie groziło właśnie Faramirowi. Bywało również, że Pippin zachowywał się dziecinnie i nieodpowiedzialnie, jak wtedy, gdy wrzucił kamień do studni, budząc watahy orków drzemiących w mrocznych podziemiach i sprowadził niebezpieczeństwo na siebie i swoich towarzyszy.

 

Wypracowanie zawiera  411 wyrazów / 2899 znaków.

Peregrin Tuk jest jednym z bohaterów powieści „Władca pierścieni” autorstwa J. R. R. Tolkiena. Peregrin jest synem Paladina Tuka i Englantiny Banks. Jest zatem kuzynem Merrego i krewnym Froda. Jak wszyscy Hobbici jest niskiego wzrostu, nosi kolorowe ubrania. Lubi leniuchowanie, dobrą zabawę i piwo.

Jest zabawny, wesoły, z dużym poczuciem humoru. Uwielbia towarzystwo Froda i Merrego. Byli najlepszymi przyjaciółmi.

Jest najmłodszym członkiem drużyny pierścienia. Ma zaledwie 29 lat, a zatem nie osiągnął hobbickiej pełnoletności, która przewidywana jest na 33 lata.

Jego podróż nie była planowana, ale gdy dowiedział się o wyprawie Froda, nie chciał, by przyjaciel odbył tę podróż samotnie. Okazał się wiernym i oddanym przyjacielem. W niezwykłej podróży wykazuje wiele cech godnych miana prawdziwego bohatera. To on uratował Faramira przed spaleniem na stosie, gdy jego ojciec popadł w szaleństwo i obłęd po śmierci Boromira, odnajdując Gandalfa i informując go o niebezpieczeństwie, jakie groziło właśnie Faramirowi.

Po ucieczce z niewoli orków udał się wraz z Merrym do lasu Fangom, gdzie przekonał Drzewca do ataku Entów na Isengard. Wykazał się niezwykłą jasnością umysłu i pomysłowością. Zostawił ślady, które miały na nich naprowadzić Aragorna.

W Minas Tirith Pippin został rycerzem Gondoru, dzielnie służył Denethorowi II.

Bywało również, że Pippin zachowywał się dziecinnie i nieodpowiedzialnie, jak wtedy, gdy wrzucił kamień do studni, budząc watahy orków drzemiących w mrocznych podziemiach i sprowadził niebezpieczeństwo na siebie i swoich towarzyszy. Nie wszystkie jego decyzje były mądre i rozważne, ale Pippin był jeszcze młody i niewiele wiedział o życiu i zachowaniu na wojnie.

Pippinem kierowała również niezdrowa ciekawość. Pewnego razu ukradł Palantir, przez który widział Saurona, próbującego wydobyć z jego podświadomości informacje o pierścieniu, jednak niczego się nie dowiedział. Pippin zachował zimną krew i nic nie wyjawił Sauronowi.

Pippin był niezwykłym hobbitem. Nauczył się walczyć i dążyć wytrwale do wyznaczonego celu. Cenił przyjaźń i bezpieczeństwo towarzyszy. Współpracował z Gandalfem i Armią Zachodu. W bitwie pod Czarną Bramą zabił olbrzymiego trolla.

Po wielkim zwycięstwie Pippin wrócił do Shire, gdzie wziął udział w powstaniu Hobbitów przeciwko Sarumanowi. Ożenił się, spłodził syna, któremu przekazał swój urząd w Radzie Królestwa Północy i wraz z Merrym udał się do Gondoru, gdzie spędził resztę życia, i gdzie został pochowany wśród najznamienitszych wodzów Gondoru.

W misji zniszczenia pierścienia Pippin wielokrotnie wykazał się odwagą i sprytem. Swoimi bohaterskimi czynami udowodnił, że jest godzien przydomku Księcia Niziołków, jaki otrzymał w Minas Tirith.

Pippin to niezwykła postać, zabawna, pełna humoru, zarazem niezwykle odważna, szlachetna, gotowa do największych poświęceń. To wspaniały przyjaciel, godny towarzysz broni i oddany sprawie hobbit.

Alina – charakterystyka postaci J. Słowackiego, wypracowanie
Jedną z bohaterek dramatu J. Słowackiego „Balladyna” była Alina. Była ona młodszą siostrą tytułowej Balladyny. Razem z matką mieszkały w ubogiej...
Stanisław Barańczyk „Wypełnić czytelnym pismem”- analiza wiersza
Stanisław Barańczyk „Wypełnić czytelnym pismem”- analiza wiersza Stanisław Barańczyk to jeden z najbardziej znanych autorów współczesności. Urodził...
Streszczenie legendy o „Twardowskim”, K. W. Wójcicki
„Twardowski” autorstwa K. W. Wójcickiego to niezwykła opowieść o magii, czarach i diabelskich sztuczkach, w które zaplątał się tytułowy bohater....
Dom w literaturze – wypracowanie maturalne
Dom w literaturze – wypracowanie maturalne Dom w różnych ujęciach i kontekstach stanowi jeden z silniejszych motywów literackich. Należy jednak...
Janka Krechowicz – charakterystyka bohaterki, „Opium w rosole”
Wypracowanie stanowi charakterystykę Janki Krechowicz, bohaterki występującej w powieści młodzieżowej „Opium w rosole” autorstwa Małgorzaty Musierowicz....

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *