Peregrin Tuk – charakterystyka postaci, „Władca pierścieni”

Poniższe wypracowanie jest charakterystyką Pippina, jednego z bohaterów książki J. R. R. Tolkiena „Władca pierścieni”. Pippin jest kuzynem Merrego i krewnym Froda. W wieku 29 lat zostaje najmłodszym członkiem Bractwa Pierścienia i razem z przyjaciółmi udaje się na niezwykle niebezpieczną misję zniszczenia Pierścienia. Jego podróż nie była planowana, ale gdy dowiedział się o wyprawie Froda, nie chciał, by przyjaciel odbył tę podróż samotnie. Okazał się wiernym i oddanym przyjacielem. W niezwykłej podróży wykazuje wiele cech godnych miana prawdziwego bohatera. To on uratował Faramira przed spaleniem na stosie, gdy jego ojciec popadł w szaleństwo i obłęd, odnajdując Gandalfa i informując go o niebezpieczeństwie, jakie groziło właśnie Faramirowi. Bywało również, że Pippin zachowywał się dziecinnie i nieodpowiedzialnie, jak wtedy, gdy wrzucił kamień do studni, budząc watahy orków drzemiących w mrocznych podziemiach i sprowadził niebezpieczeństwo na siebie i swoich towarzyszy.

 

Wypracowanie zawiera  411 wyrazów / 2899 znaków.

Peregrin Tuk jest jednym z bohaterów powieści „Władca pierścieni” autorstwa J. R. R. Tolkiena. Peregrin jest synem Paladina Tuka i Englantiny Banks. Jest zatem kuzynem Merrego i krewnym Froda. Jak wszyscy Hobbici jest niskiego wzrostu, nosi kolorowe ubrania. Lubi leniuchowanie, dobrą zabawę i piwo.

Jest zabawny, wesoły, z dużym poczuciem humoru. Uwielbia towarzystwo Froda i Merrego. Byli najlepszymi przyjaciółmi.

Jest najmłodszym członkiem drużyny pierścienia. Ma zaledwie 29 lat, a zatem nie osiągnął hobbickiej pełnoletności, która przewidywana jest na 33 lata.

Jego podróż nie była planowana, ale gdy dowiedział się o wyprawie Froda, nie chciał, by przyjaciel odbył tę podróż samotnie. Okazał się wiernym i oddanym przyjacielem. W niezwykłej podróży wykazuje wiele cech godnych miana prawdziwego bohatera. To on uratował Faramira przed spaleniem na stosie, gdy jego ojciec popadł w szaleństwo i obłęd po śmierci Boromira, odnajdując Gandalfa i informując go o niebezpieczeństwie, jakie groziło właśnie Faramirowi.

Po ucieczce z niewoli orków udał się wraz z Merrym do lasu Fangom, gdzie przekonał Drzewca do ataku Entów na Isengard. Wykazał się niezwykłą jasnością umysłu i pomysłowością. Zostawił ślady, które miały na nich naprowadzić Aragorna.

W Minas Tirith Pippin został rycerzem Gondoru, dzielnie służył Denethorowi II.

Bywało również, że Pippin zachowywał się dziecinnie i nieodpowiedzialnie, jak wtedy, gdy wrzucił kamień do studni, budząc watahy orków drzemiących w mrocznych podziemiach i sprowadził niebezpieczeństwo na siebie i swoich towarzyszy. Nie wszystkie jego decyzje były mądre i rozważne, ale Pippin był jeszcze młody i niewiele wiedział o życiu i zachowaniu na wojnie.

Pippinem kierowała również niezdrowa ciekawość. Pewnego razu ukradł Palantir, przez który widział Saurona, próbującego wydobyć z jego podświadomości informacje o pierścieniu, jednak niczego się nie dowiedział. Pippin zachował zimną krew i nic nie wyjawił Sauronowi.

Pippin był niezwykłym hobbitem. Nauczył się walczyć i dążyć wytrwale do wyznaczonego celu. Cenił przyjaźń i bezpieczeństwo towarzyszy. Współpracował z Gandalfem i Armią Zachodu. W bitwie pod Czarną Bramą zabił olbrzymiego trolla.

Po wielkim zwycięstwie Pippin wrócił do Shire, gdzie wziął udział w powstaniu Hobbitów przeciwko Sarumanowi. Ożenił się, spłodził syna, któremu przekazał swój urząd w Radzie Królestwa Północy i wraz z Merrym udał się do Gondoru, gdzie spędził resztę życia, i gdzie został pochowany wśród najznamienitszych wodzów Gondoru.

W misji zniszczenia pierścienia Pippin wielokrotnie wykazał się odwagą i sprytem. Swoimi bohaterskimi czynami udowodnił, że jest godzien przydomku Księcia Niziołków, jaki otrzymał w Minas Tirith.

Pippin to niezwykła postać, zabawna, pełna humoru, zarazem niezwykle odważna, szlachetna, gotowa do największych poświęceń. To wspaniały przyjaciel, godny towarzysz broni i oddany sprawie hobbit.

“Spleen II” interpretacja wiersza Charles Baudelaire, wypracowanie
Spleen II” interpretacja wiersza Charles Baudelaire Charles Baudelaire urodził się 09. 04. 1821 roku we francuskiej stolicy Paryżu. To tam spędził...
„Proces” Franza Kafki - geneza i okoliczności powstania utworu
„Proces” Franza Kafki – geneza i okoliczności powstania utworu Genezę i okoliczności powstania utworu Franza Kafki pod tytułem proces możemy...
Marta Korczyńska – charakterystyka postaci „Nad Niemnem”, wypracowanie
Marta Korczyńska była jedną z bohaterek powieści „Nad Niemnem” autorstwa E. Orzeszkowej. Była ona krewną Benedykta Korczyńskiego. Mieszkała w...
Kurtz – charakterystyka postaci „Jądro ciemności”, wypracowanie
Jednym z bohaterów występujących w książce J. Conrada pod tytułem „Jądro ciemności” był Kurtz. Był  on kierownikiem jednej z belgijskich stacji...
Charakterystyka Cecylii Kolichowskiej bohaterki „Granicy” Zofii Nałkowskiej
Charakterystyka Cecylii Kolichowskiej bohaterki „Granicy” Zofii Nałkowskiej Cecylia Kolichowska to jedna z bohaterek powieści społecznej „Granica”...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *