Kubuś Puchatek – charakterystyka postaci, A. A. Milne

Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę tytułowego bohatera książki A. A. Milne  „Kubuś Puchatek”. Tytułowym bohaterem jest mały miś, Puchatek, który wraz z przyjaciółmi zamieszkuje w Stumilowym Lesie. Jednak najlepszym przyjacielem i podporą Puchatka jest mały chłopiec o imieniu Krzyś, do którego w razie kłopotów udaje się Puchatek. Puchatek to fanatyczna postać. Jest dobry, życzliwy i miły. Bywa naiwny i niezbyt mądry, dlatego mówi się o nim „miś o bardzo małym rozumku”. Bywa zapominalski i roztargniony, jednak zawsze skory do pomocy. Bardzo lubi miodek, mógłby go jadać całymi dniami. Wraz z przyjaciółmi: Królikiem, Prosiaczkiem, Sową, Maleństwem i innymi bohaterami przeżył wiele niesamowitych i pouczających przygód.

 

Wypracowanie zawiera 358 wyrazów / 2367 znaków.

Kubuś Puchatek jest tytułowym bohaterem książki A. A. Milne pod tym samym tytułem. Jest to mały, okrągły pluszowy miś ubrany w czerwony kubraczek o sierści w kolorze żółto-miodowym.

Puchatek mieszka w Stumilowym Lesie, pod starym dębem. Ma wielu wspaniałych przyjaciół: Królika, który wiecznie na wszystko narzeka, bardzo mądrą Sowę, do której udają się wszyscy mieszkańcy lasu w ważnych sprawach, Kangurzycę i jej Maleństwo oraz Prosiaczka, który wszystkiego się boi. Jednak jego największym przyjacielem jest Krzyś, mały chłopiec, do którego w rzeczywistości należy Puchatek.

Puchatek jest małym łakomczuszkiem. Jego ulubionym zajęciem jest jedzenie miodku. Z tego powodu  wciąż bywa u Królika wyjadając mu wszystkie zapasy miodu, co niezwykle irytuje Królika. Raz nawet z powodu swego łakomstwa utknął w norze królika na cały tydzień, bo zjadł za dużo miodku i nie zmieścił się w otworze od wyjścia z norki. Krzyś stwierdził, że miś musi sporo schudnąć, by móc się uwolnić.

Mówi się o Puchatku „miś o bardzo małym rozumku”, bo jest głupiutki, wiele rzeczy nie rozumie a inne bierze zbyt dosłownie. Jest roztargniony i zapominalski. Ale z całą pewnością jest wspaniałym przyjacielem. Kubuś bardzo ceni sobie przyjaźń. Jest dobry, uczynny i miły. Nade wszystko oddany swoim przyjaciołom.

Puchatek jest pogodnym i wesołym misiem. Lubi spacery po lesie i spędzanie czasu z przyjaciółmi. Co by się nie działo, zawsze ma ochotę na „małe Conieco”. Był również zaradny, chociaż jego pomysły nie zawsze były mądre: do miodu pszczół chciał się dostać balonikiem Krzysia; słonia chciał złapać w wielki, wykopany przez siebie i Prosiaczka dół; pokazał Prosiaczkowi ślady, które jego zdaniem należały do łasicy, tropiąc nie wiedział, że ślady, po których szli w rzeczywistości należały do nich samych.

Swoją przyjaźń Puchatek okazywał czasem w bardzo dziwny sposób, nie czyniąc przy tym nikomu żadnej krzywdy. Wynikało to z tego, że Puchatek był mało myślącą istotką. Jednak potrafił odnaleźć ogon Kłapouchego. Umiał go pocieszyć w trudnych chwilach. Przygotował nawet prezent urodzinowy dla Osiołka w postaci pustej baryłki po miodzie.

Puchatek to wspaniały bohater. Dobry i wierny przyjaciel. Chętnie pomaga innym tak jak umie. Jest zabawny, wesoły, wręcz uroczy i słodki. To mały grubasek, uwielbiający miodek. Trochę nierozgarnięty i mało myślący, jednak zawsze skory do pomocy.

Kochanowski Jan Pieśni -– analiza tematyki i budowy.
Pieśni Jana Kochanowskiego – analiza tematyki i budowy. Jan Kochanowski jest autorem licznych i znanych pieśni. Gatunek ten sięga literatury...
„Klechdy domowe” - podanie o Lechu, wypracowanie
Podanie o Lechu to jedno z najstarszych polskich podań o protoplaście Polaków, który założył plemię Polan oraz pierwszą stolicę państwa, Gniezno. Dawno,...
Reformacja i powstałe w jej wyniku odłamy wyznaniowe
Reformacja i powstałe w jej wyniku odłamy wyznaniowe. Reformacja to jedno z najważniejszych wydarzeń historycznych, które miało wpływ na kształtowanie...
"Protecting wild animals" - wypracowanie po angielsku.
Protecting wild animals. Most Wild Animals live in Africa and America. In Africa there are elephants, and lions but elephants may soon become...
„Elegia o śmierci Ludwika Waryńskiego” interpretacja wiersza Władysława Broniewskiego
„Elegia o śmierci Ludwika Waryńskiego” interpretacja wiersza Władysława Broniewskiego „Elegia o śmierci Ludwika Waryńskiego” to tytuł jednego...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *