Charakterystyka Geralta – „Krew elfów” A. Sapkowski, wypracowanie

Wypracowanie stanowi pełną charakterystykę Geralta z Riwii, będącego głównym bohaterem powieści A. Sapkowskiego pod tytułem „Krew elfów”. Jako sierota od najmłodszych lat był szkolony na wiedźmina w zamku Kaer Morhen, gdzie poddawany był wielu ciężkim próbom i przemianom, niezbędnych do pełnienia funkcji wiedźmina. Posiadł on ogromną siłę i moc. Był wysoki i mężny, silny i waleczny. W wyniku kolejnych transformacji jego skóra stała się jasna a włosy białe. Wyszkolono go na maszynę do zabijania, bowiem doskonale władał mieczem, był zwinny i potrafił powalić każdego. Człowiek ten kierował się jednak w życiu honorem i szlachetnością, potrafił kochać. Jego ukochaną była Yennefer, piękna czarodziejka, władająca potężną magią. Dla niej i ich przybranej córki Ciri, Geralt był gotów do największych poświęceń. Z miłości do nich gotów był oddać własne życie.

Wypracowanie zawiera 464 wyrazy / 3185 znaków.

Geralt z Riwii był głównym bohaterem powieści fantasy pod tytułem „Krew elfów” napisanej przez Andrzeja Sapkowskiego. Akcja powieści toczy się w bliżej nie określonym czasie, przypominającym okres średniowiecza. Występują w niej postacie fantastyczne i zjawiska nadprzyrodzone, takie jak magia. Główny bohater jest wiedźminem o potężnej mocy i sile. Jako sierota od najmłodszych lat był szkolony na wiedźmina w zamku Kaer Morhen, gdzie poddawany był wielu ciężkim próbom i przemianom, niezbędnych do pełnienia funkcji wiedźmina.

Był wysoki i mężny, silny i waleczny. W wyniku kolejnych transformacji jego skóra stała się jasna a włosy białe. Wyszkolono go na maszynę do zabijania, bowiem doskonale władał mieczem, był zwinny i potrafił powalić każdego. Posiadał nadprzyrodzoną silę, wyostrzony słuch, wyjątkową szybkość i zwinność. Był bardzo wysportowany. Wszystkie te zdolności i umiejętności sprawiały, że Geralt był wyjątkowo trudnym przeciwnikiem do pokonania. Wśród ludów uchodził za istotę bez serca i uczuć, bezwzględną maszynę do zabijania, pazerę, który za pieniądze podejmie się każdego zadania. Uważano go za oschłego i wyzutego z uczuć zabijakę.

Geralt był również typem samotnika, osobą raczej zamkniętą w sobie, nieskorą do wyznań czy zwierzeń, swoje żale skrywał głęboko w sercu. Wobec ludzi bywał ostrożny i raczej nieufny, trzeba było sobie solidnie zapracować na jego zaufanie. Był również typem myśliciela, bijącego się z własnymi myślami, popadał w melancholie.

Człowiek ten kierował się jednak w życiu honorem i szlachetnością, potrafił kochać. Jego ukochaną była Yennefer, piękna czarodziejka, władająca potężną magią. Dla niej i ich przybranej córki Ciri, Geralt był gotów do największych poświęceń. Z miłości do nich gotów był oddać własne życie. Tylko ci, którzy byli z nim blisko wiedzieli, jaki był w rzeczywistości i co kryło się w jego sercu.

Geralt z Riwii był człowiekiem szlachetnym i honorowym, zawsze dotrzymującym danego słowa. Starał się postępować według ściśle określonego kodeksu. Zawsze stawał w obronie słabszych i bezbronnych istot, nie odmawiał pomocy nikomu. Bronił prawdy i zawsze do niej dążył. Był również człowiekiem silnym i wytrwałym, ciężko go było zniechęcić do czegokolwiek, jak już się podjął jakiejś misji, to starał się konsekwentnie wypełnić ją do końca.

Bohater przeżył wiele niesamowitych przygód, wielokrotnie narażał życie, był ranny, ale zawsze wychodził cało z każdej opresji, trudno go było pokonać. Był wyjątkowo wytrwałą i twardą istotą. Zajmował się bowiem zabijaniem na zlecenie wszelkich potworów zagrażającym ludziom. Był w swoim fachu najlepszy. Bronił ludzi i czynił to, bo mu tak sumienie nakazywało. Chętnie pomagał słabszym i uciśnionym. Do każdego wyciągał pomocną dłoń.

Geralt był wspaniałą postacią i bohaterem, umiał walczyć i stawać w obronie innych, potrafił szczerze kochać i darzyć miłością i troską Ciri, którą traktował jak córkę. Jako przyjaciel również sprawdzał się doskonale. Jego najwierniejszym przyjacielem był Jaskier, poeta i pieśniarz, który wiernie mu towarzyszył w wielu wyprawach. Pomimo wielu wad, jakie posiadał był honorowym i szlachetnym rycerzem, zdolnym do ludzkich uczuć i poświęceń.

„Nagrobek” Wisławy Szymborskiej interpretacja wiersza, wypracowanie
Analiza utworu „Nagrobek” Wisławy Szymborskiej „Nagrobek” to jeden z utworów autorstwa Wisławy Szymborskiej. Jest on wyjątkowo cenny przy próbie...
„Zbrodnia i kara”- jako powieść polifoniczna
„Zbrodnia i kara”-  jako powieść polifoniczna „Zbrodnia i kara” autorstwa Fiodora Dostojewskiego nazywana jest również powieścią polifoniczną...
Ruth Sonnenbruch – charakterystyka postaci L. Kruczkowskiego, wypracowanie
Jedną z bohaterek występujących w dramacie „Niemcy” autorstwa L. Kruczkowskiego była Ruth Sonnenbruch. Była ona córką Waltera i Berty Sonnenbruchów...
Chriukin – charakterystyka postaci „Kameleon” A. Czechow
Chriukin jest jednym z bohaterów opowiadania „Kameleon” autorstwa A. Czechowa. Jest on jubilerem, zwykłym obywatelem, który pewnego dnia zostaje...
„Zbrodnia i kara” – genez, czas i miejsce akcji
„Zbrodnia i kara” – genez, czas i miejsce akcji Geneza powstania utworu Fiodora Dostojewskiego pod tytułem „Zbrodnia i kara” jest złożona. Zamysł...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *