Beorn – charakterystyka postaci „Hobbit, czyli tam i z powrotem” – wypracowanie

Wypracowanie jest charakterystyką Beorna, będącego jednym z bohaterów powieści Tolkiena, zatytułowanej „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Był to bohater epizodyczny, jednak miał on znaczący wpływ na rozwój bitwy pod Samotną Górą. Pod postacią niedźwiedzia rozgromił armię goblinów i zabił ich przywódcę, Bolga. Miało to znaczący wpływ na wygraną Pięciu Armii. Był wielki, silny, odważny i mężny. Beorn był niezwykłym człowiekiem kochającym i szanującym przyrodę. Rozumiał mowę zwierząt, zajmował się hodowlą była, prowadził pasieki pszczół; żywił się głównie śmietaną i miodem, z szacunku do zwierząt nie jadał mięsa. Stronił natomiast od ludzi i innych istot, był nieufny. Był typem samotnika. Mieszkał w lesie na odludziu. Nie lubił przyjmować gości, ale, gdy przybili do niego członkowie armii Gandalfa ugościł ich należycie. Nie żałował strawy i miejsca do spania. Miał dobre serce, skore do pomocy.

 

Wypracowanie zawiera  388 wyrazów / 2638 znaków.

Beorn jest jednym z bohaterów powieści J. R. R. Tolkiena pod tytułem „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

Był to „olbrzymi mężczyzna; miał bujną, czarną czuprynę i gęstą, długą, czarną brodę, ramiona i łydki nagie, z węzłami potężnych mięśni wyraźnie zarysowanymi pod skórą. Ubrany był w wełnianą bluzę sięgającą do kolan i wspierał się na ogromnym toporze”. Był pół człowiekiem, pół niedźwiedziem. Był zaciekłym wrogiem orków i goblinów. Beorn był wielki, silny, odważny i mężny.

Był samotnikiem, stronił od ludzi i wszelkich istot, zamieszkiwał dosyć niebezpieczną okolicę, gdzie rzadko się zapuszczano.

Był nieufny i bardzo ostrożny. I chociaż nie lubił przyjmować gości, to on ugościł kompanię Thorina i Gandalfa zmierzającą do Samotnej Góry; wyposażył ich w prowiant i  kuce.

Był to bohater epizodyczny, jednak miał on znaczący wpływ na rozwój bitwy pod Samotną Górą. Pod postacią niedźwiedzia rozgromił armię goblinów i zabił ich przywódcę, Bolga. Miało to znaczący wpływ na wygraną Pięciu Armii.

Był niezwykłym człowiekiem kochającym i szanującym przyrodę. Rozumiał mowę zwierząt, zajmował się hodowlą była, prowadził pasieki pszczół; żywił się głównie śmietaną i miodem, z szacunku do zwierząt nie jadał mięsa. Często wyprawiał się w puszczę, by doglądać zwierzęta tam zamieszkujące i sprawdzał czy nie dzieje im się żadna krzywda. Stronił natomiast od ludzi i innych istot, był nieufny. Był typem samotnika. Mieszkał w lesie na odludziu. Jego srogi wygląd sprawiał, że wędrowcy najczęściej uciekali na jego widok.

Jednak w rzeczywistości Beorn miał dobre i wrażliwe serce, nie pozwolił, aby niewinnym zwierzętom działa się krzywda, zawsze stawał w ich obronie. Potrafił się przemóc i ugościć przybyszów, chociaż w rzeczywistości nie przepadał za gośćmi. Okazał się wspaniałym gospodarzem.

Bohater okazał się miłym, spokojnym, nie szukającym zwady człowiekiem. Wiódł spokojne, skromne życie. Nie zależało mu na skarbach, ani bogactwach.

Jednak wobec wrogów potrafił być okrutny i bezwzględny. W ataku na gobliny ujawnił ogromną furię, wściekłość i nieporównywalną siłę. Walczył bez opamiętania, aż rozgromił siły wroga i pokonał ich przywódcę. Był wielkim i walecznym wojownikiem. To również on wyniósł rannego Thorina z pola bitwy.

Beorn to wspaniały bohater, który udowodnił, że można być dobrym człowiekiem, wspaniałym przyjacielem, ale i walecznym towarzyszem broni. Nie pozostawił przyjaciół na pastwę losu, pomógł im w walce przeciwko goblimom i udowodnił swoje męstwo. Czuwał nad bezpieczeństwem zwierząt i wyraził chęć pomocy przyjaciołom.

Bohater był obdarzony wieloma wspaniałymi cechami, które czyniły z niego dobrego człowieka.

„Ocalony” - interpretacja wiersza Tadeusza Różewicza
„Ocalony” interpretacja wiersza Tadeusza Różewicza Wiersz zatytułowany ocalony napisał przedstawiciel pokolenia Kolumbów Tadeusz Różewicz. Utwór...
Ignacy Krasicki "Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" - robinsonada
Pierwsza powieść nowożytna wydana w 1776 roku. Głównym bohaterem jest tytułowy Mikołaj Doświadczyński, który opowiada swoją historię życia z...
„Nad Niemnem” – jako epopeja- wypracowanie
„Nad Niemnem” – jako epopeja- wypracowanie Jednym z najbardziej znanych utworów Elizy Orzeszkowej jest „Nad Niemnem”. Lekturę tę od lat przerabia...
Mieczysław Lipski – charakterystyka postaci E. Orzeszkowej „A…b…c…”
Mieczysław Lipski był jednym z bohaterów występujących w noweli „A…b…c…” E. Orzeszkowej. Był on bratem głównej bohaterki, Joanny. Oboje mieszkali...
Wypracowanie – streszczenie noweli „Gloria victis” E. Orzeszkowej
Narratorem jest Poleski las, który opowiada historię zbiorowej mogiły powstańczej, i który był świadkiem walk, cierpień i nadziei ludzkich. Pewnego...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *