Bruno Schulz to polski grafik, malarz i prozaik, który urodził się w lipcu 1892 roku a zmarł w listopadzie 1942, prawdopodobnie zastrzelony przez jednego z gestapowców w niedalekiej odległości od swego domu. Urodził się w Drohobyczu koło Lwowa, w żydowskiej rodzinie. Jego rodzicami byli Jakub Schulz – kupiec bławatny, oraz Henrietta Kuhmärker. Mimo żydowskiego pochodzenia w rodzinie tej nie kultywowano tradycji żydowskich a jedynym językiem w jakim się porozumiewano był język polski.
Swa edukacje młody Schulz pobierał w gimnazjum im. Cesarza Franciszka Józefa. Odnosił tam spore sukcesy, co potwierdza jego świadectwo, zachowane do dnia dzisiejszego. Maturę zdał również z wyróżnieniem. Jego kolejnym krokiem w zdobywaniu wiedzy były studia architektury na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Lwowskiej. Niestety studiów nie ukończył z powodu poważnej choroby.
Swą sławę i rozwój kariery Bruno zawdzięcza swym przyjaciołom, którzy umożliwili mu spotkanie z Zofią Nałkowską. Była ona zachwycona jego twórczością a zwłaszcza rękopisem „Sklepów cynamonowych”. Dzięki jej pomocy utwór ten został wydany nakładem wydawnictwa „Raj” w 1934 roku. Pozwoliło to pisarzowi praktycznie w jednej chwili stać się bardzo znaną postacią w polskim środowisku literackim. Jego dwoma głównymi dziełami były tomy opowiadań: Sklepy cynamonowe i Sanatorium pod Klepsydrą.