Wypracowanie – charakterystyka pilota Pirxa

Wypracowanie dotyczy charakterystyki pilota Pirxa, głównego bohatera książki Stanisława Lema, pt.: „Opowieści o pilocie Pirxie”. Książka jest zbiorem opowiadań o przygodach kosmonauty, który przeżywa wiele niesamowitych przygód i zawsze wychodzi cało z różnych opresji. Główny bohater jest człowiekiem bystrym, inteligentnym, odpowiedzialnym, skorym do pomocy, wrażliwym na cudzą krzywdę. Jest bezinteresowny i uczciwy. Dzięki umiejętności logicznego myślenia potrafił rozwiązywać nawet najbardziej skomplikowane problemy. Pirx w życiu kierował się głównie intuicją, chociaż posiadał obszerną wiedzę. Nie zawsze postępował zgodnie z instrukcjami. Miał dystans do maszyn i urządzeń. Wypracowanie zawiera  325 wyrazów /  2291 znaków.

Głównym bohaterem książki Stanisława Lema pt: „Opowieści o pilocie Pirxie” jest młody kadet, który po kilkuletniej nauce w akademii zostaje pilotem statków kosmicznych, a z czasem dochodzi do rangi komandora.

Pirx jest postacią dość tajemniczą, ponieważ niewiele wiadomo o jego pochodzeniu i rodzinie. Nie wiadomo również jak bohater ma na imię.

Poznajemy go jako młodego, niezbyt przystojnego mężczyznę, który początkowo nie umiał się odnaleźć w szkole. Był nieśmiały i sprawiał wrażenie człowieka niezbyt rozgarniętego. Był marzycielem.

W rzeczywistości okazał się człowiekiem zdolnym, inteligentnym, który bardzo szybko piął się po szczeblach kariery.

Z biegiem lat Pirx nabrał niebywałego doświadczenia i wiedzy. Stał się człowiekiem doświadczonym, któremu nie brakowało odwagi. Potrafił podejmować właściwe decyzje. Był zaradny i konsekwentny w działaniu. Nawet w chwilach słabości nigdy nie poddawał się.

W wielu sytuacjach kierował się intuicją, a nie wiedzą książkową. Wykazywał wiele ludzkich cech, a także słabości, którym jednak starał się nie ulegać.

Pirx był wytrzymały psychicznie i odporny na stres. Zawsze ponosił odpowiedzialność za swoje czyny i decyzje.

W życiu pełnym maszyn i komputerów potrafił się zawsze odnaleźć, obsługa coraz to nowszych maszyn nie sprawiała mu kłopotów. Miał jednak do nich ogromny dystans i nie wierzył w ich nieomylność. Był niezwykle bystry i zaradny. Umiał liczyć na samego siebie, wierzył we własne siły.

Pirxa charakteryzuje niezwykła zdolność do rozwiązywania skomplikowanych i trudnych problemów, dzięki czemu potrafił rozwiązać niejedną kosmiczną zagadkę.

Pirx wykazywał niezwykłą odporność organizmu zarówno w trakcie ćwiczeń szkoleniowych jak i podczas prawdziwych akcji. Nigdy się nie poddawał.

Jako dowódca statku zawsze podejmował trafne i bezbłędne decyzje.

Był człowiekiem spokojnym, uczynnym i wrażliwym. Chętnie pomagał innym, nie żądając nic w zamian, był bezinteresowny.

Pirx jest postacią niezwykle pozytywną i godną naśladowania. Wykazuje wiele cech, które sprawiają, ze można mu zaufać i czuć się przy nim bezpiecznie. Można mieć pewność, że nie narazi nikogo na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Zawsze można na niego liczyć. Ogromne doświadczenie i wiedza, jaką posiada sprawia, że Pirx to wspaniały człowiek, doskonały pilot i dowódca.

Motyw domu w literaturze polskiej
Każdy pisarz, poeta, malarz- każdy artysta, poszukuje tematu, który będzie dla niego źródłem spełnienia. Jednym z takich wątków jest dom. To...
Mateusz Cuthbert – charakterystyka bohatera L. M. Montgomery, wypracowanie
Jednym z bohaterów występujących w książce pod tytułem „Ania z Zielonego Wzgórza” napisanej przez L. M. Montgomery był Mateusz Cuthbert. Był...
Wypracowanie – legenda o „Smoku wawelskim”
Legenda o „Smoku wawelskim” jak już sam tytuł wskazuje jest opowieścią o legendarnym smoku, który w dawnych czasach nękał lud Kraka, władcy mądrego...
Wypracowanie – charakterystyka Stasia Tarkowskiego, W pustyni i w puszczy
Głównym bohaterem powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” jest Staś Tarkowski. Staś ma 14 lat. Urodził i wychował się w Port Saidzie....
Cechy eposu na podstawie Iliady, wypracowanie
Cechy eposu na podstawie Iliady Epos stanowi gatunek epiki, który dominował do czasu powstania powieści. Analizując jego budowę należy stwierdzić,...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *