Wypracowanie – charakterystyka Miziołka, Joanna Olech

Charakterystyka Miziołka, głównego bohatera książki „Dynastia Miziołków” autorstwa Joanny Olech. Jest to przezabawna książka ukazująca perypetie głównego bohatera, jego rodziny i przyjaciół. Napisana w formie pamiętnika, którego narratorem jest główny bohater, Miziołek. Głównym bohaterem jest dwunastoletni bardzo sympatyczny i pogodny chłopiec, który przedstawia wydarzenia z życia rodzinnego i szkolnego. Główny bohater to niezwykle szalony i sympatyczny chłopiec. Ma głowę pełną zwariowanych pomysłów. Jest on niezwykle pomysłowy i dowcipny. Nigdy się nie nudzi. Szczerze związany z rodziną. Uwielbia spędzać czas z kolegami, chociaż uczy się dobrze, to nie lubi chodzić do szkoły. Ma zwariowanych rodziców i dwie młodsze siostry, które nazywa „Potworami”.

Wypracowanie zawiera  423 wyrazy / 2788 znaków.

Głównym bohaterem książki Joanny Olech, pt.: „Dynastia Miziołków” jest Miziołek. Jest to dwunastoletni chłopiec mieszkający w Warszawie. Jego ojciec jest matematykiem i maniakiem komputerowym. Matka Miziołka zajmuje się domem i wychowaniem dzieci. Jest bardzo zaradną i troskliwą matką, ale nie potrafi gotować.

Miziołek ma również dwie siostry: około pięcioletnią Kasię, którą nazywa Kaszydłem oraz około dwuletnią Anię, którą nazywa Małym Potworem. Chłopiec nie przepada za siostrami. Uważa Kasię za kłamczuchę i skarżypytę, a Anię za siusiumajtka, grającego rolę „Ukochanego Dzidziusia Mamusi”.

Miziołek uwielbia swoich dziadków, z którymi chętnie spędza wakacje, lubi z nimi przebywać, bardzo ich kocha i szanuje.

Przezwisko „Miziołek” przylgnęło do chłopca jeszcze w dzieciństwie, kiedy to podczas jednej z zabaw pomylił słowa wyliczanki i zamiast słowa „fiołek” powiedział „Miziołek”.

Miziołek to bardzo pogodny i wesoły chłopiec, tryskający energią i radością. Ma głowę pełną szalonych pomysłów. Jest dowcipny i żartobliwy, uwielbia robić psoty i psikusy innym.

Bohater uczy się dobrze, ale bardzo nie lubi chodzić do szkoły. Wolny czas spędza na zabawach z kolegami. Jest bardzo lubiany w szkole i ma wielu kolegów. Nie przepada jednak za dziewczętami. Podoba mu się jedna koleżanka z klasy, Beata.

Miziołek jest dobrym i przyjacielskim chłopcem. Chętnie pomaga innym. Jest zaradny, mądry i bystry. Uwielbia wygłupy i dobrą zabawę. Nie lubi nudy. Musi być w ciągłym ruchu.

Chociaż w stosunku do dziewczyn był raczej nieśmiały, to z Beatą potrafił znaleźć wspólny język. Znalazł w sobie odwagę, by do niej zagadać. Kocha się w niej po cichu, ale uważa, ze nie mógłby chodzić z dziewczyną, która szybciej od niego biega. Beata jest bardzo wysportowaną dziewczynką.

Jak każdy chłopiec w jego wieku, Miziołek lubi dobrą zabawę i spędzanie czasu z kolegami. Jest dobrym przyjacielem. Nie wszczyna bójek i awantur, a jego pomysły i dowcipy nikomu nie robią krzywdy. Wobec dorosłych odnosi się z szacunkiem i chociaż nie darzy sympatią swoich sióstr, to bardzo je kocha i nigdy nie pozwoliłby ich skrzywdzić.

Zdarza się, że popada w konflikty z rodzicami, ale to wynika z okresu dojrzewania, każdy nastolatek miewa przecież „kłopoty” z rodzicami. Również różnica wieku między nim a jego siostrami sprawia, że nie może się z nimi dogadać i często jest to powodem wielu kłótni i nieporozumień.

Miziołek to fantastyczny bohater, dzięki któremu nie można się nudzić. Jego zabawne pomysły i chęć dobrej zabawy sprawiają, że warto brać z niego przykład. Jest dobry, uczynny, szanuje i kocha swoją rodzinę. Ma wspaniałych kolegów i sam jest dobrym przyjacielem. Z całą pewnością można uznać Miziołka za postać godną naśladowania. Bohater jest również dobrym kandydatem na wiernego i oddanego przyjaciela.

„Evviva l art" interpretacja wiersza Kazimierz Przerwa Tetmajer, wypracowanie
„Evviva l`arte” interpretacja wiersza Kazimierza Przerwy Tetmajera „Evviva l`arte” to tytuł wiersza autorstwa Kazimierza Przerwy Tetmajera. Utwór...
Kształtowanie własnej osobowości i charakteru na podstawie wiersza „Kowal” Leopolda Staffa
Człowiek i dzieło człowieka w  twórczości Leopolda Staffa.   Leopold Staff był pisarzem o dużej skali zainteresowań i możliwości. Był poetą,...
„Nie wierzę w nic” interpretacja wiersza Kazimierz Przerwa Tetmajer, wypracowanie
„Nie wierzę w nic” interpretacja wiersza Kazimierza Przerwy Tetmajera „Nie wierzę w nic” to tytuł wiersza Kazimierza Przerwy Tetmajera. Utwór...
„Kowal” L. Staff i „Confiteor” S. Przybyszewski – interpretacje wierszy
„Kowal” Leopold Staff Jest to utwór symboliczny, kontrastujący nastrojem z „Deszczem jesiennym” tego samego autora. Podmiot liryczny twierdzi,...
Panowanie Mieszka II – wypracowanie
Po śmierci Bolesława Chrobrego w 1025 r. nowym władcą państwa polskiego został Mieszko II, syn Bolesława, który w tym samym roku koronował się...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *