Wypracowanie – charakterystyka Harrego Pottera

Wypracowanie dotyczy Harrego Pottera, tytułowego bohatera książki J. K. Rowling i stanowi jego charakterystykę. Chłopiec był synem czarodziejów, państwa Potterów, którzy zostali zamordowani przez potężnego czarnoksiężnika lorda Voldemorta. Po ich śmierci chłopiec trafił do rodziny Dursley`ów, gdzie nie był obdarzony miłością i czułością. Wujostwo nie przepadało za chłopcem i często go karało, nawet za najdrobniejsze przewinienia, czasem nawet zupełnie bezpodstawnie. Uważali chłopca za dziwaka i nie umieli go zaakceptować. Ich syn Dudley, kuzyn Harrego często mu dokuczał i naśmiewał się z niego. Nie spotykała go za to żadna kara, gdyż rodzice zawsze stawali po jego, a nie Harrego stronie. Bohater czuł się wyobcowany i tęsknił za rodzicami. Był przekonany, że oboje zginęli w wypadku samochodowym. Całej prawdy o sobie i rodzicach dowiedział się od niejakiego Hagrida, który przyszedł do niego i zabrał go do Hogwartu, szkoły dla czarodziejów.

Wypracowanie zawiera  620 wyrazów / 4294 znaki.

Hogwart, szkoły magii i czarodziejstwa,

Harry Potter jest tytułowym bohaterem książki fantasy napisanej przez współczesną angielską pisarkę J. K. Rowling. „Harry Potter i kamień filozoficzny” jest pierwszym tomem o przygodach niezwykłego małego czarodzieja. Harry był synem Lily i Jamesa Potterów, którzy zostali zamordowani przez potężnego czarnoksiężnika, Lorda Voldemorta, gdy Harry był jeszcze malutki. Osierocony chłopiec trafił pod opiekę wujostwa Dursley`ów,  gdzie nie był obdarzony miłością i czułością. Wujostwo nie przepadało za chłopcem i często go karało, nawet za najdrobniejsze przewinienia, czasem nawet zupełnie bezpodstawnie. Uważali chłopca za dziwaka i nie umieli go zaakceptować.

Harry to jedenastoletni chłopiec. Był niskiego wzrostu, chudej postury. Miał bujne, czarne szybko odrastające włosy i niezwykle zielone oczy. Nosił okulary, które wciąż miał połamane, na skutek przeżyć jakich doznawał. Dudley, kuzyn Harrego często mu dokuczał i naśmiewał się z niego. Bił go i popychał, traktował jak popychadło. Nie spotykała go za to żadna kara, gdyż rodzice zawsze stawali po jego, a nie Harrego stronie.

Chłopiec przejawiał zdolności magiczne i inne umiejętności, których nie posiadali zwykli ludzie. Rozumiał mowę węży, potrafił poruszać przedmiotami. Jednak on sam nie był świadomy tego kim jest i co tak naprawdę potrafi. Całej prawdy o sobie i rodzicach dowiedział się od niejakiego Hagrida, który przyszedł do niego i zabrał go do Hogwartu, szkoły dla czarodziejów.

Harry był chłopcem pogodnym, wesołym i radosnym. Lubił żartować i robić figle, jednak nie robiąc nikomu przy tym krzywdy ani przykrości. Pomimo iż był często karany i zamykany w komórce pod schodami przez swoich opiekunów, to nie tracił pogody ducha. Potrafił się uśmiechać i cieszyć z tego ci miał. Chłopiec ubierał się skromnie, bo wujostwo nie kupowało mu nowych ubrań. Chłopiec nie był jednak biedny, bo odziedziczył po rodzicach duży majątek. Potrafił jednak zachować umiar i rozsądek. Nie trwonił pieniędzy i nie wydawał na głupoty. Pozostał oszczędny i skromny.

W Hogwarcie bardzo szybko się zaaklimatyzował, poznał nowych przyjaciół, z których jego najwierniejszymi okazali się Hermiona Granger i Ron Weasley. Harry okazał się wspaniałym, wiernym i oddanym przyjacielem. Nie donosił, nie skarżył, nie użalał się. Był ufny i lojalny.

Uczył się dobrze, był bardzo zdolny, pilny i wytrwały, chociaż miał lekceważący stosunek do szkolnych regulaminów. Nie wszystkie mu odpowiadały. Nie do wszystkich zakazów się dostosowywał. Był niezwykle ciekawskim i dociekliwym chłopcem. Szybko poznał nowe i zakazane miejsca, do których uczniowie nie mieli wstępu. To właśnie przez swoją ciekawość wielokrotnie popadał w tarapaty. Zawsze jednak udawało mu się wychodzić z nich cało.

Swoją sławę zyskał dzięki temu, że jako jedyny przeżył atak Lorda Voldemorta. Wśród uczniów i niektórych nauczycieli wzbudzał podziw i szacunek. Jednak w środowisku Hogwartu byli również tacy, którzy nie darzyli bohatera sympatią, na przykład Draco Malfoy, który po odrzuceniu oferty przyjaźni przez Harrego, znienawidził go i stał się dla niego wrogiem. Profesor Severus Snape też nie lubił Harrego i otwarcie okazywał swoją niechęć wobec chłopca.

Najcenniejszą rzeczą jaką Harry zdobył w Hogwarcie była wielka, dająca oparcie przyjaźń z Hermioną i Ronem. To razem z nimi już od pierwszego roku nauki w szkole magii  przeżył wiele niesamowitych przygód, czasem niebezpiecznych. To wspólnie z nimi wychodzili cało z wielu opresji, wspólnie pokonywali wszelkie problemy i przeciwności losu. Zawsze sobie pomagali, byli dla siebie wsparciem, opoką. Byli wobec siebie bardzo troskliwi i opiekuńczy, wierni i oddani, potrafiący dochować wszelkich sekretów. Od samego początku znajomości byli niemal nierozłączni. We troje byli wspaniałym przyjaciółmi, połączeni nierozerwalną nicią przyjaźni. Harry zawsze mógł liczyć na swoich przyjaciół, a oni na niego.

Harry Potter to wspaniały bohater, wierny przyjaciel i bardzo zdolny czarodziej. Był podziwiany i szanowany. Cieszył się dobrą opinią, chociaż nie brakowało na szkolnej liście, wybryków, jakich się dopuścił. Był jednak dobrym, sprawiedliwym i uczynnym chłopcem. Pomimo traumatycznego dzieciństwa potrafił zachować pogodę ducha i cieszyć się z życia. Było ono bardzo ciekawe, niezwykłe, tajemnicze i niezwykle intrygujące.


Jak wygląda Harry Potter opis?

Harry Potter, główny bohater serii książek autorstwa J.K. Rowling, jest przedstawiony jako młody chłopiec z wyjątkowymi cechami. Fizycznie, Harry jest szczupły, ma czarne, nieposkromione włosy i charakterystyczną bliznę w kształcie błyskawicy na czole. Jego blizna jest wynikiem ataku przez zły czarodziej Lord Voldemort, kiedy Harry był jeszcze niemowlęciem. Ma intensywnie zielone oczy, dziedziczone po swojej matce, Lily Potter. Zwykle nosi okulary z okrągłymi szkłami.

Harry jest często ubrany w szkolny mundurek Hogwartu, szkoły magii i czarodziejstwa, do której uczęszcza. Charakterystyczne elementy jego ubioru to czarna szata oraz domowy krawat Gryffindoru, jednego z czterech domów Hogwartu, do którego został przydzielony. Ponadto, Harry jest często widziany z magiczną różdżką, która jest kluczowym narzędziem dla czarodziejów w serii.

Jego wygląd zewnętrzny często kontrastuje z jego wewnętrznymi cechami, takimi jak odwaga, lojalność i silne poczucie sprawiedliwości. Harry jest również znany ze swojej skromności i zdolności do nawiązywania głębokich przyjaźni.

Czy Harry Potter jest bohaterem literackim?

Harry Potter jest fikcyjną postacią literacką, stworzoną przez brytyjską autorkę J.K. Rowling. Jest on głównym bohaterem serii książek, które noszą jego imię.

O czym uczy nas Harry Potter?

Seria książek o Harrym Potterze uczy nas wielu rzeczy, między innymi o znaczeniu przyjaźni, odwagi, wytrwałości w obliczu trudności oraz o wadze wyborów, które dokonujemy w życiu. Przedstawia również tematykę dobra i zła, oraz konieczność stawienia czoła przeciwnościom.

Kto jest głównym bohaterem Harry Potter?

Harry Potter jest głównym bohaterem serii. Historia koncentruje się na jego życiu i przygodach, zwłaszcza na jego walce z ciemnym czarodziejem Lordem Voldemortem.

Kto jest prawdziwym ojcem Harrego Pottera?

Prawdziwym ojcem Harrego Pottera jest James Potter. James był czarodziejem czystej krwi, którego śmierć wraz z żoną Lily na rękach Lorda Voldemorta pozostawiła Harry’ego jako sierotę.

Dramat „Moralność pani Dulskiej”, Gabriela Zapolska, wypracowanie
„Moralność pani Dulskiej” G. Zapolska – kompozycja utworu Utwór „Moralność pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej stanowi tragifarsę....
„Trupięgi” interpretacja wiersza Bolesława Leśmiana, wypracowanie
„Trupięgi” interpretacja wiersza Bolesława Leśmiana „Trupięgi ” to tytuł wiersza autorstwa Bolesława Leśmiana. Całość utworu podzielona jest...
Jan Andrzej Morsztyn i Daniela Naborowski – porównanie twórczości
Jan Andrzej Morsztyn i Daniela Naborowski – porównanie twórczości Daniel Naborowski i Jan Andrzej Morsztyn to czołowi przedstawiciele poezji...
Polska za panowania Ludwika Węgierskiego – wypracowanie z historii
Polska zaczęła stawać się silnym państwem w Europie środkowej. Dwa tygodnie po śmierci Kazimierza Wielkiego, król węgierski, Ludwik (1370 – 1382)...
Renesans – geneza nazwy, ramy czasowe
Renesans – geneza nazwy, ramy czasowe. Ramy czasowe nurtu datuje się  rożnie w państwach Europy, ponieważ kolebką renesansu były Włochy można...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *