Draco Malfoy – charakterystyka postaci J. K. Rowling

Charakterystyka Draco Malfoya, jednego z bohaterów serii powieści o przygodach młodego czarodzieja, Harrego Pottera. Draco to szczupły, wysoki chłopiec o bardzo jasnych blond włosach i niebieskich oczach. Jego spojrzenie jest zimne, a jego twarz wciąż przybiera złowrogi grymas, czym odstrasza od siebie rówieśników. Nie ma prawdziwych przyjaciół, a Crabba i Goyla, szkolnych osiłków,  traktuje bardziej jak swoich goryli niż przyjaciół. Jednak ich nie szanuje i nie docenia. Podobnie jak jego rodzice, Draco nie szanuje też mugoli, ludzi niebędących czarodziejami. W szkole często dokucza mugolskim dzieciom, wypominając ich pochodzenie. Sam pochodzi z rodziny czarodziejów i uczy się w szkole magii, w Hogwarcie. W szkole próbował zaprzyjaźnić się z Harrym Potterem, ale gdy ten odmówił, Draco stał się jego zaciekłym wrogiem. Jego priorytetem stało się dokuczanie i prześladowanie Harrego i jego przyjaciół. Donosił na nich profesorom, szpiegował i narażał na różne nieprzyjemności. Był zarozumiałym i wrednym chłopcem.

Wypracowanie zawiera  445 wyrazów / 3107 znaków.

Draco Malfoy był jednym z bohaterów cyklu powieści o przygodach młodego czarodzieja, Harrego Pottera, stworzonego przez współczesną angielską pisarkę J. K. Rowling. Draco pochodził z rodziny czarodziejów. Jego rodzicami byli Lucjusz i Narcyza Malfoy, będący na usługach Czarnego Pana, czyli Lorda Voldemorta. Chłopiec uczęszczał do szkoły czarodziejów w Hogwarcie i należał do domu Slytherinu.

Draco to szczupły, wysoki chłopiec o bardzo jasnych blond włosach i niebieskich oczach. Jego spojrzenie było zimne, a jego twarz wciąż przybierała złowrogi grymas, czym odstraszał od siebie rówieśników.

Bohater nie miał prawdziwych przyjaciół, a Crabba i Goyla, szkolnych osiłków,  traktował bardziej jak swoich goryli niż przyjaciół. Jednak ich nie szanował i nie doceniał. Podobnie jak jego rodzice, Draco nie szanował też mugoli, ludzi niebędących czarodziejami. W szkole często dokuczał mugolskim dzieciom, wypominając ich pochodzenie. W szkole próbował zaprzyjaźnić się z Harrym Potterem, ale gdy ten odmówił, Draco stał się jego zaciekłym wrogiem. Jego priorytetem stało się dokuczanie i prześladowanie Harrego i jego przyjaciół. Donosił na nich profesorom, szpiegował i narażał na różne nieprzyjemności. Był zarozumiałym i wrednym chłopcem. Był wredny, bezczelny i chamski nawet wobec niektórych profesorów. Był tez ich lizusem, bo donosił na kolegów.

Był również przemądrzały, uwielbiał chwalić się swoim bogactwem i podarunkami od ojca. Uważał się za lepszego od innych, bo pochodził z rodziny czarodziejów, a do tego bogatej. Bywał kapryśny i złośliwy, nie znosił odmowy.

Draco nie potrafił nawiązać prawdziwej przyjaźni, bo kierowały nimi zazdrość i zawiść, musiał być najlepszy we wszystkim, chociaż mu się to nie zawsze udawało. Porażki innych, a szczególnie Harrego sprawiały mu niesamowitą radość i satysfakcję.

Draco Malfoy był zarozumiałym i bezwzględnym młodym czarodziejem. Nie szanował nikogo i niczego. Był cyniczną i perfidną osobą. Miał o sobie i swojej rodzinie wysokie mniemanie. Gardził mugolami, źle się do nich odnosił. Można by stwierdzić, że był rasistą pod względem pochodzenia.

Pragnął poznać Czarną Magię, którą się pasjonował. Jednak wiedział, że w Hogwarcie nie zdobędzie takich umiejętności, gdyż głównym zadaniem tej szkoły było przeciwdziałać złym mocom.

Draco był złym i zepsutym do szpiku kości chłopcem. Mogło to wynikać również z wychowania jakie otrzymał, bowiem rodzice nie okazywali mu prawdziwej miłości. Pochłonięci swoimi sprawami nie mieli po prostu dla niego czasu. Wszystko wynagradzali mu drogimi prezentami. Stąd też chłopiec nie miał, tak naprawdę, możliwości poznania uczucia miłości, wsparcia, zaufania, przyjaźni. Być może właśnie to miało największy wpływ na zachowanie i postępowanie chłopca.

Draco był z całą pewnością złym chłopakiem, ale na pewno nie zdolnym do popełnienia zbrodni. Gdy nakazano mu zabić Albusa Dumbledora, chłopiec nie był wstanie tego dokonać. Miotał się, targały nim straszne emocje, ale w ostateczności powstrzymał się. Być może kierował nim strach, a być może potrafił dokonać właściwego wyboru i  zachować odrobinę człowieczeństwa.

Wypracowanie – Charakterystyka społeczeństwa polskiego z III Dziadów A. Mickiewicza
Adam Mickiewicz w swym utworze III Dziadów, dwie sceny: I i VII, poświęcił charakterystyce ówczesnego społeczeństwa polskiego. W swej ocenie...
Elfy J. R. R. Tolkiena – charakterystyka, wypracowanie
W powieściach J. R. R. Tolkiena Elfy stanowią jedną z najpotężniejszych i najbardziej niezwykłych ras zamieszkujących Śródziemie. Pisarz ukazuje...
Arkadia ukazana w „Panu Tadeuszu”
Adam Mickiewicz w jednym ze swoich największych dzieł, w „ Panu Tadeuszu” dokonuje idealizacji ojczyzny, kraju dziecinnych lat. Poprzez harmonię,...
„Do króla” interpretacja satyry Ignacy Krasicki, wypracowanie
„Do króla” interpretacja satyry Ignacego Krasickiego W latach 1778/ 79 Ignacy Krasicki napisał pierwszą część swoich satyr. Zbór dwunastu utworów...
Ambroży Kleks –charakterystyka postaci J. Brzechwy, wypracowanie
Ambroży Kleks był tytułowym bohaterem książki Jana Brzechwy pod tytułem „Akademia pana Kleksa”. Był on profesorem akademii, do której uczęszczali...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *