Dr John Watson – charakterystyka bohatera A. C. Doyle`a, wypracowanie

Wypracowanie jest charakterystyką doktora Watsona, jednego z bohaterów powieści kryminalnych o przygodach Sherlocka Holmesa, których autorem jest A. c. Doyle. Watson jest emerytowanym lekarzem wojskowym służącym w brytyjskiej armii. Po przebyciu ciężkiej choroby wrócił do Anglii. Tu nawiązał znajomość z Sherlockiem Holmesem, z którym zamieszkał przy Baker Street. Watson to człowiek niezbyt bystry, ale zawsze chętny do pomocy. Jest dobry i rodzinny. Jest ciepły i wrażliwy. Jest prostym człowiekiem, ale i doskonałym lekarzem i chirurgiem. Jest człowiekiem gorliwym i inteligentnym. Jednak tok myślenia Holmesa nie zawsze jest dla niego zrozumiały, czasem bardzo zawiły. Watson jest otwartym i bezpośrednim człowiekiem. Jest zupełnym przeciwieństwem skrytego i przebiegłego detektywa. Holmes jednak ufa swojemu pomocnikowi i czasem zwierza mu się ze swoich przemyśleń, domysłów.

Wypracowanie zawiera  389 wyrazów / 2810 znaków.

Doktor John H. Watson jest postacią fikcyjną stworzoną przez angielskiego pisarza powieści kryminalnych A. C. Doyle`a. Doktor Watson był wiernym towarzyszem i przyjacielem genialnego detektywa Holmesa. Wspólnie mieszkali w Londynie  przy Baker Street i rozwiązywali kryminalne zagadki.

Od tej pory obaj panowie byli niemal nierozłączni. Watson podziwiał swojego przyjaciela, był nim zafascynowany. Jednak na początku znajomości nie mógł się przyzwyczaić do dziwnych zachowań detektywa. Jest prawdziwym i serdecznym przyjacielem, oddanym każdej wspólnej sprawie. Zawsze staje murem za współpracownikiem. Dzięki zgraniu i doskonałej współpracy z wielkimi sukcesami rozwiązują nietypowe sprawy.

Watson to człowiek niezbyt bystry, ale zawsze chętny do pomocy. Był dobry i rodzinny, ciepły i wrażliwy. Był prostym człowiekiem, ale i doskonałym lekarzem i chirurgiem. Był człowiekiem gorliwym i inteligentnym. Jednak tok myślenia Holmesa nie zawsze był dla niego zrozumiały, czasem bardzo zawiły. Watson był otwartym i bezpośrednim człowiekiem. Był zupełnym przeciwieństwem skrytego i przebiegłego detektywa. Holmes jednak ufał swojemu pomocnikowi i czasem zwierzał mu się ze swoich przemyśleń, domysłów. Był wiernym i oddanym przyjacielem Holmesa, często odbywali rozmowy, w trakcie których Watson nie zawsze miał rację, często się mylił. Jednak to nie przeszkadzało w dokonywaniu nowych odkryć i rozwiązań.

Osoba Holmesa miała na Watsona zbawienny wpływ. Bohater wiele się nauczył przy detektywie, znacznie poszerzył swoją wiedzę ogólną, zdobył nowe umiejętności. Nauczył się również logicznego myślenia i poruszył swoją wyobraźnię często przekraczającą możliwości doktora. Watson był mądrym i sprawnym fizycznie człowiekiem. Bywał również porywczy i naiwny.

Był towarzyszem detektywa, ale i jego kronikarzem, solidnie i dokładnie spisywał wszystkie wydarzenia, w których brali udział. Był człowiekiem skrupulatnym i dokładnym. Pisał szczerze i prawdziwie z niezwykła dokładnością. Nigdy nie ubarwiał treści kronik. Chociaż zwykle odnosił się sceptycznie do pracy detektywa, to jednak bardzo go podziwiał i szanował. Był jego wielkim fanem i oddanym współpracownikiem.

Doktor Watson i Sherlock Holmes tworzyli doskonały duet, wzajemnie się uzupełniali. Pomimo wielu dzielących ich różnych, jak na przykład poziom inteligencji i różny tok myślenia, nigdy nie wdawali się w zbędne kłótnie i sprzeczki o to, kto ma rację.

Doktor Watson to wspaniała i zabawna postać. Był zupełnym przeciwieństwem detektywa, a mimo to dał się lubić. Miał niezwykłe poczucie humoru i dystans do życia. Był pogodnym i dobrym człowiekiem. Nigdy nie zazdrościł przyjacielowi sukcesów, zawsze cieszył się razem z nim, podziwiał go i szczerze mu kibicował. Był wierny, oddany i niezwykle przyjacielski. Był wspaniałym towarzyszem i powiernikiem.

„Proces” Franz Kafka- motywy literackie- wypracowanie
„Proces” Franz Kafka-  motywy literackie- wypracowanie Franz Kafka autor „Procesu” był z wykształcenia doktorem prawa jego zainteresowania obejmowały...
Charakterystyka Ciri – „Krew elfów”, wypracowanie
Cirilla Fiona Ellen Riannon, czyli Ciri była jedną z bohaterek występujących w powieści A. Sapkowskiego pod tytułem „Krew elfów”. Była ona jedną...
Motyw przemijania w wierszach „Epitafium Rzymowi” i „Epitafium dla Rzymu”.
         Myślami przewodnimi obu utworów są marność ludzkiego życia i przemijanie, ukazane na przykładzie niegdyś potężnego Rzymu. Dzieła te...
Wypracowanie – streszczenie noweli „A…b…c…” E. Orzeszkowa
Nowelka przedstawia historię młodej, biednej dziewczyny, Joanny Lipskiej, mieszkającej w zubożałej dzielnicy, wraz ze swym bratem Mieczysławem....
Aniela Kowalik – charakterystyka postaci, M. Musierowicz
Główną bohaterką książki Małgorzaty Musierowicz pt.: „Kłamczucha” jest Aniela Kowalik. Mieszkała z tatą w Łebie; była półsierotą, jej matka zmarła,...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *