Olimpiada Języka Niemieckiego

Olimpiada Języka Niemieckiego to zawody z dziedziny drugiego w popularności języka obcego w Polsce jakim jest język niemiecki. Z tego powodu olimpiada ta interesować może sporą grupę uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Olimpiada za główny swój cel obrała zainteresowanie młodzieży ponadgimnazjalnej językiem niemieckim, kulturą obszaru języka niemieckiego oraz literaturą krajów niemieckojęzycznych. W przypadku języka niemieckiego bardzo ważne jest poznawanie krajów obszaru języka niemieckiego w celu wzajemnego poznania, zrozumienia i budowy przyjaznych kontaktów na kontynencie europejskim pomiędzy tymi krajami i Polską. Dodatkowym celem Olimpiady Języka Niemieckiego jest motywowanie i aktywizowanie uczniów w zakresie zdobywania wiedzy z języka niemieckiego i lepszym ich przygotowaniu na studia z filologii germańskiej.

 

W Olimpiadzie Języka Niemieckiego mogą brać udział wszyscy uczniowie ze wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych, takich jak: licea ogólnokształcące, Licea profilowane, technika i inne w których nauka kończy się możliwością zdobycia matury. W olimpiadzie mogą brać udział także za zgodą Okręgowych Komitetów Olimpiady laureaci konkursów oraz uczniowie innych szkół niż wymienione wyżej, jak np. szkół podstawowych, gimnazjalnych, którzy realizują indywidualny tok nauczania i zostali rekomendowani przez swoją szkołę. Olimpiada jest przeprowadzana w trzech stopniach: stopień pierwszy – szkolny, stopień drugi – okręgowy i stopień trzeci – centralny finał. Organizatorem Olimpiady Języka Niemieckiego jest Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego z Poznania. Za przeprowadzenie olimpiady odpowiada Komitet główny Olimpiady powołany przez organizatora. Wszystkie szkoły, w których przeprowadzane będą zawody pierwszego stopnia olimpiady są zobowiązane przekazać do właściwych terytorialnie Komitetów Okręgowych pełne listy uczestników zawodów.

 

Terminarz Olimpiady Języka Niemieckiego. Do końca października szkoły mają czas na przesłanie list uczestników pierwszego stopnia zawodów do Komitetów Okręgowych. Eliminacje szkolne są zaplanowane na 5 listopada, na godzinę 10.00 . W stopniu pierwszym olimpiady przewidziano 2 godziny lekcyjne na rozwiązanie zadań. Eliminacje okręgowe będą miały miejsce w dniach 12 i 13 lutego w dwunastu okręgach. Eliminacje okręgowe składają się z części pisemnej i ustnej. Centralny finał olimpiady odbędzie się w Poznaniu w dniach od 1 do 3 kwietnia. Wypada na zakończenie życzyć powodzenia wszystkim uczestnikom olimpiady.

Przewodnik jednostek powierzchni w Polsce

Rozważając temat jednostek powierzchni w Polsce, warto zwrócić uwagę na ich praktyczne zastosowanie w codziennym życiu. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak dokładnie określić wielkość swojego mieszkania lub działki? Właśnie tutaj z pomocą przychodzą takie jednostki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *