Konkurs literacki dzieci i młodzieży

Konkurs literacki dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej jest organizowany przez Gimnazjum nr 2 im. Jana Twardowskiego w Słupsku. Konkurs ten ma bardzo bogatą tradycję, jest to już XXVIII edycja konkursu. Zatem jest się czym szczycić. Konkurs jest rozgrywany pod nazwą – Międzynarodowego Konkursu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej. Organizator z okazji kolejnej edycji przypomina wszystkim zaprzyjaźnionym osobom z dziecięcą i młodzieżową twórczością literacką o istotnych sprawach związanych z konkursem i samym dwudziestym ósmym już konkursie.

 

W konkursie mogą brać uczniowie wszystkich polskich szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół polonijnych z całego świata. Tematy nadsyłanych prac są dowolne. Nadsyłane utwory literackie będą oceniane w dwóch kategoriach tematycznych; wierszy i opowiadań. Poza tym istnieją trzy kategorie wiekowe dla obu kategorii tematycznych. Są to: klasy od I do IV szkół podstawowych, klasy od V do VI szkół podstawowych i wszystkie klasy gimnazjalne. W skład jury konkursu wchodzą: Wanda Chotomska – jako przewodnicząca, poeci, dziennikarze, pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Pomorskiej w Słupsku, konsultanci Miejskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego w słupsku oraz nauczyciele poloniści. Zgłaszane do konkursu utwory literackie trzeba nadesłać do dnia 15 stycznia 2012 roku. Wyróżnione prace konkursowe będą opublikowane w kolejnej książce podsumowującej konkurs oraz w prasie.

 

W poprzedniej, dwudziestej siódmej edycji konkursu przesłano na konkurs 9627 zestawów tekstów literackich z 369 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski oraz 564 takich tekstów z 39 szkół polonijnych na świecie. Świadczy to wielkiej popularności, zasięgu i ważności konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. W poprzedniej edycji laureatką konkursu została Karolina Chyła z III klasy Gimnazjum w Byczynie. Zachwyciła ona jury i panią Wandę Chotomską swoimi wierszami. Należy się spodziewać iż w obecnej edycji konkursu pojawią się literackie talenty wśród uczestników. Warto podkreślić , że przez 27 lat istnienia konkursu wydano 20 książek z opowiadaniami i wierszami wyróżnionych w konkursie dzieci i młodzieży.

Grzyboznawstwo — co warto wiedzieć?

Grzyboznawstwo — co warto wiedzieć?

Grzyby są jednym z najciekawszych (a zarazem najbardziej tajemniczych) darów natury — powie Ci to każdy grzyboznawca. Nic dziwnego, że wykształcił się wokół nich cały nurt nauk biologicznych — czyli mykologia. Czym zajmują się eksperci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *