Jak wybrać lampkę nocną do sypialni?

Lampka nocna przy łóżku to niezwykle przydatne źródło światła. Może także stanowić dekoracyjny element sypialni – zarówno jako designerski przedmiot, jak i jako źródło światła, które nada wnętrzu innego charakteru niż oświetlenie ogólne.

Warto poświęcić nieco uwagi wyborowi nocnej lampki, ponieważ korzysta się z niej najczęściej w chwilach relaksu, a w szczególności – przed snem. Odpowiednie oświetlenie może wpłynąć na jakość wypoczynku, a w konsekwencji – na samopoczucie przez resztę doby.

 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lampki nocnej?

Lampka nocna powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Oznacza to między innymi, że musi zapewnić odpowiednie oświetlenie, w zależności od tego, czy ma służyć do czytania czy np. jedynie do oglądania telewizji. Moc oświetlenia regulować można doborem żarówki i oprawy. Niezależnie jednak od tego, jakie natężenie światła będzie przydatne, należy pamiętać o dwóch czynnikach. Po pierwsze, jeśli z sypialni (a zwłaszcza – z tego samego łóżka) korzysta druga osoba, nocna lampka nie powinna zakłócać jej wypoczynku. Po drugie, zimne niebieskie światło hamuje uwalnianie melatoniny – hormonu odpowiedzialnego za dobry sen. Chcąc wypocząć po całym dniu i w odpowiednim czasie zasnąć, należy zdecydować się na miękkie, żółte oświetlenie. Trzeba mieć na uwadze powyższe aspekty, wybierając rodzaj oprawy, żarówki, a nawet miejsce umocowania lampki nocnej.

 

 

Lampy Italux – idealne oświetlenie do sypialni

Rozważając wybór nocnej lampki, warto zapoznać się z ofertą polskiego producenta, który z powodzeniem działa na rynku od ponad ćwierć wieku. Lampy Italux (LampyStudio)– bo o nich mowa – to szeroki wybór opraw oświetleniowych, wśród których znaleźć można dziesiątki rozwiązań odpowiednich do sypialni. Najczęściej wybieranym modelem jest stojąca lampka z niewysoką nóżką i kloszem, umieszczana na nocnym stoliku. Tego rodzaju lampy Italux doskonale wpiszą się zarówno w nowoczesne, industrialne wnętrza, jak i w te rustykalne czy skandynawskie. Polski producent oferuje także mniej standardowe rozwiązania. Ciekawą propozycją nocnych lampek są na przykład kinkiety z obrotowym kloszem (pozwala to na skierowanie światła w określone miejsce) albo lampy podłogowe podobne do kreślarskich – z regulowanymi ramionami, dzięki czemu oświetlić można tylko wybraną część łóżka. W odpowiedzi na najnowsze trendy Italux produkuje też lampy wiszące o parametrach odpowiednich dla nocnego oświetlenia.

 

 

Lampka nocna jako element aranżacji wnętrza

Nocna lampka to istotny element wnętrza sypialni. Wybierając abażur, dobrze jest pomyśleć nie tylko o tym, by tłumił moc światła, ale też o jego estetycznych walorach. Oprawa powinna być funkcjonalna, ale przy tym piękna i dobrze skomponowana z resztą wystroju sypialni. Przykładowo, w aranżacjach skandynawskich lampa może być jednym z nielicznych barwnych akcentów przełamujących dominującą paletę bieli i szarości. Z kolei mobilna lampka przypięta klipsem do oparcia łóżka z pewnością odbierze urok designerskiemu wnętrzu w stylu japońskim. Świadomość takich niuansów ma niebagatelny wpływ na finalny efekt starań, jakie włożyło się w urządzanie własnych czterech kątów.

Zadbaj o wygląd stoiska lub biura. Postaw stylowy stojak na ulotki

Zadbaj o wygląd stoiska lub biura. Postaw stylowy stojak na ulotki

Planujesz zamówić materiały reklamowe zachwalające ofertę firmy? Stojak na ulotki jest nie tylko efektowną, ale i praktyczną metodą prezentacji tego rodzaju informatorów. Z powodzeniem znajduje zastosowanie na targach handlowych, w punktach usługowych (banki, biura podróży)

Poszukiwanie Doskonałości POS: Od Projektu do Realizacji

Poszukiwanie doskonałości POS: Od projektu do realizacji

Uruchomienie skutecznej kampanii POS (Point of Sale) jest kluczowym elementem strategii marketingowej, która ma na celu nie tylko zwiększenie sprzedaży, ale także wzmocnienie wizerunku marki w środowisku punktu sprzedaży. Sukces takiej kampanii wymaga przemyślanego podejścia

Czym zajmuje się nauka o finansach publicznych?

Nauka o finansach publicznych to dziedzina ekonomii, która bada, jak rządy na różnych szczeblach (centralnym, regionalnym i lokalnym) pozyskują, wydają i zarządzają środkami publicznymi, a także jak te działania wpływają na gospodarkę kraju. Jest to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *