Konkurs na opowiadanie sportowe

Polski Komitet Olimpijski jest twórcą i organizatorem konkursu dla młodzieży na opowiadanie sportowe. W konkursie odbywającym się w roku 2012 mamy już do czynienia z dwudziestą drugą jego edycją. Konkurs jest skierowany do młodzieży ze szkół podstawowych (klasy od IV do VI) i gimnazjów. Jest to bardziej konkretnie konkurs na opowiadanie o tematyce olimpijskiej imienia Jana Parandowskiego. Cele konkursu są bardzo szczytne. Wzbudzenie zainteresowania wśród młodzieży letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi. Propagowanie zainteresowań sportowych wśród młodzieży. Promowanie zachowań fair play a także poszerzanie zainteresowań względem idei olimpijskiej.

 

Konkurs jest rozgrywany w odpowiednich grupach wiekowych: dla szkół podstawowych i gimnazjów. Każdy uczestnik z takiej grupy wiekowej może zgłosić do konkursu po dwa opowiadania. Każde takie opowiadanie powinno być napisane przez danego ucznia samodzielnie w dowolnie wybranej formie artystycznej i powinno prezentować przynajmniej jedną z niżej przedstawionych wartości. Wartość zasad fair play i szacunku dla innych. Wartość radości z wysiłku i zwycięstwa nad sobą samym. Wartość osiągania równowagi pomiędzy ciałem a umysłem. Opowiadanie może być przedstawieniem własnych doświadczeń z boiska lub fabularyzacją losów wielkich zwycięzców albo przegranych. W konkursie organizowanym przez Polski Komitet Olimpijski przewidziano nagrody i dyplomy dla najlepszych uczestników oraz ich nauczycieli – opiekunów. Najlepsze prace mogą także zostać wykorzystane w propagowaniu idei olimpijskiej oraz zamieszczone w książce prezentującej osiągnięcia konkursu. Prace konkursowe będą oceniane przez jury złożone z polonistów, dziennikarzy i przedstawicieli organizatora. Wręczenie nagród i dyplomów będzie maiło miejsce w czerwcu 2012 roku. Więcej informacji o konkursie można uzyskać na stronie internetowej www.pkol.pl . Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia w rywalizacji konkursowej.

Przewodnik jednostek powierzchni w Polsce

Rozważając temat jednostek powierzchni w Polsce, warto zwrócić uwagę na ich praktyczne zastosowanie w codziennym życiu. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak dokładnie określić wielkość swojego mieszkania lub działki? Właśnie tutaj z pomocą przychodzą takie jednostki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *