Meriadok Brandybuck – charakterystyka postaci, J. R. R. Tolkien

Poniższe wypracowanie jest charakterystyką Meriadoka Brandybucka, jednego z bohaterów „Władcy pierścieni” J. R. R. Tolkiena. Merry, bo tak nazywają go przyjaciele i znajomi, jest jedynym dzieckiem Saradoka Brandybucka i Esmeraldy Tuk. Jest również kuzynem Pippina Tuka. Merry towarzyszył Frodowi Bagginsowi w podróży do Rivendell, gdzie został mianowany jednym z członków Bractwa Pierścienia. Wspólnie przeżyli wiele niesamowitych przygód. Merry jest bardzo wesołym i przyjacielskim hobbitem z ogromnym poczuciem humoru, oddanym przyjacielem i wspaniałym towarzyszem podróży. Pomimo wielokrotnego lęku i odczuwanego strachu, nie opuścił przyjaciela. W wyprawie mającej na celu zniszczenie pierścienia wykazał się niezwykłą odwagą, nie raz pokonał własny strach i niepokój.

 

Wypracowanie zawiera  319 wyrazów / 2257 znaków.

Meriadok Brandybuck, przez przyjaciół nazywany Merrym, jest jednym z bohaterów trylogii J. R. R. Tolkiena „Władca pierścieni”. Merry jest jedynym dzieckiem Saradoka Brandybucka i Esmeraldy Tuk. Jest również kuzynem Pippina Tuka.

Jest niskiego wzrostu, na złoto rudawe włosy i niebieskie oczy.

Merry jest bardzo wesołym i przyjacielskim hobbitem z ogromnym poczuciem humoru, oddanym przyjacielem i wspaniałym towarzyszem podróży. Pomimo wielokrotnego lęku i odczuwanego strachu, nie opuścił przyjaciela. W wyprawie mającej na celu zniszczenie pierścienia wykazał się niezwykłą odwagą, nie raz pokonał własny strach i niepokój.

Zdarzało się, że zachowywał się nieodpowiedzialnie, nie zawsze potrafił przewidzieć pewne sytuacje, ale to wynikało raczej z braku doświadczenia na polu bitwy, bowiem nigdy wcześniej, Merry nie brał udziału w żadnej wojnie.

Merry towarzyszył Frodowi Bagginsowi w podróży do Rivendell, gdzie został mianowany jednym z członków Bractwa Pierścienia. Wspólnie przeżyli wiele niesamowitych przygód. Był więziony przez Orków. Wykazał się wielką odwagą przekonując Drzewca do zaatakowania przez Entów Isengardu. Został również giermkiem Theodena, a po wojnie o Pierścień pasowano go na rycerza Rohanu.

Potrafił sprzeciwić się rozkazowi Theodena i udać się wraz z Eowiną do Minas Tirith, by zabić wodza Upiorów Pierścienia.

Merry, pomimo niskiego wzrostu, był wielką i odważną istotą. Był niezwykle dzielny i uparcie dążył do wyznaczonych celów. Był wytrwały, nie poddawał się przeciwnościom losu. Nawet, gdy był bliski śmierci, nie poddał się. Został uzdrowiony przez Aragorna i mógł działać dalej. Nie wycofał się, chociaż znał cenę jaką mógł zapłacić za udział w misji.

Do historii przeszedł jako Meriadok Wspaniały. Miał swój udział w zniszczeniu Pierścienia i walce przeciwko ludziom Sarumana podczas bitwy Nad Wodą.

Merry jest niezwykłą postacią w trylogii Tolkiena. Mały, niepozorny hobbit okazał się istotą waleczną, oddaną sprawie, dzielną, odważną i nadzwyczaj honorową, chociaż zdarzało mu się przeciwstawiać rozkazom. Wykazał się niezłomnością charakteru w walce przeciwko złu. I chociaż należał do rodu pokojowo nastawionego do świata, to nauczył się walczyć i działać wspólnie z drużyną. Jest bohaterem, postacią godną naśladowania.

Ślimacki – charakterystyka postaci, „Wspomnienie niebieskiego mundurka”
Jednym z bohaterów książki W. Gomulickiego pod tytułem „Wspomnienie niebieskiego mundurka” jest Ślimacki. „Ślimacki był synem urzędnika sądowego,...
Dwudziestolecie międzywojenne - wypracowanie sprawdzian
Epoka Dwudziestolecie Międzywojenne – nowe hasła polskiej poezji Okres międzywojenny był wyjątkową chwilą dla wszystkich polaków, niepowtarzalność...
Szekspiryzm w literaturze romantycznej, wypracowanie
Szekspiryzm w literaturze romantycznej Wstępną fazę rozwoju romantyzmu datuje się na 1822 – 1830, twórcy  polscy zaczynają realizować założenia...
Sens świata i człowieka - Pozytywizm i Romantyzm, wypracowanie
Porównanie założeń pozytywizmu i romantyzmu  w tematyce – sensu istnienia świata i człowieka Epoka romantyzmu i pozytywizmu często wykorzystywana...
Gospodarze w „Panu Tadeuszu" Mickiewicza i „Granicy” Nałkowskiej. - wypracowanie maturalne
Dwaj gospodarze. Porównaj sposób przedstawienia postaci w „Panu Tadeuszu’ Adama Mickiewicza i „Granicy Zofii” Nałkowskiej. – wypracowanie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *