Legolas – charakterystyka postaci, J. R. R. Tolkiena, wypracowanie

Charakterystyka Legolasa, jednego z bohaterów powieści „Władca pierścieni” autorstwa J. R. R. Tolkiena. Na Wielkiej Naradzie u Elronda został wybrany jednym z członków Drużyny Pierścienia. Reprezentował ród elficki. Był nieocenionym towarzyszem podróży i broni. I chociaż jego początkowe relacje z członkami drużyny nie układały się najlepiej, to z upływem czasu Legolas zawarł cenne przyjaźnie i zyskał prawdziwego i wiernego przyjaciela w osobie krasnoluda Gimliego. Obaj bohaterowie bardzo przywiązali się do siebie, a ich przyjaźń okazała się tak silna, że po śmierci Aragorna, gdy Legolas postanowił opuścić Śródziemie, Gimli towarzyszył mu w tej podróży. Legolas to wspaniała postać o wielu wyjątkowych cechach. Był dobry, przyjacielski, towarzyski, oddany sprawie, honorowy, wytrwały, dzielny. Był wsparciem dla przyjaciół i nieocenionym wojownikiem.

 

Wypracowanie zawiera 378 wyrazów / 2759 znaków.

Legolas to jeden z głównych bohaterów powieści J.R. R. Tolkiena „Władca pierścieni”. Był księciem Mrocznej Puszczy, synem króla Thranduila z linii elfów Sindarów. Na Wielkiej Naradzie u Elronda został wybrany na jednego z członków Drużyny Pierścienia, której głównym celem było zniszczenie ów klejnotu. Reprezentował ród elficki.

Miał piękną twarz i zwinne, szczupłe ciało. Był wysoki. Był najurodziwszy z całej Drużyny. Z pozoru wyglądał na dość cherlawego i słabego młodziana, jednak w rzeczywistości doskonale władał mieczem i posługiwał się łukiem.

Był nieocenionym towarzyszem podróży i broni. Posiadał cenne umiejętności, miał doskonały i dalekosiężny wzrok, był doskonałym łucznikiem. Poruszał się szybko i zwinnie, posiadał umiejętność tuszowania swoich śladów. Potrafił być niemal niewidzialny dla wroga. Był doskonałym zwiadowcą, potrafił przewidzieć wiele sytuacji. Był waleczny i odważny, odpowiedzialny i honorowy. Zawsze lojalny wobec towarzyszy.

Wielokrotnie udowodnił swoją wierność, silę i odwagę. W walce był niezwyciężony i bohaterski. Nigdy się nie cofał, konsekwentnie dążył do wyznaczonych celów. Nie poddawał się przeciwnościom losu, był wytrwały.

I chociaż jego początkowe relacje z członkami drużyny nie układały się najlepiej, to z upływem czasu Legolas zawarł cenne przyjaźnie i zyskał prawdziwego i wiernego przyjaciela w osobie krasnoluda Gimliego. Obaj bohaterowie bardzo przywiązali się do siebie, a ich przyjaźń okazała się tak silna, że , gdy Legolas postanowił opuścić Śródziemie, Gimli towarzyszył mu w tej podróży.

Legolas to wspaniała postać o wielu wyjątkowych cechach. Był dobry, przyjacielski, towarzyski, oddany sprawie, honorowy, wytrwały, dzielny. Był wsparciem dla przyjaciół i nieocenionym wojownikiem. Wiele razy ratował przyjaciół z opresji. Uratował nawet Aragorna przed śmiercią.

Okazał się wspaniałym przyjacielem, nie odstępował drużyny na krok, starając się zawsze zapewnić jej członkom bezpieczeństwo. Wyzbył się wszelkich uprzedzeń, a udowodnił to zaprzyjaźniając się właśnie z Gilmim.

Legolas nie dość, że był doskonałym i dzielnym wojownikiem, to posiadał wiele cech, stanowiących o jego wrażliwości i łagodności. Był elfem kochającym przyrodę, rośliny i zwierzęta. Rozumiał ich mowę. Szanował piękno i plony natury. Miał łagodne usposobienie i wrażliwą duszę.

Legolas posiadał wiele innym umiejętności. Miał doskonały głos, śpiewał piękne, wzruszające pieśni elfickie.

Legolas to niezwykły bohater, podejmuje się misji wspierania drużyny pierścienia bez względu na trudy i znoje, jakie towarzyszą wyprawie. Jest gotów do największych poświęceń i wyrzeczeń dla ratowania świata , któremu zagraża niewyobrażalne zło. Pragnie bezpieczeństwa nie tylko dla elfów, ale dla wszystkich ras zamieszkujących Śródziemie.

Biblia - rodowód, czas powstania, podział, znane przekłady
Biblia – rodowód, czas powstania, podział, znane przekłady Biblia to święta księga chrześcijan i wyznawców judaizmu. Ponieważ jednak zawarte...
Aniela Tarłowska – charakterystyka postaci E. Orzeszkowej „Gloria victis”
Aniela Tarłowska była jedną z bohaterek występujących w noweli E. Orzeszkowej pod tytułem „Gloria victis”. Nie mieli rodziców, „byli sami na...
„Życiorys” Rafał Wojaczek i „McDonald’s” Marcin Świetlicki – interpretacje utworów
„Życiorys” Rafał Wojaczek Jest to utwór, który ma „luźną” formę. Podaje ogólne informacje. Prezentuje rzeczy i treści mało ważne. Ocenia je....
Teofil Różyc – charakterystyka bohatera, E. Orzeszkowa „Nad Niemnem”
Jednym z bohaterów powieści „Nad Niemnem” E. Orzeszkowej był Teofil Różyc. Był krewnym państwa Kirłów i bywał na ich dworku. Jednak większość...
„Piosenka o końcu świata” – interpretacja wiersza Czesława Miłosza
„Piosenka o końcu świata” to utwór Czesława Miłosza, który porusza zagadnienie jakim jest koniec  świata. Tytuł ma charakter paradoksalny, utrzymany...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *