Legolas – charakterystyka postaci, J. R. R. Tolkiena, wypracowanie

Charakterystyka Legolasa, jednego z bohaterów powieści „Władca pierścieni” autorstwa J. R. R. Tolkiena. Na Wielkiej Naradzie u Elronda został wybrany jednym z członków Drużyny Pierścienia. Reprezentował ród elficki. Był nieocenionym towarzyszem podróży i broni. I chociaż jego początkowe relacje z członkami drużyny nie układały się najlepiej, to z upływem czasu Legolas zawarł cenne przyjaźnie i zyskał prawdziwego i wiernego przyjaciela w osobie krasnoluda Gimliego. Obaj bohaterowie bardzo przywiązali się do siebie, a ich przyjaźń okazała się tak silna, że po śmierci Aragorna, gdy Legolas postanowił opuścić Śródziemie, Gimli towarzyszył mu w tej podróży. Legolas to wspaniała postać o wielu wyjątkowych cechach. Był dobry, przyjacielski, towarzyski, oddany sprawie, honorowy, wytrwały, dzielny. Był wsparciem dla przyjaciół i nieocenionym wojownikiem.

 

Wypracowanie zawiera 378 wyrazów / 2759 znaków.

Legolas to jeden z głównych bohaterów powieści J.R. R. Tolkiena „Władca pierścieni”. Był księciem Mrocznej Puszczy, synem króla Thranduila z linii elfów Sindarów. Na Wielkiej Naradzie u Elronda został wybrany na jednego z członków Drużyny Pierścienia, której głównym celem było zniszczenie ów klejnotu. Reprezentował ród elficki.

Miał piękną twarz i zwinne, szczupłe ciało. Był wysoki. Był najurodziwszy z całej Drużyny. Z pozoru wyglądał na dość cherlawego i słabego młodziana, jednak w rzeczywistości doskonale władał mieczem i posługiwał się łukiem.

Był nieocenionym towarzyszem podróży i broni. Posiadał cenne umiejętności, miał doskonały i dalekosiężny wzrok, był doskonałym łucznikiem. Poruszał się szybko i zwinnie, posiadał umiejętność tuszowania swoich śladów. Potrafił być niemal niewidzialny dla wroga. Był doskonałym zwiadowcą, potrafił przewidzieć wiele sytuacji. Był waleczny i odważny, odpowiedzialny i honorowy. Zawsze lojalny wobec towarzyszy.

Wielokrotnie udowodnił swoją wierność, silę i odwagę. W walce był niezwyciężony i bohaterski. Nigdy się nie cofał, konsekwentnie dążył do wyznaczonych celów. Nie poddawał się przeciwnościom losu, był wytrwały.

I chociaż jego początkowe relacje z członkami drużyny nie układały się najlepiej, to z upływem czasu Legolas zawarł cenne przyjaźnie i zyskał prawdziwego i wiernego przyjaciela w osobie krasnoluda Gimliego. Obaj bohaterowie bardzo przywiązali się do siebie, a ich przyjaźń okazała się tak silna, że , gdy Legolas postanowił opuścić Śródziemie, Gimli towarzyszył mu w tej podróży.

Legolas to wspaniała postać o wielu wyjątkowych cechach. Był dobry, przyjacielski, towarzyski, oddany sprawie, honorowy, wytrwały, dzielny. Był wsparciem dla przyjaciół i nieocenionym wojownikiem. Wiele razy ratował przyjaciół z opresji. Uratował nawet Aragorna przed śmiercią.

Okazał się wspaniałym przyjacielem, nie odstępował drużyny na krok, starając się zawsze zapewnić jej członkom bezpieczeństwo. Wyzbył się wszelkich uprzedzeń, a udowodnił to zaprzyjaźniając się właśnie z Gilmim.

Legolas nie dość, że był doskonałym i dzielnym wojownikiem, to posiadał wiele cech, stanowiących o jego wrażliwości i łagodności. Był elfem kochającym przyrodę, rośliny i zwierzęta. Rozumiał ich mowę. Szanował piękno i plony natury. Miał łagodne usposobienie i wrażliwą duszę.

Legolas posiadał wiele innym umiejętności. Miał doskonały głos, śpiewał piękne, wzruszające pieśni elfickie.

Legolas to niezwykły bohater, podejmuje się misji wspierania drużyny pierścienia bez względu na trudy i znoje, jakie towarzyszą wyprawie. Jest gotów do największych poświęceń i wyrzeczeń dla ratowania świata , któremu zagraża niewyobrażalne zło. Pragnie bezpieczeństwa nie tylko dla elfów, ale dla wszystkich ras zamieszkujących Śródziemie.

‘O wojnie naszej’ sonet IV Mikołaj Sęp Sarzyński– analiza
Mikołaj Sęp Sarzyński – sonet IV ‘O wojnie naszej’ – analiza Sonet IV „O wojnie naszej” to jeden z utworów Mikołaja Sępa Sarzyńskiego, który...
„Do Panny” – analiza wiersza Jana Andrzeja Morsztyna
“Do Panny” – analiza wiersza Jana Andrzeja Morsztyna Jan Andrzej Morsztyn żyjący w latach 1621 – 1693 to jeden z najznakomitszych przedstawicieli...
Wizja końca świata w literaturze i sztuce – wypracowanie maturalne
Wizja końca świata w literaturze i sztuce – wypracowanie maturalne Literackie i artystyczne wizje końca świata stanowią nawiązanie do tematyki...
"Zasypie wszystko, zawieje…" Włodzimierz Odojewski – wypracowanie
Zasypie wszystko, zawieje…” Włodzimierz Odojewski – wypracowanie Włodzimierz Odojewski jest autorem powieści zatytułowanej: “Zasypie,...
Utwór „Pan Tadeusz” jako epopeja narodowa, wypracowanie
„Pan Tadeusz” jako epopeja narodowa Wielokrotnie stwierdza się, że „Pan Tadeusz”, utwór Adama Mickiewicza jest epopeją narodową. Aby móc wyjaśnić...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *