Legolas – charakterystyka postaci, J. R. R. Tolkiena, wypracowanie

Charakterystyka Legolasa, jednego z bohaterów powieści „Władca pierścieni” autorstwa J. R. R. Tolkiena. Na Wielkiej Naradzie u Elronda został wybrany jednym z członków Drużyny Pierścienia. Reprezentował ród elficki. Był nieocenionym towarzyszem podróży i broni. I chociaż jego początkowe relacje z członkami drużyny nie układały się najlepiej, to z upływem czasu Legolas zawarł cenne przyjaźnie i zyskał prawdziwego i wiernego przyjaciela w osobie krasnoluda Gimliego. Obaj bohaterowie bardzo przywiązali się do siebie, a ich przyjaźń okazała się tak silna, że po śmierci Aragorna, gdy Legolas postanowił opuścić Śródziemie, Gimli towarzyszył mu w tej podróży. Legolas to wspaniała postać o wielu wyjątkowych cechach. Był dobry, przyjacielski, towarzyski, oddany sprawie, honorowy, wytrwały, dzielny. Był wsparciem dla przyjaciół i nieocenionym wojownikiem.

 

Wypracowanie zawiera 378 wyrazów / 2759 znaków.

Legolas to jeden z głównych bohaterów powieści J.R. R. Tolkiena „Władca pierścieni”. Był księciem Mrocznej Puszczy, synem króla Thranduila z linii elfów Sindarów. Na Wielkiej Naradzie u Elronda został wybrany na jednego z członków Drużyny Pierścienia, której głównym celem było zniszczenie ów klejnotu. Reprezentował ród elficki.

Miał piękną twarz i zwinne, szczupłe ciało. Był wysoki. Był najurodziwszy z całej Drużyny. Z pozoru wyglądał na dość cherlawego i słabego młodziana, jednak w rzeczywistości doskonale władał mieczem i posługiwał się łukiem.

Był nieocenionym towarzyszem podróży i broni. Posiadał cenne umiejętności, miał doskonały i dalekosiężny wzrok, był doskonałym łucznikiem. Poruszał się szybko i zwinnie, posiadał umiejętność tuszowania swoich śladów. Potrafił być niemal niewidzialny dla wroga. Był doskonałym zwiadowcą, potrafił przewidzieć wiele sytuacji. Był waleczny i odważny, odpowiedzialny i honorowy. Zawsze lojalny wobec towarzyszy.

Wielokrotnie udowodnił swoją wierność, silę i odwagę. W walce był niezwyciężony i bohaterski. Nigdy się nie cofał, konsekwentnie dążył do wyznaczonych celów. Nie poddawał się przeciwnościom losu, był wytrwały.

I chociaż jego początkowe relacje z członkami drużyny nie układały się najlepiej, to z upływem czasu Legolas zawarł cenne przyjaźnie i zyskał prawdziwego i wiernego przyjaciela w osobie krasnoluda Gimliego. Obaj bohaterowie bardzo przywiązali się do siebie, a ich przyjaźń okazała się tak silna, że , gdy Legolas postanowił opuścić Śródziemie, Gimli towarzyszył mu w tej podróży.

Legolas to wspaniała postać o wielu wyjątkowych cechach. Był dobry, przyjacielski, towarzyski, oddany sprawie, honorowy, wytrwały, dzielny. Był wsparciem dla przyjaciół i nieocenionym wojownikiem. Wiele razy ratował przyjaciół z opresji. Uratował nawet Aragorna przed śmiercią.

Okazał się wspaniałym przyjacielem, nie odstępował drużyny na krok, starając się zawsze zapewnić jej członkom bezpieczeństwo. Wyzbył się wszelkich uprzedzeń, a udowodnił to zaprzyjaźniając się właśnie z Gilmim.

Legolas nie dość, że był doskonałym i dzielnym wojownikiem, to posiadał wiele cech, stanowiących o jego wrażliwości i łagodności. Był elfem kochającym przyrodę, rośliny i zwierzęta. Rozumiał ich mowę. Szanował piękno i plony natury. Miał łagodne usposobienie i wrażliwą duszę.

Legolas posiadał wiele innym umiejętności. Miał doskonały głos, śpiewał piękne, wzruszające pieśni elfickie.

Legolas to niezwykły bohater, podejmuje się misji wspierania drużyny pierścienia bez względu na trudy i znoje, jakie towarzyszą wyprawie. Jest gotów do największych poświęceń i wyrzeczeń dla ratowania świata , któremu zagraża niewyobrażalne zło. Pragnie bezpieczeństwa nie tylko dla elfów, ale dla wszystkich ras zamieszkujących Śródziemie.

„Ferdydurke” W. Gombrowicz – teoria formy, wypracowanie
„Ferdydurke” W. Gombrowicz  – teoria formy W powieści Ferdydurke autorstwa Witolda Gombrowicza, kluczowym pojęciem jest forma. Pod hasłem forma...
Polska za panowania Władysława Łokietka - wypracowanie
Po śmierci Przemysła II po jego spadek wystąpił książę kujawski Władysław Łokietek. Za aprobatą miejscowego rycerstwa książę opanował Wielkopolskę...
Biała Czarownica – charakterystyka postaci, wypracowanie
Jedną z bohaterek występujących w powieści „Lew, czarownica i stara szafa” autorstwa Clivea Staplesa Lewisa była Biała Czarownica. Samozwańcza...
Krótkie rządy Jana Olbrachta w Polsce, wypracowanie z historii
Po śmierci Kazimierza Jagiellończyka w 1492 roku rządy w Polsce objął jego trzeci syn, Jan Olbracht. Na tronie litewskim zasiadł Aleksander Jagiellończyk,...
Wypracowanie „Ferdydurke” W. Gombrowicza - ironia, groteska, tragizm
Ironia, groteska, tragizm jako wymowa utworu W. Gombrowicza w „Ferdydurke” Tragizm, groteska, ironia to znacznie różniące się środki literackie,...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *