Hobbici J. R. R. Tolkiena – charakterystyka, wypracowanie

Charakterystyka Hobbitów, rasy niziołków zamieszkujących Śródziemie, stworzonych przez J. R. R. Tolkiena, występujących w powieściach „Władca Pierścieni” i „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. W powieściach Tolkiena poznajemy wielu fantastycznych przedstawicieli tej rasy. Należą do niej między innymi: Bilbo Baggins, bohater „Hobbita…”, który trafia w posiadanie Pierścienia Jedynego i z czasem przekazuje go swojemu krewniakowi, Frodowi, który z kolei podejmuje się niebezpiecznej misji zniszczenia Pierścienia. Poznajemy również towarzyszy Froda: Merrego, Pippina i Sama, którzy wykazują się wielką odwagą i walecznością, ale także wiernością i bezgranicznym oddaniem sprawie. Swoim postępowaniem Hobbici udowadniają, że są wspaniałą i waleczną rasą. Cenią sobie spokój i harmonię, ale potrafią wykonywać rozkazy i oddać własne życie, by ratować ukochaną krainę Shire i całe Śródziemie. Zyskują szacunek czarownika Gandalfa, Elfów i innych ras, zamieszkujących ten piękny Tolkienowski  Świat.

 

Wypracowanie zawiera  439 wyrazów / 3083 znaki.

Hobbici to rasa niewielkich istot wykreowanych przez J. R. R. Tolkiena, które występują w powieściach „Władca pierścieni” i „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

Hobbici to istoty niskiego wzrostu i krępej postury, ubierający się najczęściej w kolorowe jaskrawe ubrania. Najczęściej chodzą boso. Mają doskonały słuch i wzrok. Poruszają się szybko i bezszelestnie, co pomaga im w ukrywaniu się przed wrogami, bądź innym niebezpieczeństwem.

Są niezwykle mili i spokojni. Wiodą stateczne życie, uprawiając ziemię, wytwarzając narzędzia. Rzadko wśród nich znajdują się osoby, które pragną podróży, przygód i zdobywania wiedzy o innych krainach. Takimi wyrzutkami są właśnie Bilbo i Frodo Bagginsowie, którzy przez resztę plemienia uważani są za dziwaków i odmieńców. Bilbo bowiem wiele podróżuje, przegląda mapy i pragnie poznawać świat. Natomiast Frodo wyrusza na wielką i niebezpieczną misję, narażając własne życie., co dla pozostałych Hobbitów wydaje się niezrozumiałe.

Niziołki wolne chwile spędzają w gospodach na paleniu ziela fajkowego i opowiadaniu, słuchaniu różnych ciekawych historii.

Są to niezwykłe istoty, pełne optymizmu i  radości. Żyją w harmonii z przyrodą, dbają o swoje wsie. W ich domach panuje porządek i ład. Nie są rządni przygód czy skarbów. Szanują i doceniają to co jest w ich posiadaniu. Są niezwykle rodzinni i pokojowo nastawieni do świata.

Jednak w chwili zagrożenia potrafią walczyć dzielnie i walecznie. Cechował ich spryt i odwaga. I chociaż wyglądają całkiem niepozornie, to potrafią stawić czoła niebezpieczeństwom i znaleźć w sobie ogromną wolę przetrwania.

W powieściach Tolkiena poznajemy wielu fantastycznych przedstawicieli tej rasy. Należą do niej między innymi: Bilbo Baggins, bohater „Hobbita…”, który trafia w posiadanie Pierścienia Jedynego i z czasem przekazuje go swojemu krewniakowi, Frodowi, który z kolei podejmuje się niebezpiecznej misji zniszczenia Pierścienia. Poznajemy również towarzyszy Froda: Merrego, Pippina i Sama, którzy wykazują się wielką odwagą i walecznością, ale także wiernością i bezgranicznym oddaniem sprawie. Towarzyszą Frodowi w misji zniszczenia klejnotu, oddają się na usługi innym władcom, dzielnie wykonują powierzone im zadania. Hobbit, Sam, który początkowo był jedynie ogrodnikiem Froda, pozostaje jego wiernym towarzyszem aż do końca misji, nie opuszcza go nawet wtedy, gdy Frodo każe mu wracać do domu. Kilka razy ratuje powiernika pierścienia od niebezpieczeństwa. Staje się jego prawdziwym i szalenie oddanym przyjacielem.

Frodo okazuje niezwykłą siłę przetrwania i silną wolę, bo chociaż wciąż kuszony przez klejnot nie poddaje się całkowicie jego władzy. Jest zatem odporny i silny psychicznie, wytrwały w dążeniu do celu, który udaje mu się osiągnąć niemal przypłacając go własnym życiem.

Swoim postępowaniem Hobbici udowadniają, że są wspaniałą i waleczną rasą. Cenią sobie spokój i harmonię, ale potrafią wykonywać rozkazy i oddać własne życie, by ratować ukochaną krainę Shire i całe Śródziemie. Zyskują szacunek czarownika Gandalfa, Elfów i innych ras, zamieszkujących ten piękny Tolkienowski  Świat.

Biblia - rodowód, czas powstania, podział, znane przekłady
Biblia – rodowód, czas powstania, podział, znane przekłady Biblia to święta księga chrześcijan i wyznawców judaizmu. Ponieważ jednak zawarte...
„Romantyczność” – interpretacja ballady Adama Mickiewicza
Jest to najważniejszy utwór romantyzmu. Rok wydania tomiku pt. „Ballady i romanse”, w którego skład wchodzi „Romantyczność, to data początku...
„Biała magia” „Sur le pont D^Avignon” - Baczyński, interpretacja wierszy
„Sur le pont D^Avignon” „Biała magia” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego  interpretacja wierszy Krzysztof Kamil Baczyński to jeden z najsłynniejszych...
Orgon – charakterystyka postaci, „Świętoszek” Moliera, wypracowanie
Głównym bohaterem komedii Moliera, pt.: „Świętoszek” jest Orgon. Jest to zamożny mężczyzna w średnim wieku. Ma drugą żonę Elwirę oraz dwoje dzieci...
„Dedal i Ikar” - streszczenie mitu, wypracowanie
Dedal był wynalazcą i rzeźbiarzem. Był niedoścignionym mistrzem w swoim fachu. Mieszkał w Atenach. Miał on syna, Ikara, z którym pewnego dnia...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *