Arwena – charakterystyka postaci, „Władca pierścieni”

Charakterystyka Arweny, bohaterki trylogii Tolkiena „Władca pierścieni”. Arwena to niezwykła postać. Kobieta o niezwykłej urodzie, jedna z najpiękniejszych istot, jakie chodziły po Ardzie. To w niej zakochał się Aragorn i pragnął ją poślubić. Była córką Elronda i Celebriany. Była elfką, istotą nieśmiertelną i wyjątkową. Posiadała wielką moc i mądrość elfów. Była niezwykle cierpliwą kobietą i gotową do największych poświęceń. To dla Aragorna zrzekła się nieśmiertelności i cierpliwie czekała na zaślubiny, chociaż nie miała pewności, że się pobiorą. Czekała na niego 39 lat, gdy w tym czasie jej wybranek wędrował po świecie, by walczyć z Sauronem i siłami zła. Walczyła z samą sobą, napawał ją wielki smutek i żal, że będzie musiała opuścić ojca i elfią rodzinę, ale uczucie miłości było silniejsze. Gdy Aragorn został królem Gondoru, Arwena została jego żoną i trwała u jego boku do końca jego dni. Po śmierci męża wróciła do Lorien i tam dokonała żywota.

 

Wypracowanie zawiera  423 wyrazy / 2794 znaki.

Arwena jest jedną z bohaterek trylogii Tolkiena pod tytułem „Władca pierścieni”. Była ona córką Elronda, przywódcy elfów i Celebriany. Miała dwóch starszych braci Elladana i Elrohira.

Miała ciemne włosy i szare, błyszczące oczy. Była jedną z najpiękniejszych istot, jakie kiedykolwiek chodziły po Ardzie. Pomimo, iż miała już ponad 2000 lat, wciąż była piękna, młoda i świeża, była bowiem istotą nieśmiertelną. Jej urodę porównywano z cudowną Luthien Tinuviel, która przed laty zrzekła się nieśmiertelności z miłości do śmiertelnika.

Obdarzona była ogromną wiedzą i mądrością. Była niezwykle cierpliwą kobietą i gotową do największych poświęceń. To w niej zakochał się Aragorn, który podarował jej pierścień Barahira i zapragnął ją poślubić. Początkowo Arwena nie traktowała go poważnie, bowiem dzieliła ich przepaść nie do przebycia. Ona była nieśmiertelna i miała przeszło 2000 lat, a on w chwili poznania zaledwie 20. Elrond, ojciec Arweny postanowił, że będzie ona mogła zostać żoną Aragorna tylko wtedy, jeśli ten zasiądzie na tronie Zjednoczonego Królestwa i wypełni przeznaczenie. Była bowiem członkiem jednego z najdostojniejszych rodów elfickich i nie mogła wyjść za zwykłego człowieka. Mogła zostać żoną króla Gondoru.

To dla Aragorna zrzekła się nieśmiertelności i cierpliwie czekała na zaślubiny, chociaż nie miała pewności, że się pobiorą. Czekała na niego 39 lat, gdy w tym czasie jej wybranek wędrował po świecie, by walczyć z Sauronem i siłami zła. Walczyła z samą sobą, napawał ją wielki smutek i żal, że będzie musiała opuścić ojca i elfią rodzinę, ale uczucie miłości było silniejsze.

Przez 39 lat oczekiwania i ogromnej tęsknoty za ukochanym Arwena zmieniła się. Jej miłość do Aragorna dojrzała i stała się ogromna, wdzięczna, bezgraniczna, czysta. Ona sama rzadziej się uśmiechała, ale to wynikało z rozterek jakie nią targały, bo decyzja jaką przyszło jej podjąć, była nieodwracalna. Musiała zrzec się nieśmiertelności i opuścić pobratymców dla kilku chwil z ukochanym, bo 120 lat, które przeżyła z Aragornem, to dla elfów zaledwie chwila.

Gdy Aragorn został królem Gondoru, Arwena została jego żoną i trwała u jego boku do końca jego dni. Urodziła mu syna Eldariona i cztery córki. Po śmierci męża wróciła do Lorien i tam dokonała żywota.

Arwena to wspaniała postać, piękna kobieta o wrażliwym sercu, pełnym miłości do wszelkiego stworzenia. Kobieta gotowa do największych poświęceń. Dla miłości gotowa była na wszystko. To dla tego uczucia opuściła ojca, co było dla niej niezwykle dramatyczną i pełną żalu i smutku decyzją. Jednak ją podjęła, bo miłość, jaką żywiła do Aragorna okazała się silniejsza od wszystkich innych uczuć. Nie zawahała się, chociaż wiedziała ile musi stracić. Wiedziała jednak, że życie u boku ukochanego mężczyzny wynagrodzi jej wszelkie cierpienia.

Wypracowanie – streszczenie noweli „A…b…c…” E. Orzeszkowa
Nowelka przedstawia historię młodej, biednej dziewczyny, Joanny Lipskiej, mieszkającej w zubożałej dzielnicy, wraz ze swym bratem Mieczysławem....
Makbet bohater dramatu Szekspira
Szekspir w swoim dziele” Makbet” stworzył doskonałą kreację tytułowego a zarazem głównego bohatera dramatu, czyli Makbeta. Już na samym początku...
Kirkor – charakterystyka bohatera „Balladyna”, wypracowanie
Kirkor był bohaterem dramatu J. Słowackiego pod tytułem „Balladyna”. Był „panem czterowieżowym”, księciem panującym na zamku. Był przystojnym,...
Nurt katastroficzny w wierszu „O książce” Czesława Miłosza.
Czesław Miłosz jest uważany za najwybitniejszego z polskich poetów XX wieku. W jego utworach, bardzo często pojawiały się elementy katastrofizmu....
„Zbrodnia i kara” – sny mordercy (interpretacje fragmentów)
Sen o szkapie. Sen o szkapie powinien uświadomić Raskolnikowi, że nie może zabić Alony. Okazał się wtedy wrażliwym człowiekiem. Nie mógł ścierpieć...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *