Arwena – charakterystyka postaci, „Władca pierścieni”

Charakterystyka Arweny, bohaterki trylogii Tolkiena „Władca pierścieni”. Arwena to niezwykła postać. Kobieta o niezwykłej urodzie, jedna z najpiękniejszych istot, jakie chodziły po Ardzie. To w niej zakochał się Aragorn i pragnął ją poślubić. Była córką Elronda i Celebriany. Była elfką, istotą nieśmiertelną i wyjątkową. Posiadała wielką moc i mądrość elfów. Była niezwykle cierpliwą kobietą i gotową do największych poświęceń. To dla Aragorna zrzekła się nieśmiertelności i cierpliwie czekała na zaślubiny, chociaż nie miała pewności, że się pobiorą. Czekała na niego 39 lat, gdy w tym czasie jej wybranek wędrował po świecie, by walczyć z Sauronem i siłami zła. Walczyła z samą sobą, napawał ją wielki smutek i żal, że będzie musiała opuścić ojca i elfią rodzinę, ale uczucie miłości było silniejsze. Gdy Aragorn został królem Gondoru, Arwena została jego żoną i trwała u jego boku do końca jego dni. Po śmierci męża wróciła do Lorien i tam dokonała żywota.

 

Wypracowanie zawiera  423 wyrazy / 2794 znaki.

Arwena jest jedną z bohaterek trylogii Tolkiena pod tytułem „Władca pierścieni”. Była ona córką Elronda, przywódcy elfów i Celebriany. Miała dwóch starszych braci Elladana i Elrohira.

Miała ciemne włosy i szare, błyszczące oczy. Była jedną z najpiękniejszych istot, jakie kiedykolwiek chodziły po Ardzie. Pomimo, iż miała już ponad 2000 lat, wciąż była piękna, młoda i świeża, była bowiem istotą nieśmiertelną. Jej urodę porównywano z cudowną Luthien Tinuviel, która przed laty zrzekła się nieśmiertelności z miłości do śmiertelnika.

Obdarzona była ogromną wiedzą i mądrością. Była niezwykle cierpliwą kobietą i gotową do największych poświęceń. To w niej zakochał się Aragorn, który podarował jej pierścień Barahira i zapragnął ją poślubić. Początkowo Arwena nie traktowała go poważnie, bowiem dzieliła ich przepaść nie do przebycia. Ona była nieśmiertelna i miała przeszło 2000 lat, a on w chwili poznania zaledwie 20. Elrond, ojciec Arweny postanowił, że będzie ona mogła zostać żoną Aragorna tylko wtedy, jeśli ten zasiądzie na tronie Zjednoczonego Królestwa i wypełni przeznaczenie. Była bowiem członkiem jednego z najdostojniejszych rodów elfickich i nie mogła wyjść za zwykłego człowieka. Mogła zostać żoną króla Gondoru.

To dla Aragorna zrzekła się nieśmiertelności i cierpliwie czekała na zaślubiny, chociaż nie miała pewności, że się pobiorą. Czekała na niego 39 lat, gdy w tym czasie jej wybranek wędrował po świecie, by walczyć z Sauronem i siłami zła. Walczyła z samą sobą, napawał ją wielki smutek i żal, że będzie musiała opuścić ojca i elfią rodzinę, ale uczucie miłości było silniejsze.

Przez 39 lat oczekiwania i ogromnej tęsknoty za ukochanym Arwena zmieniła się. Jej miłość do Aragorna dojrzała i stała się ogromna, wdzięczna, bezgraniczna, czysta. Ona sama rzadziej się uśmiechała, ale to wynikało z rozterek jakie nią targały, bo decyzja jaką przyszło jej podjąć, była nieodwracalna. Musiała zrzec się nieśmiertelności i opuścić pobratymców dla kilku chwil z ukochanym, bo 120 lat, które przeżyła z Aragornem, to dla elfów zaledwie chwila.

Gdy Aragorn został królem Gondoru, Arwena została jego żoną i trwała u jego boku do końca jego dni. Urodziła mu syna Eldariona i cztery córki. Po śmierci męża wróciła do Lorien i tam dokonała żywota.

Arwena to wspaniała postać, piękna kobieta o wrażliwym sercu, pełnym miłości do wszelkiego stworzenia. Kobieta gotowa do największych poświęceń. Dla miłości gotowa była na wszystko. To dla tego uczucia opuściła ojca, co było dla niej niezwykle dramatyczną i pełną żalu i smutku decyzją. Jednak ją podjęła, bo miłość, jaką żywiła do Aragorna okazała się silniejsza od wszystkich innych uczuć. Nie zawahała się, chociaż wiedziała ile musi stracić. Wiedziała jednak, że życie u boku ukochanego mężczyzny wynagrodzi jej wszelkie cierpienia.

„Niemcom” interpretacja wiersza Antoniego Słonimskiego
„Niemcom” interpretacja wiersza Antoniego Słonimskiego Utwór Antoniego Słonimskiego zatytułowany „Niemcom” jest skierowany bezpośrednio do tytułowego...
Wypracowanie „Pan Tadeusz” - Walka, Adam Mickiewicza
„Pan Tadeusz” – sprawa walki narodowowyzwoleńczej „Pan Tadeusz” to jeden z najbardziej znanych utworów Adama Mickiewicza, powstał on w roku 1834...
Wieś polska w „Chłopi” Reymonta, wypracowanie
„Chłopi” Reymonta – obraz wsi polskiej Chłopi Władysława Reymonta zawierają w sobie uniwersalny obraz wsi oraz żyjących na niej ludzi....
Kirkor – charakterystyka bohatera „Balladyna”, wypracowanie
Kirkor był bohaterem dramatu J. Słowackiego pod tytułem „Balladyna”. Był „panem czterowieżowym”, księciem panującym na zamku. Był przystojnym,...
"Ideal friend" - wypracowanie po angielsku
The ideal friend Most people think that Real friendship is something very import ant and precious In human life. They think that friendship is...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *