Adaś Niezgódka – charakterystyka bohatera J. Brzechwy, „Akademia pana Kleksa”

Jeśli potrzebujesz charakterystyki Adasia Niezgódki, jednego z bohaterów książki „Akademia pana Kleksa” to zapoznaj się z poniższym wypracowaniem. Może się okazać, że praca jest właśnie tym, czego potrzebujesz na przygotowanie się do lekcji języka polskiego. Wypracowanie stanowi pełną charakterystykę tego bohatera. Adaś Niezgódka był zwykłym niczym się niewyróżniającym dwunastoletnim chłopcem. Był jednym z uczniów pana Kleksa, uczęszczał do jego akademii. Początkowo bardzo odstawał od innych chłopców, ale szybko nadrabiał zaległości. Był bardzo pojętnym i pilnym uczniem. Bardzo szybko zyskał sympatię pana Kleksa, który darzył go ogromnym zaufaniem. Adaś bardzo szybko stał się pomocnikiem pana Kleksa i towarzyszył mu w wielu pracach i zajęciach. Był jego towarzyszem podróży, powiernikiem, bowiem poznał wiele tajemnic pana Kleksa. Był chłopcem godnym zaufania, bo nigdy nie zdradził pana Kleksa.

Wypracowanie zawiera 418 wyrazów / 2902 znaki.

Adaś Niezgódka był jednym z bohaterów występujących w książce Jana Brzechwy pod tytułem „Akademia pana Kleksa”. Adaś był głównym bohaterem i narratorem książki, która napisana została w formie pamiętnika, a Adaś opowiadał o swoich przygodach przeżytych w Akademii pana Kleksa.

Adaś Niezgódka był zwykłym niczym się niewyróżniającym dwunastoletnim chłopcem. Ubierał się schludnie, nosił szkolny mundurek. Był bardzo zadbanym chłopcem.

Zanim Adaś trafił do akademii był pechowym chłopcem, nic mu się nie udawało, wszędzie się spóźniał, zbijał różne szklane przedmioty. Jak sam o sobie mawiał był strasznym pechowcem. Jednak w akademii bohater zmienił się nie do poznania. Stał się bowiem jednym z najlepszych i najzdolniejszych uczniów profesora Kleksa. To jemu Ambroży powierzał różnie zadania i wysyłał go po różne sprawunki. Ufał bowiem chłopcu i bardzo go lubił. Początkowo bardzo odstawał od innych chłopców, ale szybko nadrabiał zaległości. Był bardzo pojętnym i pilnym uczniem. Bardzo szybko zyskał sympatię pana Kleksa, który darzył go ogromnym zaufaniem. Adaś bardzo szybko stał się pomocnikiem pana Kleksa i towarzyszył mu w wielu pracach i zajęciach. Był jego towarzyszem podróży, powiernikiem, bowiem poznał wiele tajemnic pana Kleksa. Był chłopcem godnym zaufania, bo nigdy nie zdradził pana Kleksa.

Adaś miał bardzo dobre relacje ze szkolnymi kolegami. Był bardzo sympatycznym i miłym chłopcem. Chętnie pomagał innym, wspierał ich i pocieszał. Nie bywał złośliwy czy zaborczy. Nie był również zazdrosny i pana Kleksa. Był bardzo bezinteresownym i koleżeńskim chłopcem. Chętnie nawiązywał nowe przyjaźnie. Nawet wobec nieżyczliwych mu osób nie bywał złośliwy. Był bardzo bystrym i inteligentnym chłopcem. Był również bardzo spostrzegawczy i w porę potrafił przewidzieć niebezpieczeństwo.

Był również bardzo pracowitym chłopcem, pomagał profesorowi w kuchni, zajmował się pomocą przy posiłkach. Towarzyszył profesorowi również przy ożywianiu Alojzego, który okazał się lalką podesłaną na przeszpiegi przez golarza Filipa.

To on jako jedyny z chłopców potrafił wzbić się w powietrze i latać. To również on odwiedził psi raj i podróżował do innych bajek. Był wiernym towarzyszem przygód i podróży pana Kleksa. Adaś był również świadkiem wielu niezwykłych wydarzeń jak na przykład przemiana profesora w guzik lub gadającego szpaka w autora książki.

Adaś Niezgódka pomimo swych bardzo pechowych początków w akademii stał się z czasem najlepszym i najpilniejszym uczniem akademii. Zyskał sobie sympatię i szacunek pana Kleksa. Był świadkiem wielu jego tajemnic. Swoim postepowaniem i zachowaniem udowodnił, że jest chłopcem godnym zaufania. Był powiernikiem pana Kleksa w wielu ważnych sprawach. Cieszył się jego uznaniem. Adaś był nie tylko wspaniałym uczniem i towarzyszem podróży, ale również dobrym i oddanym kolegą. Nic więc dziwnego, że ten przemiły bohater stał się ulubieńcem profesora Kleksa.

Problematyka społeczno - polityczna w powieści Zofii Nałkowskiej „Granica”
Zofia Nałkowska dzięki swoim bogatym doświadczeniom życiowym napisała powieść psychologiczną  pt „Granica”. W powieści tej możemy poznać podziały...
„Klechdy domowe” – podanie o Popielu, wypracowanie
Podanie ukazuje losy pewnego okrutnego i bezwzględnego władcy, zwanego Popielem. Był on potomkiem Lecha, ale nie był dobrym królem. Władał w...
Ambroży Kleks –charakterystyka postaci J. Brzechwy, wypracowanie
Ambroży Kleks był tytułowym bohaterem książki Jana Brzechwy pod tytułem „Akademia pana Kleksa”. Był on profesorem akademii, do której uczęszczali...
„Dar rzeki” – streszczenie mitu, wypracowanie
Mit „Dar rzeki” według C. C. Rogache i F. Philipsa należy do mitów rzymskich i stanowi opowieść, legendę o powstaniu Rzymu. Jej głównymi bohaterami...
„Moja poezja” interpretacja wiersza Tadeusza Różewicza
„Moja poezja” interpretacja wiersza Tadeusza Różewicza Wiersz autorstwa Tadeusza Różewicza zatytułowany „Moja poezja” wydaje się być szczególnie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *