Studia w Krakowie – postaw na uczelnie z tradycjami

Warszawa, Kraków i Wrocław to najpopularniejsze miasta wśród maturzystów. Na którą z uczelni postawić, jeśli wybieramy się do stolicy Małopolski?

Kraków to mekka wśród studentów. Mamy tu kilka uniwersytetów, akademii, zarówno technicznych, jak i humanistycznych oraz szkół wyższych. Którą uczelnię wybrać? Wiele zależy od wymarzonego kierunku studiów. Jeśli marzą Ci się kierunki społeczne lub humanistyczne, takie jak pedagogika, psychologia, filozofia, kulturoznawstwo czy politologia, warto przemyśleć aplikowanie na Akademię Ignatianum w Krakowie. Dlaczego?

 

Trochę historii…


Szkoła funkcjonuje już od końca XIX wieku. Początkowo był to ośrodek dydaktyczno-naukowy księży jezuitów, którego Wydział Filozoficzny w 1932 roku otrzymał prawa kościelne oraz prawo udzielania akademickiego stopnia licencjata filozofii, zaś dwa lata później osobowość prawną. Dopiero jednak w trakcie przemian ustrojowych w 1989 roku został uznany przez polskie władze państwowe za osobę prawną. Ponieważ lata 1990–1991 były rokiem wielkiego jubileuszu ignacjańskiego – w 1991 roku mijało 500 lat od urodzin św. Ignacego Loyoli, a rok wcześniej 450 lat istnienia zakonu – uczelnię zaczęto nazywać Ignatianum. W tym okresie uczelnia sukcesywnie rozrasta się i w czerwcu 1999 roku następuje zmiana nazwy: z Wydziału Filozoficznego Towarzystwa Jezusowego w Krakowie na Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna “Ignatianum” w Krakowie. Już w rok później uczelnia dostaje uprawnienia do do prowadzenia studiów magisterskich także na kierunku pedagogika. Ze względu na dalszy rozwój, szybko zmienia nazwę po raz kolejny – w 2011 roku na Akademia Ignatianum w Krakowie. Kolejnymi dużymi sukcesami Akademii są uprawnienia nadane Wydziałowi Pedagogicznemu “Ignatianum” w Krakowie do nadawania stopnia naukowego doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie: pedagogika, a dwa lata później z dziedziny kulturoznawstwa.

Dlaczego Ignatianum?

Obecnie Akademia Ignatianum w Krakowie składa się z dwóch Wydziałów: Filozoficznego i Pedagogicznego. Na Wydziale Filozoficznym prowadzone są kierunki: filozofia i kulturoznawstwo, a na Wydziale Pedagogicznym: pedagogika, politologia, praca socjalna oraz administracja i polityka publiczna, realizowane zarówno na poziomie studiów licencjackich, jak i magisterskich. Ponadto uczelnia oferuje także szereg studiów podyplomowych i – co jest dumą Akademii – studia trzeciego stopnia. Ignatianum dysponuje m.in. własną, obszerną biblioteką, Biurem Współpracy Międzynarodowej (Program Erasmus) i platformą e-learnigową. Ponadto w ramach usług świadczonych swoim studentom działa przy uczelni Akademickie Biuro Karier. Ignatianum może też pochwalić się wydawnictwem naukowym – WAM i własną fundacją, której celem jest aktywne wspieranie młodych studentów i absolwentów uczelni podczas stawiania pierwszych kroków w życiu zawodowym. Student nie czuje się pozostawiony sam sobie, ale ma wsparcie w swojej szkole wyższej na każdym kroku swojej kariery akademickiej, aż do czasu podjęcia pracy. To sprawia, że Ignatianum jest uczelnią przyjazną i troszczącą się o swoich podopiecznych.

 

Podejmując decyzję, na której krakowskiej uczelni złożymy swoje podanie na studia, warto przemyśleć aplikację właśnie na Ignatianum. Będziemy mieć pewność, że jest to uczelnia z pięknymi tradycjami, gdzie student nie jest anonimowy i dostanie wszelkie niezbędne wsparcie.

 

 

5 kroków, by skutecznie poprawić komunikację w związku

Komunikacja jest fundamentem każdego udanego związku. To dzięki niej partnerzy mogą lepiej zrozumieć swoje potrzeby, radzić sobie z konfliktami i budować wzajemne zaufanie. Niestety, w codziennym pośpiechu, stresie i natłoku obowiązków komunikacja często schodzi na

Drewniane meble w ogrodzie – nie tylko styl, ale i inwestycja na lata

Meble ogrodowe są kluczowym elementem aranżacji każdego przydomowego otoczenia. Wśród różnych dostępnych materiałów, takich jak plastik, metal czy technorattan, to właśnie drewniane meble wyróżniają się szczególną estetyką, trwałością i ponadczasowym urokiem. Wybór drewna to jednak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *