Olimpiada Logistyczna 2011 2012

Rok szkolny 2011 2012 to kolejny rok w jakim odbywa się Olimpiada Logistyczna. Organizatorem Olimpiady Logistycznej jest Wyższa Szkoła Logistyki a patronat merytoryczny sprawują Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Logistyka jako odrębna i praktyczna dziedzina wiedzy weszła do Polski wraz z przemianami ustrojowymi z początkiem lat 90 XX wieku i od tego momentu zaczyna się również w pewnym sensie historia Olimpiady Logistycznej. Logistyka to specyficzna dziedzina wiedzy, łącząca wiele elementów ale najwięcej wspólnego logistyka ma z ekonomią. Wszelkie działania logistyczne posiadają z definicji swoje ekonomiczne uzasadnienie i takiż cel. Teraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i policealnych, którzy upatrują swoją przyszłość razem z logistyką i mają z logistyką silne związki zainteresowania mają szansę sprawdzić swoją wiedzę w specjalistycznej Olimpiadzie Logistycznej.

Olimpiada Logistyczna stawia przed sobą kilka celów. Pierwszy cel to pobudzanie zainteresowania uczniów szkół średnich i policealnych problematyką logistyczną. Drugi cel to praktyczna ocena programów nauczania przedmiotów logistycznych w szkołach ponadgimnazjalnych w tym stopnia ich zrozumienia oraz przyswojenia przez uczniów. Tutaj dodatkowym celem jest podnoszenie poziomu nauczania przedmiotów logistycznych w szkołach. Trzeci cel Olimpiady Logistycznej to upowszechnianie nowoczesnej wiedzy logistycznej. Czwartym celem jaki stawiają sobie organizatorzy olimpiady jest pozyskiwanie na studia wyższe wartościowych intelektualnie i silnie umotywowanych kandydatów. Uczestnikami Olimpiady Logistycznej mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i policealnych kształcących w zawodach technik logistyk i technik spedytor, w których nauka kończy się egzaminem maturalnym lub egzaminem zawodowym. Olimpiada jest rozgrywana w systemie trzy-etapowym. Pierwszy etap to etap szkolny i jest on rozgrywany bezpośrednio w szkołach, których uczniowie startują w olimpiadzie. Zawody pierwszego stopnia w obecnym roku szkolnym odbyły się 21 października 2011 roku. Etap pierwszy rozgrywany jest w trakcie jednego dnia. Drugi etap olimpiady ma charakter okręgowy i jest rozgrywany w ciągu jednego dnia w szkołach wyznaczonych na jedno lub kilka województw. Drugi etap odbył się w bieżącym roku szkolnym 9 grudnia 2011 roku. Trzeci etap Olimpiady Logistycznej odbywa się w siedzibie organizatora  w Wyższej Szkole Logistyki. W tym roku szkolnym ustalono rozegranie trzeciego etapu olimpiady na 16 marca 2012 roku.

Pełne kalendarium IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej:

1. Do dnia 20 września 2011roku. Zgłoszenie udziału szkoły w Olimpiadzie wraz z podaniem liczby uczestników pierwszego, szkolnego etapu oraz składu Komisji Szkolnej.
2. Do 5 października 2011 roku. Przesłanie do Komitetu Głównego imiennej listy uczestników.
3. Dnia 21 października 2011 roku. Zawody pierwszego stopnia w szkołach.
4. Do 31 października 2011 roku. Ogłoszenie listy uczestników zakwalifikowanych do drugiego stopnia zawodów przez Komitet Główny.
5. W dniu 9 grudnia 2011 roku. Zawody drugiego stopnia – okręgowe.
6. Do 20 grudnia 2011 roku. Ogłoszenie listy uczestników zakwalifikowanych do trzeciego etapu Olimpiady przez Komitet Główny wraz z wynikami drugiego etapu.
7. W dniu 16 marca 2012 roku. Zawody ogólnokrajowe trzeciego stopnia.
8. Dnia 2 kwietnia 2012 roku. Ogłoszenie listy finalistów Olimpiady.
9. Dnia 20 kwietnia 2012 roku. Uroczyste ogłoszenie listy laureatów IV Olimpiady Logistycznej i wręczenie dyplomów, zaświadczeń i nagród.

W Olimpiadzie Logistycznej uczestnikom, finalistom i laureatom przysługują odpowiednie nagrody i uprawnienia. Laureatom i finalistom Olimpiady przysługuje uprawnienie w postaci zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego. Zwolnienie z części pisemnej tego egzaminu jest także równoznaczne z otrzymaniem najwyższej oceny z tej części egzaminu zawodowego. Laureatom i finalistom przysługują nagrody główne oraz dodatkowe. Nagrody dodatkowe ufundowane przez sponsorów i Komitety Szkolne Olimpiady mogą być przyznane również innym uczestnikom Olimpiady. Nagrody główne dla laureatów i finalistów to odpowiednio: za zwycięstwo w Olimpiadzie i zajęcie pierwszego miejsca laureat otrzymuje nagrodę rzeczową oraz bezpłatne studia I i II stopnia na Wyższej Szkole Logistyki. Laureaci zajmujący miejsca 2 i 3 otrzymują od organizatora nagrodę rzeczową oraz bezpłatne studia I stopnia na Wyższej Szkole Logistyki. Finaliści, którzy zajęli miejsca od 4 do 10 otrzymują od organizatora  nagrodę rzeczową oraz bezpłatny pierwszy rok studiów I stopnia na Wyższej Szkole Logistyki. Pozostali finaliści otrzymują nagrody rzeczowe oraz bezpłatny pierwszy semestr na pierwszym roku studiów I -go stopnia w Wyższej Szkole Logistyki. Komitet Główny Olimpiady może przyznać nagrodę specjalną szkole, której uczniowie uzyskali łącznie największą liczbę punktów w zawodach trzeciego stopnia Olimpiady. Jak zatem widzimy uczestnictwo w Olimpiadzie Logistycznej wiąże się z wartościowymi nagrodami dla wielu jej uczestników. Oczywiście zwycięzcy Olimpiady zyskują najwięcej i nagrody z jakimi się spotykają, zwłaszcza bezpłatne studia to nagrody nie do pogardzenia. Wszystkim uczestnikom tegorocznej jak i przyszłych Olimpiad Logistycznych życzymy powodzenia w rywalizacji i zdobywania jak najlepszych wyników.

Przewodnik jednostek powierzchni w Polsce

Rozważając temat jednostek powierzchni w Polsce, warto zwrócić uwagę na ich praktyczne zastosowanie w codziennym życiu. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak dokładnie określić wielkość swojego mieszkania lub działki? Właśnie tutaj z pomocą przychodzą takie jednostki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *