Olimpiada Logistyczna 2011 2012

Rok szkolny 2011 2012 to kolejny rok w jakim odbywa się Olimpiada Logistyczna. Organizatorem Olimpiady Logistycznej jest Wyższa Szkoła Logistyki a patronat merytoryczny sprawują Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Logistyka jako odrębna i praktyczna dziedzina wiedzy weszła do Polski wraz z przemianami ustrojowymi z początkiem lat 90 XX wieku i od tego momentu zaczyna się również w pewnym sensie historia Olimpiady Logistycznej. Logistyka to specyficzna dziedzina wiedzy, łącząca wiele elementów ale najwięcej wspólnego logistyka ma z ekonomią. Wszelkie działania logistyczne posiadają z definicji swoje ekonomiczne uzasadnienie i takiż cel. Teraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i policealnych, którzy upatrują swoją przyszłość razem z logistyką i mają z logistyką silne związki zainteresowania mają szansę sprawdzić swoją wiedzę w specjalistycznej Olimpiadzie Logistycznej.

Olimpiada Logistyczna stawia przed sobą kilka celów. Pierwszy cel to pobudzanie zainteresowania uczniów szkół średnich i policealnych problematyką logistyczną. Drugi cel to praktyczna ocena programów nauczania przedmiotów logistycznych w szkołach ponadgimnazjalnych w tym stopnia ich zrozumienia oraz przyswojenia przez uczniów. Tutaj dodatkowym celem jest podnoszenie poziomu nauczania przedmiotów logistycznych w szkołach. Trzeci cel Olimpiady Logistycznej to upowszechnianie nowoczesnej wiedzy logistycznej. Czwartym celem jaki stawiają sobie organizatorzy olimpiady jest pozyskiwanie na studia wyższe wartościowych intelektualnie i silnie umotywowanych kandydatów. Uczestnikami Olimpiady Logistycznej mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i policealnych kształcących w zawodach technik logistyk i technik spedytor, w których nauka kończy się egzaminem maturalnym lub egzaminem zawodowym. Olimpiada jest rozgrywana w systemie trzy-etapowym. Pierwszy etap to etap szkolny i jest on rozgrywany bezpośrednio w szkołach, których uczniowie startują w olimpiadzie. Zawody pierwszego stopnia w obecnym roku szkolnym odbyły się 21 października 2011 roku. Etap pierwszy rozgrywany jest w trakcie jednego dnia. Drugi etap olimpiady ma charakter okręgowy i jest rozgrywany w ciągu jednego dnia w szkołach wyznaczonych na jedno lub kilka województw. Drugi etap odbył się w bieżącym roku szkolnym 9 grudnia 2011 roku. Trzeci etap Olimpiady Logistycznej odbywa się w siedzibie organizatora  w Wyższej Szkole Logistyki. W tym roku szkolnym ustalono rozegranie trzeciego etapu olimpiady na 16 marca 2012 roku.

Pełne kalendarium IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej:

1. Do dnia 20 września 2011roku. Zgłoszenie udziału szkoły w Olimpiadzie wraz z podaniem liczby uczestników pierwszego, szkolnego etapu oraz składu Komisji Szkolnej.
2. Do 5 października 2011 roku. Przesłanie do Komitetu Głównego imiennej listy uczestników.
3. Dnia 21 października 2011 roku. Zawody pierwszego stopnia w szkołach.
4. Do 31 października 2011 roku. Ogłoszenie listy uczestników zakwalifikowanych do drugiego stopnia zawodów przez Komitet Główny.
5. W dniu 9 grudnia 2011 roku. Zawody drugiego stopnia – okręgowe.
6. Do 20 grudnia 2011 roku. Ogłoszenie listy uczestników zakwalifikowanych do trzeciego etapu Olimpiady przez Komitet Główny wraz z wynikami drugiego etapu.
7. W dniu 16 marca 2012 roku. Zawody ogólnokrajowe trzeciego stopnia.
8. Dnia 2 kwietnia 2012 roku. Ogłoszenie listy finalistów Olimpiady.
9. Dnia 20 kwietnia 2012 roku. Uroczyste ogłoszenie listy laureatów IV Olimpiady Logistycznej i wręczenie dyplomów, zaświadczeń i nagród.

W Olimpiadzie Logistycznej uczestnikom, finalistom i laureatom przysługują odpowiednie nagrody i uprawnienia. Laureatom i finalistom Olimpiady przysługuje uprawnienie w postaci zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego. Zwolnienie z części pisemnej tego egzaminu jest także równoznaczne z otrzymaniem najwyższej oceny z tej części egzaminu zawodowego. Laureatom i finalistom przysługują nagrody główne oraz dodatkowe. Nagrody dodatkowe ufundowane przez sponsorów i Komitety Szkolne Olimpiady mogą być przyznane również innym uczestnikom Olimpiady. Nagrody główne dla laureatów i finalistów to odpowiednio: za zwycięstwo w Olimpiadzie i zajęcie pierwszego miejsca laureat otrzymuje nagrodę rzeczową oraz bezpłatne studia I i II stopnia na Wyższej Szkole Logistyki. Laureaci zajmujący miejsca 2 i 3 otrzymują od organizatora nagrodę rzeczową oraz bezpłatne studia I stopnia na Wyższej Szkole Logistyki. Finaliści, którzy zajęli miejsca od 4 do 10 otrzymują od organizatora  nagrodę rzeczową oraz bezpłatny pierwszy rok studiów I stopnia na Wyższej Szkole Logistyki. Pozostali finaliści otrzymują nagrody rzeczowe oraz bezpłatny pierwszy semestr na pierwszym roku studiów I -go stopnia w Wyższej Szkole Logistyki. Komitet Główny Olimpiady może przyznać nagrodę specjalną szkole, której uczniowie uzyskali łącznie największą liczbę punktów w zawodach trzeciego stopnia Olimpiady. Jak zatem widzimy uczestnictwo w Olimpiadzie Logistycznej wiąże się z wartościowymi nagrodami dla wielu jej uczestników. Oczywiście zwycięzcy Olimpiady zyskują najwięcej i nagrody z jakimi się spotykają, zwłaszcza bezpłatne studia to nagrody nie do pogardzenia. Wszystkim uczestnikom tegorocznej jak i przyszłych Olimpiad Logistycznych życzymy powodzenia w rywalizacji i zdobywania jak najlepszych wyników.

Dlaczego znajomość angielskiego jest dziś tak istotna?

W dzisiejszym świecie angielski jest kluczowy – wspiera rozwój zawodowy, ułatwia podróże i otwiera dostęp do globalnej wiedzy. Jeśli czujesz potrzebę lepszego zrozumienia treści anglojęzycznych lub chcesz podnieść swoją wartość na rynku pracy, warto zainwestować

Ile energii zużywa klimatyzator?

Klimatyzatory stały się nieodłącznym elementem wyposażenia wielu domów i biur, zapewniając komfort termiczny. Jednakże, wraz z rosnącą popularnością klimatyzatorów, pojawia się pytanie o zużycie energii elektrycznej. W artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, analizując czynniki

Poznajemy moc dogoterapii. Twoje psie wsparcie dla duszy

Dogoterapia to innowacyjna forma terapii, która wykorzystuje obecność specjalnie wyszkolonych psów do wspierania zdrowia psychicznego i fizycznego pacjentów. W Klinice MECAL w Gdańsku, ta metoda przynosi nadzieję i uśmiech na twarze wielu osób, oferując unikalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *