Olimpiada Chemiczna 2011 2012

Chemia to jedna z najważniejszych nauk dzisiejszego świata. Chemicy są nie tylko wybitnymi naukowcami ale pożądanymi specjalistami w wielu dziedzinach przemysłu, w tym oczywiście w przemyśle chemicznym. Z tego powodu edukacja w dziedzinie chemii wydaje się ważna i niezwykle trafioną. Wybitni uczniowie, wyróżniający się w dziedzinie chemii mają możliwość nie tylko popisania się swoimi umiejętnościami w trakcie nauki, na lekcjach Chemii. W roku szkolnym 2011 2012 odbywa się Olimpiada Chemiczna. Jest to już 58 edycja tej szacownej imprezy. Polska Olimpiada Chemiczna jest rozgrywana w porozumieniu z International Chemistry Olympiad, czyli międzynarodową olimpiadą. Czterech najwybitniejszych uczestników polskiej olimpiady jest automatycznie uczestnikami tej międzynarodowej imprezy.

 

Olimpiada Chemiczna w Polsce jest rozgrywana etapami w ciągu całego roku. Są to etapy: wstępny, pierwszy, drugi i trzeci. Niemal zaraz po zakończeniu trzeciego, finałowego etapu rozpoczyna się już etap wstępny następnej edycji olimpiady. W tym roku termin zakończenia etapu wstępnego upłynął 28 października. Etap wstępny polega na samodzielnym rozwiązaniu zadań zamieszczonych w informatorze olimpiady i przesłaniu ich wraz ze zgłoszeniem na olimpiadę do odpowiedniego komitetu okręgowego olimpiady. Obowiązek przesłania rozwiązań zadań spoczywa na nauczycielu kwalifikującym uczniów do pierwszego etapu. Etap pierwszy Olimpiady Chemicznej odbywa się w miejscach wskazanych przez komitety okręgowe. W tej edycji ma to miejsce w dniu 19 listopada 2011 roku. Ogłoszenie wyników tego etapu natomiast będzie miało miejsce 7 grudnia 2011 roku. W pierwszym etapie jest do rozwiązania 5 zadań, za każde otrzymać można 20 punktów. Czas na rozwiązanie zadań to 5 godzin. Etap drugi olimpiady rozgrywany będzie w dniach 27 i 28 stycznia 2012 roku. Etap drugi składa się z części teoretycznej i laboratoryjnej. Na każdą z nich przewidziane jest po 5 godzin. W części teoretycznej do rozwiązania jest 5 zadań, za każde z nich otrzymać można 20 punktów. Ogłoszenie wyników etapu drugiego odbędzie się 24 lutego 2012 roku. Etap trzeci, finałowy przeprowadzany jest przez komitet główny olimpiady i odbywa się w Warszawie. Podobnie jak etap drugi składa się z części teoretycznej i laboratoryjnej. Po 5 godzin na obie części. W części teoretycznej 5 zadań, w części laboratoryjnej 2 zadania z analizami jakościową i ilościową. Etap trzeci odbędzie się w dniach 30 marca 2012 ( część laboratoryjna) i 31 marca 2012 roku (część teoretyczna). Ogłoszenie wyników końcowych odbędzie się 18 kwietnia 2012 roku.

 

Olimpiada Chemiczna to 6 z Chemii na koniec roku, zwolnienie z egzaminu maturalnego z chemii oraz zwolnienie z części lub całości egzaminów wstępnych do szkół wyższych. W tym wydziały chemiczne i akademie medyczne. Jak zatem widzimy udział w olimpiadzie to ciężka ale wysoce nagrodzona praca. Zachęcamy do udziału.

Przewodnik jednostek powierzchni w Polsce

Rozważając temat jednostek powierzchni w Polsce, warto zwrócić uwagę na ich praktyczne zastosowanie w codziennym życiu. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak dokładnie określić wielkość swojego mieszkania lub działki? Właśnie tutaj z pomocą przychodzą takie jednostki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *