Odpowiednia dieta na koncentrację

W myśl zasady "jesteś tym co jesz" warto zwrócić uwagę na naszą dietę. Okazuje się, że ma ona bardzo duży wpływ na to jak pracuje nasz mózg. Odpowiednie odżywianie to klucz do poprawy naszej koncentracji.

Od każdego ucznia w szkole wymaga się zawsze zdyscyplinowania i pełnej koncentracji na lekcjach. Ta sama koncentracja potrzebna jest nam, na co dzień by w pełni efektywnie wykonać zadaną pracę domową jak również przyswoić niezbędną wiedzę na sprawdzian. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, iż na poziom naszej koncentracji wpływa w dużym stopniu to jak się odżywiamy.

 

Wiele jest czynników, które mają bezpośredni wpływ na naszą koncentrację. Można by tu przytoczyć choćby to czy jesteśmy wypoczęci, czy często narażamy się na stres a także ilości kawy, jakie spożywamy. Kluczowym jednak czynnikiem jest nasza dieta. Fakt ten został dokładnie zbadany i udowodniony przez grono naukowców.

 

Okazuje się, że picie kawy wcale nie podkręca obrotów naszego mózgu, wręcz przeciwnie kawa obniża poziom koncentracji o połowę. Niedobór witamin doprowadzić może do obniżenia naszych zdolności intelektualnych jak również, wywołać może problemy z pamięcią.

 

Aby zapobiec tej niekorzystnej sytuacji, wspomóc pracę naszego mózgu oraz poprawić jego wyniki, warto stosować odpowiednią dietę i zapewniać organizmowi następujące substancje:

 

Witaminy A, E i C – znajdziemy je w zielonych warzywach, olejach roślinnych, jajka, cebula, szparagi, kiwi czy porzeczki. Brak tych witamin powoduje rozdrażnienie i problemy z koncentracją.

 

Witaminy B6 i B3 – uzupełnimy je jedząc muesli owocowe z mlekiem, pieczywo, banany, orzechy, ryby, kaszy jaglanej. Witaminy te mają wpływ na proces zapamiętywania.

 

Kwas foliowy – znajduje się w sałacie, szpinaku, żółtku jajek. Ma on wpływ na dynamikę naszego organizmu.

 

Witamina B12 – znajdziemy ją w mleku, drobiu czy sardynkach. Witamina ta wpływa na naszą sprawność intelektualną.

 

Makroelementy – pierwiastki te są niezbędne do prawidłowego rozwoju organizmów. W ich skład wchodzą: magnez potas, cynk, fosfor i żelazo. Uzupełnimy je spożywając: jogurty, maślanki, jabłka, banany, fasole, orzechy, ziarna zbóż, mięso.

 

Dbanie o prawidłową dietę to chyba najprostszy i najsmaczniejszy sposób na poprawę naszych wyników w szkole i w codziennych sytuacjach, gdzie sprawność naszego umysłu jest kluczowym składnikiem sukcesu.

 

 

Tomasz Mroziński

Poznajemy moc dogoterapii. Twoje psie wsparcie dla duszy

Dogoterapia to innowacyjna forma terapii, która wykorzystuje obecność specjalnie wyszkolonych psów do wspierania zdrowia psychicznego i fizycznego pacjentów. W Klinice MECAL w Gdańsku, ta metoda przynosi nadzieję i uśmiech na twarze wielu osób, oferując unikalne

Dlaczego znajomość angielskiego jest dziś tak istotna?

W dzisiejszym świecie angielski jest kluczowy – wspiera rozwój zawodowy, ułatwia podróże i otwiera dostęp do globalnej wiedzy. Jeśli czujesz potrzebę lepszego zrozumienia treści anglojęzycznych lub chcesz podnieść swoją wartość na rynku pracy, warto zainwestować

Czym jest id, ego i superego? Według Freuda

Sigmund Freud, twórca psychoanalizy, wprowadził podział ludzkiej psychiki na trzy podstawowe struktury: id, ego i superego. Są one kluczowymi elementami jego teorii osobowości i ukazują wewnętrzne siły, które wpływają na nasze myśli, emocje i zachowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *