Konkursy filmowe

Centrum Edukacji Obywatelskiej organizuje po raz kolejny konkursy filmowe w ramach programu filmoteka szkolna. Organizatorzy zapraszają młodzież ze szkół ponadpodstawowych do opowiadania o swoich pasjach. Organizator przedstawił w tym roku aż dwa konkursy; konkurs na recenzję filmową i konkurs na etiudę filmową. Zatem mamy tutaj pola do popisu dla tych, którzy lubią opowiadać o widzianych filmach, jak i dla tych co sami marzą aby stanąć za kamerą. Prace konkursowe w obu konkursach można nadsyłać do dnia 15 lutego bieżącego roku. Konkursy mogą się spotkać ze sporym zainteresowaniem z uwagi na popularność filmowej muzy w naszych czasach i możliwości wykazania się w dwojaki sposób; poprzez recenzje i etiudę.

Konkurs na recenzję filmową oparty jest na filmach pochodzących z pakietu filmoteki szkolnej. Organizatorzy oczekują krótkich ale przemyślanych tekstów. To co się będzie liczyć to oryginalny pomysł, ciekawy punkt widzenia oraz dobry styl całej wypowiedzi. Wszelakie plagiaty są oczywiście zabronione. Wypowiedź musi być jak najbardziej osobista i niepowtarzalna oraz całkiem inspirowana danym filmem. Tekst recenzji powinien prezentować zagadnienia i problemy poruszane w recenzowanym filmie z perspektywy odbioru młodego, nastoletniego człowieka. Do udziału w konkursie zaproszeni są uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W celu rejestracji w konkursie trzeba wypełnić formularz w formie elektronicznej dostępny na stronie internetowej konkursu. Zgłaszane prace powinny się mieścić na jednej stronie, zawierać maksymalnie 1800 znaków bez spacji i dotyczyć filmu z pakietu filmoteki szkolnej. W konkursie przewidziano nagrody, od internautów i od filmoteki szkolnej. Otrzymać można pakiety kanonu filmów polskich i książki. Oprócz nagród laureaci otrzymają dyplomy uznania. Wszystkie prace należy nadsyłać w pliku w formacie WORD na adres anna.mirska-czerwinska@ceo.org.pl . Każda nasyłana praca winna zawierać oprócz właściwej treści: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, e-mail autora, telefon kontaktowy, adres do korespondencji ( ulica z numerem, kod pocztowy, miasto) oraz nazwę i adres szkoły do jakiej uczęszcza autor.

Konkurs na etiudę filmową. Etiuda zgłoszona do konkursu musi się zawrzeć w pięciu minutach filmu. W tym czasie trzeba przekazać opowieść o sobie, swoich problemach, pasjach, miłości, ludziach i tematach bliskich autorowi. Przekonaj się sam czy 5 minutowa etiuda to dużo czy mało czasu aby opowiedzieć o sobie i prześlij etiudę na konkurs filmoteki szkolnej. Do udziału w konkursie zaproszona jest młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Inspiracja do stworzenia filmiku w jego treści lub formie ma być pakiet filmoteki szkolnej. Najpierw obejrzyjcie filmy i zobaczcie co was zachwyci, zaintryguje , zdziwi. Następnie z kamera w ręku poszukajcie odpowiedzi na pytania jakie się w was zrodziły przy oglądaniu filmów.  W tym konkursie tak samo jak w konkursie na recenzje na prace organizatorzy czekają do 15 lutego 2012 roku. Zadaniem dla uczestników konkursu jest przygotowanie etiudy o maksymalnie 5 minutowej długości. W filmie tym można wykorzystać różne formy i gatunki filmowe: reportaż, dokument, fabułę, animację i inne. Najważniejsze aby forma była ciekawa a prezentowany temat bliski autorowi. W konkursie tym przewidziano dwie nagrody od internautów i od filmoteki szkolnej. Będą to programy do montażu filmów NERO i książki. Laureaci otrzymają również dyplomy. Nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe zostaną opublikowane na stronach internetowych www.ceo.org.pl i www.filmotekaszkolna.pl  a także wydane na płytach CD. Etiudy wezmą udział w przeglądzie filmów młodzieżowych w Festiwalu Filmoteki Szkolnej. W celu zgłoszenia swojego udziału do konkursu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy w formie elektronicznej, dostępny na stronie konkursu. Nadsyłane prace konkursowe powinny być nagrane i przysłane na płytach DVD w formatach AVI, MPEG lub WMV. Oprócz tego film trzeba umieścić na jednym z darmowych portali filmowych np. YouTube. Do prac konkursowych trzeba dodać takie informacje jak: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, link do filmu na portalu filmowym, adres do korespondencji, telefon kontaktowy, adres e-mail, nazwa i adres szkoły autora. Każda przysłana praca musi mieć załączone oświadczenie dotyczące praw autorskich do etiudy.

Konkursy powinny znaleźć uznanie wśród młodych miłośników sztuki filmowej i sprawić im wiele satysfakcji. Więcej na temat konkursów znajduje się na stronach internetowych: www.ceo.org.pl i www.filmotekaszkolna.pl . Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia w trakcie rywalizacji w konkursach.

Poznajemy moc dogoterapii. Twoje psie wsparcie dla duszy

Dogoterapia to innowacyjna forma terapii, która wykorzystuje obecność specjalnie wyszkolonych psów do wspierania zdrowia psychicznego i fizycznego pacjentów. W Klinice MECAL w Gdańsku, ta metoda przynosi nadzieję i uśmiech na twarze wielu osób, oferując unikalne

Dlaczego znajomość angielskiego jest dziś tak istotna?

W dzisiejszym świecie angielski jest kluczowy – wspiera rozwój zawodowy, ułatwia podróże i otwiera dostęp do globalnej wiedzy. Jeśli czujesz potrzebę lepszego zrozumienia treści anglojęzycznych lub chcesz podnieść swoją wartość na rynku pracy, warto zainwestować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *