Konkurs – Matematyka Bez Granic

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny – Matematyka Bez Granic odbywa się po raz dwudziesty trzeci, w roku szkolnym 2011 2012. Konkurs skierowany jest do uczniów klas trzecich gimnazjów i pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie w związku z powyższym istnieje podział na dwie grupy; junior i senior. Głównym organizatorem na poziomie krajowym konkursu jest Uniwersytet Zielonogórski a patronat honorowy nad konkursem sprawuje Polskie Towarzystwo Matematyczne.

 

Konkurs ma genezę międzynarodową powstał w roku 1989 we Francji, dokładnie w Strasbourgu pod nazwą Mathemtiques sans Frontier. Od czasu pierwszej edycji konkursu liczba uczestników stale rosła i konkurs zataczał kręgi o coraz to nowe kraje. Wśród tych krajów dominują europejskie ale są reprezentowane w nim także: Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk, Tunezja czy Maroko. Wreszcie wraz z rozwojem konkurs trafił także do Polski.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach; wewnątrzszkolnym i finałowym. Udział w konkursie biorą zespoły klasowe. Jest to zatem konkurs grupowy. Zgłoszenia do konkursu przesyła się pocztą tradycyjną do najbliższego regionalnego komitetu organizacyjnego. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 grudnia 2011 roku. Pierwszy etap konkursu, wewnątrzszkolny odbywać się będzie od stycznia do 10 marca 2012 roku. Etap finałowy odbywać się będzie w dniu 16 marca 2012 w godzinach od 10.00 do 11.30 . Ideami tego międzynarodowego konkursu matematycznego są: otwarcie mentalnych granic pomiędzy poszczególnymi krajami, szkołami, matematyką i językami obcymi, uczniami, zwiększenie zainteresowania matematyką, poprawa poziomu pracy w grupach, rozwijanie twórczej aktywności uczniów. Konkurs na pewno zainteresuje nauczycieli i uczniów lubiących pracę w zespołach i oczywiście matematykę. Więcej informacji o konkursie – Matematyka Bez Granic można uzyskać na stronie internetowej www.mbg.uz.zgora.pl .

Przewodnik jednostek powierzchni w Polsce

Rozważając temat jednostek powierzchni w Polsce, warto zwrócić uwagę na ich praktyczne zastosowanie w codziennym życiu. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak dokładnie określić wielkość swojego mieszkania lub działki? Właśnie tutaj z pomocą przychodzą takie jednostki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *