Konkurs „List do rządzących”

Polsko – Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE) jest organizatorem konkursu dla młodych ludzi pod tytułem „List do rządzących – jak zwiększyć zakres wolności gospodarczej w Polsce”. Konkurs jest objęty patronatem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, stowarzyszenia KoLiber, miesięcznika Goniec Wolności, portalu Prokapitalizm.pl oraz portalu Mojeopinie.pl . Nadrzędnym celem konkursu jest promocja idei swobody działalności gospodarczej w Polsce wśród młodego pokolenia Polaków. W większości młode osoby to najbardziej rzutka i przedsiębiorcza część polskiego społeczeństwa, która w przyszłości będzie decydować o Polsce. Z tego powodu organizator konkursu zwraca się do młodych aby wyrazili swoje pomysły na skuteczną liberalizację polskiej gospodarki i zawalczyli o cenne nagrody.

 

Do konkursu zaproszeni są uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studenci do 26 roku życia. Prace konkursowe aby być uznanymi przez jury konkursu muszą być napisane w konwencji listu. W kwestii wyboru adresata takiego listu organizator pozostawia swobodę. Może to być list skierowany do pojedynczej, konkretnej osoby (np. premier rządu) lub do instytucji jak np. Ministerstwo Gospodarki czy Ministerstwo Finansów. W tematyce listu należy poruszyć kwestie związane z ekonomią wolnorynkową w polskich warunkach, obecną sytuację społeczno-ekonomiczną, propozycje rozwiązań istniejących problemów, które zwiększyłyby zakres wolności gospodarczej wraz z wykazaniem z tego tytułu płynących korzyści. Żaden z nadesłanych na konkurs listów nie może być wcześniej publikowany ani w części ani w całości. Objętość listów nie powinna przekraczać 10 000 znaków łącznie ze spacjami i list powinien być napisany w języku polskim. Nadsyłane listy w żaden sposób nie mogą być plagiatem ani też w żaden inny sposób naruszać praw autorskich. W razie stwierdzenia nadużycia jeśli idzie o prawa autorskie organizator zastrzega sobie prawo do wstrzymania wydania nagród lub żądania ich zwrotu. Listy do rządzących można nadsyłać w formatach MS Word, PDF, OpenOffice w terminie do 31 marca 2012 roku. Wszyscy autorzy nadsyłanych prac konkursowych są zobligowani do podania swojego adresu korespondencyjnego oraz numeru telefonu kontaktowego. Każdy autor – uczestnik konkursu otrzyma osobiste potwierdzenie o udziale w konkursie. Konkurs zostanie rozstrzygnięty i wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości w kwietniu 2012 roku. Wszelkie wątpliwości związane z konkursem rozstrzyga koordynator po konsultacji z przewodniczącym jury. Nagrody w konkursie to zestawy po 10 książek o tematyce wolnorynkowej dla trzech pierwszych miejsc oraz dla osoby zdobywającej wyróżnienie. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 500 złotych brutto a jego list zostanie opublikowany na łamach biuletynu „Idee”. Ocenianie prac w konkursie. Ze wszystkich nadesłanych prac koordynator konkursu wybierze 10 najlepszych i przekaże do oceny jury, które wyłoni 3 najlepsze prace oraz jedną wyróżnioną. Ostateczny wybór najlepszych prac nastąpi w drodze konsultacji przewodniczącego jury z resztą jego składu. Każdy członek jury wytypuje 3 najlepsze prace plus wyróżnienie i uzasadni swoje decyzje. Podstawą do wyboru najlepszych prac będzie ich zawartość merytoryczna i stylistyka oraz oryginalność ujęcia poruszonego zagadnienia. W skład jury wchodzą: Prof. Henryk Krzyżanowski, Jan Wojciech Kubań i Krzysztof Zawitkowski. Konkurs „List do rządzących” prezentuje ciekawy przedmiot konkursowy, który może zainteresować sporo młodych ludzi, zwłaszcza tych zainteresowanych sprawami ekonomicznymi kraju. Jeśli zainteresowania ekonomiczne, prawne i wolnorynkowe nie są Tobie obce to może powinieneś spróbować udziału w konkursie.

Przewodnik jednostek powierzchni w Polsce

Rozważając temat jednostek powierzchni w Polsce, warto zwrócić uwagę na ich praktyczne zastosowanie w codziennym życiu. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak dokładnie określić wielkość swojego mieszkania lub działki? Właśnie tutaj z pomocą przychodzą takie jednostki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *