Konkurs ekonomiczny „Z klasy do kasy”

Właśnie rozpoczęła się szósta z kolei edycja konkursu wiedzy ekonomicznej „Z klasy do kasy”. Konkurs w nowoczesny sposób przybliża uczniom zasady działania rynku kapitałowego i dysponowania pieniędzmi. Wszystko w konkursie odbywa się za pomocą wirtualnej gry na giełdzie papierów wartościowych. Każdy z uczestników gry otrzymuje wirtualne 100 tys. złotych i musi je zainwestować z jak największym zyskiem.

 

Konkurs „Z klasy do kasy” przewidziany jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Mogą w nim brać udział uczniowie gimnazjów, liceów, techników, szkół zawodowych za wyjątkiem uczniów szkół dla dorosłych. Uczestnikami konkursu mogą zostać od 3 do 5 osobowe zespoły uczniów pod opieką nauczyciela, zwane komitetami inwestycyjnymi. Organizatorzy konkursu „Z klasy do kasy” są zdania, że praktyczne użycie instrumentów finansowych jest najlepszym sposobem nauki i zrozumienia ich działania. Młodzi ludzie mają szansę na niepowtarzalną naukę. Tegoroczna edycja gry wirtualnej będzie prowadzona za pomocą specjalnej aplikacji online. To właśnie poprzez tę aplikację online komitety inwestycyjne będą inwestować w akcje spółek WIG20 i jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych, jak również zakładać lokaty i zaciągać pożyczki. Inwestowanie wirtualnych pieniędzy rozpocznie się z dniem 30 kwietnia i potrwa do 8 czerwca 2012 roku. W konkursie będą półfinały na poziomie wojewódzkim i finał na poziomie ogólnopolskim. Finał odbędzie się 23 czerwca bieżącego roku. Uczestnicy konkursu oprócz zdobywania bezcennej wiedzy praktycznej mogą liczyć na dosyć interesujące nagrody pieniężne. Pula nagród wyniesie 140 tys. złotych, które to pieniądze będą do podziału pomiędzy zwycięzców półfinałów wojewódzkich, zwycięzców finału ogólnopolskiego, ich opiekunów oraz ich szkoły. Przewiduje się również nagrody tygodniowe dla najbardziej aktywnej szkoły. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do 20 kwietnia 2012 roku, na stronie internetowej konkursu www.wyborcza.biz/zkdk . Konkurs posiada partnerów w postaci: Narodowego Banku Polskiego, Fundacji Kronenberga przy City Handlowym, „Gazety Wyborczej”, portalu wyborcza.biz i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Wszystkim uczestnikom życzymy jak najlepszych inwestycji.

Przewodnik jednostek powierzchni w Polsce

Rozważając temat jednostek powierzchni w Polsce, warto zwrócić uwagę na ich praktyczne zastosowanie w codziennym życiu. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak dokładnie określić wielkość swojego mieszkania lub działki? Właśnie tutaj z pomocą przychodzą takie jednostki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *