Stół warsztatowy jest niezbędny do wykonywania prac montażowych, obróbkowych, projektowych czy naprawczych. Do Twojego warsztatu pomożemy wybrać odpowiedni model i kolor z palety RAL, dzięki czemu będzie funkcjonalny, a pomieszczenie zyska na designie.
Czym charakteryzują się profesjonalne stoły warsztatowe?
Profesjonalne stoły warsztatowe zapewniają komfort pracy i dlatego pożądane są w zakładach produkcyjnych i rzemieślniczych na stanowiskach montażowych. Ich zaletą są nie tylko wygodne blaty, ale też szafki, półki, szuflady i schowki do przechowywania sprzętu i akcesoriów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pracownicy nie muszą pokonywać ścieżek od stanowisk pracy do szaf z narzędziami, rozstawionych w różnych końcach warsztatu, bo wszystkie potrzebne rzeczy mają w zasięgu ręki.
Każdy stół warsztatowy jest funkcjonalny, a zamontowane oświetlenie poprawia widoczność, produktywność i bezpieczeństwo pracowników. Jest niezbędne przy montażach, demontażach, a także pracach obróbkowych. Meble dostępne są w różnych rozmiarach, więc można je dopasować do swoich potrzeb. Stoły warsztatowe występują w kilku rodzajach:
- stoły robocze,
- stoły z regulowaną wysokością,
- metalowe stoły warsztatowe,
- stoły z blatem drewnianym,
- stoły z przegrodami i szufladami,
- stoły z wbudowanymi zaciskami,
- stoły mobilne,
- stoły z systemami elektrycznymi i oświetleniowymi,
- stoły z systemami odsysania pyłów.
Szeroki wybór stołów pozwala zaspokoić różnorodne potrzeby użytkowników.
Stoły robocze dla mechanika i stolarza
Stoły dla mechanika ułatwiają wykonywanie prac związanych z naprawami samochodów. Muszą mieć solidną konstrukcję, by wytrzymały maksymalne obciążenie. Wykonane są z materiałów odpornych na uszkodzenia oraz działanie olejów, smarów oraz różnego rodzaju substancje. Gruby blat roboczy z otworami: umożliwi przymocowanie imadła oraz innych narzędzi, co ułatwia pracę z różnymi częściami samochodowymi.
Wielkość blatu do stołu warsztatowego zależy od metrażu zakładu, dlatego koniecznością jest zrobienie pomiarów pomieszczenia. Dobrą opcją jest zakup mobilnego stołu wyposażonego w kółka, z możliwością przewożenia mebla w różne miejsca. Wybierając stół warsztatowy dla stolarza trzeba zwrócić uwagę na blat roboczy. Musi być z twardego drewna: dębowego, bukowego lub klonowego, by zapewniał wytrzymałość potrzebną do obróbki elementów. Mebel powinien mieć regulowaną wysokość, co móc dostosować go do własnych preferencji. Zaawansowane stoły są wyposażone w systemy oświetleniowe.
Profesjonalny stół warsztatowy do garażu
Wybierając stół do garażu trzeba mieć sprecyzowane oczekiwania, by mebel zaspokoił wszystkie potrzeby. Podstawą są wymiary przestrzeni, którą można zagospodarować. Do majsterkowania, precyzyjnych prac związanych z elektroniką, wykonywania projektów czy innych drobnych zleceń, potrzebny jest przede wszystkim stół z odpowiedniej wielkości blatem, wyposażony w oświetlenie, szafki, schowki, szuflady. Jeśli garaż ma służyć również za warsztat samochodowy, czy zakład do obróbek tokarskich, ślusarskich niezwykle istotną rzeczą jest wybranie pulpitu z wytrzymałego materiału, odpornego na zarysowania, korozję, duże obciążenia oraz uszkodzenia mechaniczne.
Profesjonalny stół do garażu powinien być ergonomiczny i trwały. W niektórych sytuacjach sprawdzi się składany, bo w razie potrzeby można go łatwo rozłożyć, a po zakończonej pracy złożyć, dzięki czemu nie zajmuje miejsca. Jest lekki i poręczny, więc nie ma problemu z przenoszeniem. Taki wariant jest często stosowany w garażu o niewielkim metrażu.