Ferie 2012

Wakacje letnie to okres wypoczynku i często najszczęśliwsze dni w roku, w kalendarzu ucznia. W wakacje wypoczywamy i nabieramy sił do szkoły i nauki. W wakacje spotykają lub spotykały nas wszystkich najlepsze przygody i zabawy. Wakacje letnie to jednak nie jedyny okres wypoczynku w okresie szkoły, są wszak jeszcze ferie zimowe. Zima to także doskonały czas na zabawę i odpoczynek. Pomimo , że ferie zimowe są znacznie krótsze od wakacji latem to dają uczniom chwile beztroski i potrzebnego wypoczynku.

 

W jakich terminach w roku 2012 czekają nas ferie zimowe? Ferie zimowe odbędą się w następujących terminach w zależności od województw:

Województwa: Dolnośląskie, Mazowieckie, opolskie , zachodniopomorskie w dniach od 16 do 29 stycznia roku.

Województwa: Podlaskie, Warmińsko – Mazurskie w dniach od 23 stycznia do 5 lutego 2012 roku.

Województwa: Lubelskie, Łódzkie, Pomorskie, Podkarpackie, Śląskie w dniach od 30 stycznia do 12 lutego 2012 roku.

Województwa: Kujawsko – Pomorskie, Lubuskie, Małopolskie, Świętokrzyskie, Wielkopolskie w dniach od 13 lutego do 26 lutego 2012 roku.

 

Wraz z feriami zimowymi pojawiają się nam pytania, jak je najlepiej spędzić?, co w tym czasie robić? Niewątpliwie sposobów na spędzanie czasu wolnego, w tym ferii, jest tyle mniej więcej ile uczniów. Jedni preferują sport, inni kino, jeszcze inni muzykę i zabawę taneczną. Wiele osób potrafi także łączyć sposoby wypoczynku i zabawy. Zdecydowanie najgorszym sposobem i pomysłem na spędzanie wolnego czasu w trakcie zimowych ferii jest bierne oglądanie telewizji. Nawet jeśli nigdzie nie wyjeżdżamy na ferie to jest mnóstwo sposobów aby je spędzić aktywnie ruchowo i bardziej stymulująco intelektualnie niż oglądanie telewizji. Telewizja nie jest aż takim złem, ale należy zachować przy korzystaniu z niej spory umiar. Zamiast spędzać czas w ten sposób warto każdego dnia chociażby pospacerować. Zima to okres na uprawianie sportów zimowych: narciarstwo, saneczkarstwo, łyżwiarstwo. Korzystanie z uroków zimy i powyższych dyscyplin sportu to doskonała metoda na dotlenienie organizmu, zdrowy ruch i wyjątkową zabawę, której latem nie doświadczymy przecież w postaci takich dyscyplin. Sport w postaci zjazdów na sankach można uprawiać w każdym wieku, już od najmłodszych lat i nie ma górnej granicy wieku. Rodzice bardzo często towarzyszą na sankach swoim dzieciom. Uczestniczenie w zabawach i imprezach muzycznych oraz tanecznych to także dobry sposób na odreagowanie stresu, zabawę i czasem sporo ruchu. W zimie odpadają nam raczej imprezy w plenerze, ale zabawy i koncerty w salach odbywają się cały rok. Również spotkania w gronie najbliższych kolegów, koleżanek, przyjaciół to dobry pomysł na spędzanie wolnych dni w trakcie ferii zimowych. Pomysłów możemy mieć naprawdę wiele na spędzenie wolnego czasu. Najważniejsze sposoby na wypoczynek wiążą się jednak z ruchem na świeżym powietrzu. Z uwagi na charakter nauki w pomieszczeniach szkolnych bez większego ruchu warto jest podładować akumulatory poprzez sport uprawiany dla rozrywki i rekreacji. Życzymy wszystkim ciekawych, indywidualnych pomysłów na ferie i ich spędzanie, przy zachowaniu odpowiedniego umiaru i rozsądku.

Ile energii zużywa klimatyzator?

Klimatyzatory stały się nieodłącznym elementem wyposażenia wielu domów i biur, zapewniając komfort termiczny. Jednakże, wraz z rosnącą popularnością klimatyzatorów, pojawia się pytanie o zużycie energii elektrycznej. W artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, analizując czynniki

Dlaczego znajomość angielskiego jest dziś tak istotna?

W dzisiejszym świecie angielski jest kluczowy – wspiera rozwój zawodowy, ułatwia podróże i otwiera dostęp do globalnej wiedzy. Jeśli czujesz potrzebę lepszego zrozumienia treści anglojęzycznych lub chcesz podnieść swoją wartość na rynku pracy, warto zainwestować

Czym jest id, ego i superego? Według Freuda

Sigmund Freud, twórca psychoanalizy, wprowadził podział ludzkiej psychiki na trzy podstawowe struktury: id, ego i superego. Są one kluczowymi elementami jego teorii osobowości i ukazują wewnętrzne siły, które wpływają na nasze myśli, emocje i zachowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *