Europejski konkurs o nagrodę Karola Wielkiego

Ten konkurs jest organizowany przez Fundację Międzynarodowej Nagrody dla Młodzieży im. Karola Wielkiego z Akwizgranu, przy współudziale instytucji europejskich. Nagroda jest przyznawana wspólnie przez Parlament Europejski i fundację. Obecnie mamy przed sobą piątą edycję konkursu na rok 2012. Konkurs jest skierowany do wszystkich chętnych osób w przedziale wieku od 16 do 30 lat. W konkursie udział biorą młodzi ludzie z całej Europy.

 

Nagroda przyznawana jest za realizację projektów, tworzonych przez młodych ludzi, mających w temacie; integrację europejską, tworzenie europejskiej wspólnoty, zwiększają wzajemne zrozumienie wśród Europejczyków, promujących rozwój wspólnej tożsamości europejskiej, dających przykłady wspólnego życia Europejczyków. Zgłoszone projekty muszą być w trakcie realizacji lub być zakończone najdalej w roku poprzedzającym kolejną edycje konkursu. Tworzone projekty mogą dotyczyć np. pojedynczych wydarzeń kulturalnych, międzynarodowej wymiany w Unii Europejskiej oraz przedsięwzięć internetowych. Kryteria oceny zgłoszonych projektów są następujące:

  • Spełnienie celów nagrody, czyli promowanie wspólnej tożsamości europejskiej, integracji europejskiej, wspólnego życia.

  • Pierwszeństwo otrzymują projekty wykonywane przez przedstawicieli kilku państw Unii.

  • Pierwszeństwo otrzymują także projekty tworzone na zasadzie wolontariatu.

Laureaci konkursu zostaną wyłonieni w dwóch etapach. Nagrodą za najlepszy projekt jest kwota 5000 euro. Za miejsce drugie w konkursie otrzymuje się nagrodę w wysokości 3000 Euro a za trzecie miejsce 2000 Euro. Trzej zwycięzcy otrzymają również zaproszenia do siedzib Parlamentu Europejskiego w Brukseli lub Strasburgu. Nagrody za najlepsze projekty zostaną wręczone w Akwizgranie w obecności 27 wybranych przedstawicieli projektów krajowych. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 15 maja 2012 roku. Projekty do konkursu można zgłaszać do 23 stycznia 2012 roku.

Jak nauczyć się pływać?

Pływanie to nie tylko świetny sposób na poprawę kondycji i zdrowia, ale też cenna umiejętność, która może uratować życie. Mimo to wiele osób dorosłych wciąż nie potrafi pływać lub czuje się w wodzie niepewnie. Dobra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *