Sięgasz do kieszeni i wyjmujesz stary, znoszony portfel pełen paragonów, niepotrzebnych kwiatów czy biletów. Zaczynasz szukać w nim nerwowo swojej wizytówki. Nie brzmi, to zbyt dobrze, prawda?
Jeśli posiadasz ten sam portfel od prawie 10, to oznacza, że jest najwyższy czas na jego zmianę. Postrzępiony, zaniedbany portfel nie pokaże Cię od dobrej strony. W internecie można znaleźć mnóstwo poradników dotyczących wyboru portfela, które poruszają wiele szczegółów. Tak naprawdę wystarczy się skupić na dwóch najbardziej ogólnych rzeczach. Mianowicie portfel męski musi być przede wszystkim:funkcjonalny i dobrze się prezentować. Jeśli zakupiony przez nas portfel będzie spełniał te dwa warunki, to z pewnością będziemy zadowoleni.
Jednak, warto mieć świadomość, że nie tylko znoszony portfel potrafi źle się prezentować. Grube, wypchane portfele również nie sprawiają dobrego wrażenia. Noszone w kieszeni od spodni mogą wyglądać naprawdę źle. Ponadto często możesz czuć się nieswojo mając wypchaną po brzegi kieszeń. To nie odosobniony przypadek – ciężki portfel wsadzony do wewnętrznej kieszeni w marynarce wpłynie na to, jak będzie one leżeć. Zdarza się, że wygląda ona wtedy nieco koślawo, bowiem obciążenie przechyla ją w jedną stronę. Także, jeśli nosisz za dużo rzeczy w portfelu, to radzimy, żeby nieco go uszczuplić. Wtedy będzie wyglądał znacznie lepiej. Poniżej przeczytasz wskazówki, co warto przechowywać w portfelu, a czego lepiej nie gromadzić, ponieważ nie jest to potrzebne.
Co warto mieć w portfelu?
Gotówka – pomimo, że coraz popularniejszą formą płatności stają się karty bankomatowe/kredytowe oraz cyfrowe przelewy (np. poprzez Blik), to nadal warto zawsze mieć przy sobie trochę gotówki. W niektórych miejscach do teraz można płacić tylko w ten sposób. Wyobraźmy sobie też sytuację, że jesteśmy gdzieś z partnerką i chcemy za coś zapłacić, a tu nagle okazuje się, że akurat jest awaria terminalu, a my nie mamy gotówki. Właśnie na takie przypadki zawsze należy mieć przy sobie trochę gotówki. Warto także dodać, że jest najszybsza forma płatności, co docenia się w sytuacji, gdy nam się bardzo spieszy. Radzimy również ograniczyć ilość monet. Przeważnie nie są potrzebne, a w dłuższym okresie czasu lubią się gromadzić i wypychać nasz męski portfel.
Identyfikatory i dokumenty – mowa tu przede wszystkim o dowodzie osobistym i prawo jazdy. Niektórzy mają zwyczaj noszenia w portfelu wszystkich dokumentów, które posiadają włącznie z paszportem, identyfikatorem do pracy etc. Przez większość czasu nie są one potrzebne. Gdy mamy tendencję do noszenia zbyt duże ilości dokumentów, to warto zrobić selekcję i zostawić tylko te potrzebne. Lepiej nie wypychać swojego portfela rzeczami, które będą nam przydatne tylko w wyjątkowych sytuacjach.
Wizytówki – największą uwagę należy przykładać, do tego, aby zawsze mieć przy sobie własną wizytówkę. W każdym momencie może się zdarzyć, że będziemy mieli szansę zdobyć nowy kontakt, a wtedy wizytówka będzie niezbędna. Inna kwestią jest zabierania cudzych wizytówek. Żeby nie popaść w syndrom kolekcjonera, to dobrze jest od czasu robić selekcję i część z nich wyjmować i odkładać w miejsce specjalne dla nich przeznaczone. Nie są one nam potrzebne cały czas, więc po co zapychać sobie nimi portfel?
Co jeszcze masz w portfelu, a niekoniecznie jest Ci zawsze potrzebne?
Różnego rodzaju karty biblioteczne, karnety na basen, karty zniżkowe do sklepów, to rzeczy które najczęściej kolekcjonujemy w portfelach. Gdy nie ma ich za dużo, to nie są szczególnie widoczne. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że z czasem ich ilość narasta, aż w końcu okazuje się, że mamy przez nie zapchany cały portfel. Tak naprawdę większość z nich używamy bardzo rzadko w konkretnych sytuacjach. Nie są nam przez większość czasu potrzebne, dlatego radzimy się ich pozbyć z portfela i brać ze sobą tylko w przypadku, gdy wiemy, że mogą nam być potrzebne.
W przypadku, gdy zbierasz paragony, to radzimy wyrobić sobie nawyk ich wyjmowania zaraz, jak przyjdzie się do domu lub co pewien czas. Ich nagromadzenie może sprawić, że będziesz miał bałagan w portfelu, dlatego lepiej je wyjmować, gdy tylko zaczną się gromadzić.
Wpis powstał przy współpracy z Skorzany.com