Problem z nietrzymaniem moczu dotyka również mężczyzn. Często jest on powiązany z przerostem stercza – prostaty. Aby zniwelować mimowolne popuszczanie moczu, warto regularnie ćwiczyć. Zobacz, jakie ćwiczenia na nietrzymanie moczu u mężczyzn mogą dać dobre efekty!
Jakie ćwiczenia na nietrzymanie moczu u mężczyzn są skuteczne?
Gdy pojawia się nietrzymanie moczu ćwiczenia dla mężczyzn pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych wyników.
Podobnie jak w przypadku kobiet, tak i u mężczyzn zaleca się ćwiczenia mięśni Kegla na nietrzymanie moczu. Są to mięśnie dna miednicy, które wspomagają pracę cewki moczowej. Gdy są one osłabione, wtedy powodują mimowolny wyciek moczu.
U mężczyzn do osłabienia mięśni Kegla może dochodzić wraz z wiekiem, ale również na skutek usunięcia prostaty, cukrzycy czy przy nadreaktywnym pęcherzu moczowym.
Nietrzymanie moczu – ćwiczenia mięśni Kegla dla mężczyzn
Wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla nie jest skomplikowane. Jak wykonywać ćwiczenia na nietrzymanie moczu u mężczyzn?
Na początku należy zlokalizować mięśnie Kegla. To one odpowiadają za zatrzymanie strumienia moczu w trakcie jego oddawania.
Podczas ćwiczeń należy napinać i rozluźniać mięśnie Kegla w odstępach co około 3 sekundy. W trakcie jednej serii ćwiczeń należy wykonać 10 powtórzeń.
Zaleca się przeprowadzanie każdego dnia przynajmniej 3 serii ćwiczeń, aby uzyskać optymalne wyniki.
W sprzedaży dostępne są również aparaty przeznaczone do prowadzenia ćwiczeń mięśni Kegla – są to specjalne elektrostymulatory.
Jak jeszcze można zredukować objawy nietrzymania moczu u mężczyzny?
Warto pamiętać o tym, że ćwiczenia na nietrzymanie moczu u mężczyzn nie dają natychmiastowych efektów. Aby zmniejszyć nieprzyjemne objawy, można zdecydować się na stosowanie wyrobów chłonnych.
Dla mężczyzn polecane są specjalne wkładki urologiczne, które dopasowane są do męskiej anatomii tak, by zapewniać skuteczne działanie i pełną dyskrecję. W przypadku poważniejszego nietrzymania moczu stosuje się wyroby jak majtki chłonne czy seni man super i innych marek.
Zaleca się również zmianę diety i zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Unikanie alkoholu, kawy, jedzenie produktów zawierających błonnik, by zapobiegać zaparciom, także pomaga w redukcji objawów nietrzymania moczu.