Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów

Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów jest organizowana sukcesywnie od 4 lat. Jest to olimpiada przeznaczona, jak sama nazwa wskazuje , dla uczniów szkół gimnazjalnych i jest imprezą ogólnokrajową. Od kilku lat olimpiada ta stała się znaczącym wydarzeniem dla wielu młodych i uzdolnionych uczniów w dziedzinie informatyki. Dotychczas już ponad 1000 uczniów przewinęło się przez Olimpiadę Informatyczną Gimnazjalistów. Niewątpliwie taki konkurs młodych talentów informatycznych to dla nich okazja na rozwój swojej pasji i umiejętności w tej dziedzinie.

 

W tym roku, tak jak poprzednimi latami, młodzież może spróbować swoich sił w zawodach indywidualnych ale również od tego roku w zawodach drużynowych. Drużyny jakimi można startować są czteroosobowe. Połączenie sił w ramach jednej drużyny może być jeszcze ciekawszą przygodą niż zawody indywidualne. Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów jest zorganizowana w systemie trzy-etapowym: etap I otwarty, etap II okręgowy i etap III finałowy. Pierwszy etap ma charakter otwarty, wystartować w nim może każdy uczeń szkoły gimnazjalnej. Zawody w tym pierwszym etapie polegają na zupełnie samodzielnym rozwiązaniu zadania i przesłanie go wraz z rozwiązaniem na adres olimpiady. Czas na rozwiązywanie zadań w etapie pierwszym to od 12 grudnia 2011 do 23 stycznia 2012 roku. Drugi etap olimpiady ma charakter okręgowy i odbywa się w województwach. W tym etapie zadania rozwiązuje się w warunkach kontrolowanej samodzielności pod okiem komisji. Z etapem drugim uczestnicy spotkają się w dniu 10 marca 2012 roku. Etap finałowy odbywa się na szczeblu ogólnopolskim i polega również na rozwiązywaniu zadań w warunkach kontrolowanej samodzielności. Termin etapu finałowego to dni od 18 do 20 maja 2012 roku.

 

Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów stawia przed sobą znaczące cele do realizacji. Pierwszym i głównym celem jest zainteresowanie informatyką uczniów szkół gimnazjalnych. Zainteresowanie to ma się dokonać za pomocą ciekawych zadań i problemów informatycznych rozwiązywanych z pomocą komputera oraz za sprawą szlachetnej rywalizacji pomiędzy uczniami. Olimpiadzie przyświecają także i inne cele. Pierwszym takim celem jest wyłonienie uczniów gimnazjów o wybitnych zdolnościach informatycznych. Drugim celem jest kształtowanie zdolności samodzielnego zdobywania wiedzy i pobudzanie aktywności poznawczej przez uczniów gimnazjów, szczególnie tych uzdolnionych w dziedzinie przedmiotów ścisłych. Trzecim ważnym celem jest przygotowanie reprezentacji Polski do zawodów międzynarodowych. Czwarty cel to nawiązanie lepszej współpracy pomiędzy nauczycielami akademickimi, licealnymi i gimnazjalnymi. Piąty cel to kształtowanie umiejętności uczniów do pracy w zespołach. Wreszcie szósty cel to zainteresowanie uczniów gimnazjów możliwościami wykorzystania informatyki i komputerów w przedmiotach ścisłych.

 

Na finalistów i laureatów olimpiady informatycznej czekają oprócz satysfakcji i celów edukacyjnych także nagrody. Nagrody te to udział w letnich obozach naukowo – treningowych. Nagrody te obejmą 30 najlepszych w rywalizacji indywidualnej i 40 najlepszych w rywalizacji drużynowej. Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Olimpiada to wielkie wyzwanie i wielka szansa dla uczniów gimnazjów, szczególnie tych o ponad przeciętnych zdolnościach w przedmiotach ścisłych i samej informatyce.

Drewniane meble w ogrodzie – nie tylko styl, ale i inwestycja na lata

Meble ogrodowe są kluczowym elementem aranżacji każdego przydomowego otoczenia. Wśród różnych dostępnych materiałów, takich jak plastik, metal czy technorattan, to właśnie drewniane meble wyróżniają się szczególną estetyką, trwałością i ponadczasowym urokiem. Wybór drewna to jednak

5 kroków, by skutecznie poprawić komunikację w związku

Komunikacja jest fundamentem każdego udanego związku. To dzięki niej partnerzy mogą lepiej zrozumieć swoje potrzeby, radzić sobie z konfliktami i budować wzajemne zaufanie. Niestety, w codziennym pośpiechu, stresie i natłoku obowiązków komunikacja często schodzi na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *